Lietuvoje žaidęs Paulinho išvedė brazilus į finalą

Paulinho įvartis likus žaisti mažiau nei penkias minutes iki rungtynių pabaigos išplėšė Brazilijos futbolo rinktinei pergalę ir bilietą į FIFA Konfederacijų taurės turnyro finalą.

Turnyrą organizuojantys brazilai trečiadienį Belo Horizontės mieste 2:1 (1:0) įveikė Pietų Amerikos čempioną Urugvajų ir sekmadienį kausis turnyro finale.

Brazilų varžovai paaiškės ketvirtadienį po antro pusfinalio susitikimo – Fortalezos mieste rungsis Europos čempionato finalo dalyviai Ispanija ir Italija.

Kitais metais pasaulio čempionatą rengsiantys brazilai pademonstravo esantys pajėgesni nei 2011 metų Pietų Amerikos čempionai. Brazilijos rinktinė daugiau laiko kontroliavo kamuolį ir rezultatui esant lygiam besibaigiant susitikimui dažniau puolė nei urugvajiečiai.

Po itin vangios dvikovos pradžios pirmieji pasižymėti galėjo svečiai – teisėjas skyrė 11 metrų baudinį į šeimininkų vartus, kai baudos aikštelėje brazilas Davidas Luizas nugriovė Diego Lugano. Vis dėlto vieno labiausiai patyrusių Urugvajaus rinktinės žaidėjų Diego Forlano smūgį atrėmė brazilų vartininkas Julio Cesaras.

Pirmą įvartį pelnė Fredas – 41 minutę jis pirmasis suskubo prie kamuolio, kurį po Neymaro smūgio atmušė Urugvajaus rinktinės vartininkas Fernando Muslera.

Vis dėlto iš karto po pertraukos Edisonas Cavani po chaotiško epizodo baudos aikštelėje sugebėjo tiksliai smūgiuoti į vartus ir išlygino rezultatą.

Per likusį laiką dažniau puolė brazilai, ir jų pastangos davė vaisių – 86 minutę po Neymaro perdavimo nuo kampinio gairelės Paulinho laimėjo kovą dėl kamuolio ir tiksliu smūgiu galva išvedė brazilus į turnyro finalą.

2006-2007 metais „FC Vilniaus“ klubo marškinėlius vilkėjusiam Paulinho tai antrasis įvartis Konfederacijų taurės turnyre ir penktasis atstovaujant Brazilijos rinktinei.

24 metų Paulinho nuo 2010 metų vilki brazilų „Corinthians“ klubo marškinėlius.

Brazilijos rinktinė į vartus smūgiavo 19 kartų, varžovai – tik septynis. Kamuolį šeimininkai kontroliavo 64 proc. laiko.

Brazilijos rinktinė siekia trečio Konfederacijų taurės turnyro trofėjaus iš eilės – ji laimėjo pastaruosius du turnyrus 2005 metais Vokietijoje ir 2009 metais Pietų Afrikos Respublikoje.

Prestižiniame turnyre brazilai nepralaimi jau 11 rungtynių iš eilės, ir tai naujas rekordas.