Lenktyniavo irkluotojai

Jūros šventės metu į Klaipėdą tradiciškai rinkosi rungtyniauti baidarių-kanojų irklavimo meistrai iš įvairių šalies vietovių bei svečiai iš Latvijos.

Trečius metus iš eilės gausiai susirinkę dalyviai šį kartą varžėsi tik 200 m nuotolyje vienvietėmis bei dvivietėmis valtimis.

Tarp 30-39 metų vyrų nugalėjo Vadimas Čižys iš Visagino. Antrą vietą užėmė kaunietis Vidas Kupčinskas, trečią - Vilniaus atstovas.

40-44 metų amžiaus vyrų grupėje triumfavo Pavelas Bespalovas iš Panevėžio, 2-as buvo Vytautas Gedminas (Birštonas), 3-as - Darius Čereška (Vilnius).

Per 45 metų amžiaus grupėje nugalėjo Romualdas Kudirka iš Kauno, o antrą ir trečią vietas pasidalijo klaipėdiečiai Kęstutis Bortelis ir Valdas Ramoška (Klaipėda).

Kitose vyresnių nei 45 metų amžiaus grupės lenktynėse klaipėdietį Sigitą Bulovą paspausti bandė svečiai iš Latvijos Konstantinas Udovičenko ir Ivanas Suchorukovas.

Tarp kanojininkų iki 45 amžiaus lyderio pozicijų niekam neužleido klaipėdietis Aleksandras Nazarovas, aplenkęs kitus uostamiesčio atstovus Algimantą Jonauską ir Joną Greičių.

Tarp moterų stipriausia buvo Raida Normantienė iš Plungės.

Dviviečių valčių lenkynėse tarp vyrų iki 45 metų nugalėjo klaipėdietis Andrejus Babachinas ir Pavelas Bespalovas, mūsų miesto atstovai Gintautas Šiaškus ir Artūras Keselmanas pergale džiaugėsi per 45 metų amžiaus irkluotojų grupėje.

Vyresnių kanojininkų lenktynėse sau lygių neturėjo R. Kudirkos ir K. Bortelio ekipažas, o jaunesniųjų grupėje nugalėjo A. Nazarovas ir Ivanas Tolpeginas. Mišrių valčių grupėje nugalėtojų vardus iškovojo R. Normantienė ir G. Šiaškus.

Tarp jaunimo panorusių išbandyti jėgas su patyrusiais meistrais baidarių dviviečių valčių klasėje nepralenkiami buvo klaipėdiečiai Marius Dainauskas ir Andrejus Babachinas.

Varžybas organizavo ir savo lėšomis parėmė patys irkluotojai bei nuolatinis šios šventės rėmėjas UAB "Rasytė" savininkas, buvęs baidarininkas Eduardas Mataitis.

Klaipėdos baidarių ir kanojų irklavimo meistrai atostogauti nežada - rugsėjo 4-6 dienomis jie ruošiasi atstovauti Lietuvai Pasaulio meistrų sprinto čempionate Čekijoje, o patys atkakliausieji - rugsėjo 15-17 dienomis Portugalijoje vyksiančiame pasaulio maratone.