Lietuvos rinktinė parsiveža istorinį tašką iš Vokietijos

Lietuvos moterų rankinio rinktinė šiandien sensacingomis lygiosiomis Vokietijoje pradėjo atrankos į 2018 – ųjų metų Europos čempionatą ciklą. Lietuvos moterų rinktinė, kuri varžosi vienoje grupėje su Vokietijos, Ispanijos ir Turkijos nacionalinėmis komandomis, jau pačiame pirmajame ture iškovojo tašką prieš grupės favoritę Vokietiją. Po permainingos ir atkaklios kovos rungtynės baigėsi rezultatu 26:26 (11:14).

Oldenburgo mieste vykusiose pirmosiose šeštos atrankos grupės rungtynėse jau nuo pat pradžių užsimezgė atkakli ir kieta kova. Praktiškai stipriausios sudėties mūsų rinktinė nuo pat susitikimo pradžios jautėsi užtikrintai ir netgi turėjo iniciatyvą savo rankose. Pirmajam rungtynių kėliniui persiritus į antrą pusė mūsų merginų persvara siekė net 4 įvarčius (11:7). Per likusį laiką pirmoje rungtynių dalyje Lietuva išlaikė drausmę ir po galingo Marijos Gedroit šūvio iš tolimos distancijos į ilgąją pertrauką ilsėtis išėjo pirmaudama 14:11.

Antrojo kėlinio pradžioje Bo Miltono Anderseno vadovaujama Lietuvos rinktinė vokiečių artyn ir toliau neprisileido. Didžiąją antrojo kėlinio dalį lietuvaitės pirmavo 3-5 įvarčių ir likus žaisti 5 minutėms iki rungtynių pabaigos mūsų rinktinės persvara dar siekė 4 įvarčius (22:26). Vis tik aktyvi vokiečių gynyba kiek išmušė mūsų merginas iš vėžių ir jos per likusį laiką įvarčių nebepelnė tuo tarpu šeimininkės sugebėjo išlyginti rezultatą 26:26. Paskutinė rungtynių ataka priklausė vokietėms, tačiau nuo jos Lietuvos nacionalinė moterų rankinio rinktinė apsigynė ir taip išsaugojo istorinį tašką iškovotą Oldenburge.

Po rungtynių vyriausias komandos treneris Bo Miltonas Andersonas teigė, jog be galo didžiuojasi merginomis, tačiau gaila, jog šiek tiek pritrūko iki pergalės: „Fantastiškos rungtynės. Sužaidėme tokiame lygyje, kuriame ši rinktinė jau nebuvo seniai. Sužaidėme puikias 55 minutes, deja, gale šiek tiek nesusitvarkėme su varžovių gynyba ir savo pačių stresu. Bet kokiu atveju bet kokiu atveju labai didžiuojuosi merginomis, kurios sugebėjo sužaisti tokias rungtynes prieš Vokietiją.“

Antrąsias 2018-ųjų metų Europos čempionato rungtynes Lietuvos moterų rinktinė jau šį sekmadienį 19:00 val. žais Alytuje prieš Ispanijos nacionalinę rinktinę. Ispanės šiandien iškovojo užtikrintą pergalę prieš turkes (35:16).

Lietuva: Marija Gedroit 9 įv., Brigita Ivanauskaitė 5 įv.,Roberta Ivanauskaitė 3 įv., Živilė Jurgutytė, Audinga Kniubaitė, Laima Bernatavičiūtė, Greta Sadauskaitė po 2 įv.,Greta Kavaliauskaitė 1 įv.

Vokietija: Emily Bolk 6 įv., Ksenia Smits ir Angie Geschke po 5 įv., Anne Hubinger 3 įv., Aleksandra Mazzucco, Jenny Karolius, Stella Kramer po 2 įv, Lone Fischer 1 įv.