"Lietuvos rytas" pralaimėjo VEF komandai ir nepateko į BBL finalą

Kauno sporto halėje vykstančio Baltijos krepšinio lygos (BBL) čempionato Elito diviziono finalo ketverto turnyro antrajame pusfinalyje šeštadienį triskart šių varžybų nugalėtoja Vilniaus "Lietuvos ryto" komanda 68:79 (20:24, 11:14, 17:14, 20:25) pralaimėjo Ramūno Butauto treniruojamai Rygos VEF (Latvija) ekipai.

Pirmą kartą per visą lygos gyvavimo istoriją Vilniaus klubui nepavyko patekti į finalą. Visus ankstesnius šešis sezonus dėl čempiono titulo kovodavo "Lietuvos ryto" ir Kauno "Žalgirio" klubai.

Po dviejų kėlinių vilniečiai atsiliko 31:38, o po trijų 48:52. Ketvirtajame kėlinyje "Lietuvos rytas" buvo sumažinęs atsilikimą iki minimumo (56:57, 58:59), tačiau Rygos krepšininkai atitrūko 67:58 ir išsaugojo pergalingą pranašumą iki susitikimo pabaigos.

"Lietuvos rytui" Kenanas Bairamovičius (Kenan Bajramovič) pelnė 17 taškų ir atkovojo 9 kamuolius, Martynas Gecevičius surinko 14 taškų, o Milkas Bjelica (Milko Bjelica) pridėjo 13 taškų.

Rygos ekipoje Artiomas Paragovskis pelnė 20 taškų, Sandis Valteris - 14, Dairis Bertanis - 10.

"Lietuvos rytas" laimėjo kovą dėl atšokusių kamuolių 38-36, tačiau pataikė tik tris tritaškius iš 16 (18,7 proc.).

Kaip jau skelbta, kitame pusfinalyje Kauno "Žalgiris" 108:55 (30:14, 31:11, 26:12, 21:18) nugalėjo Ventspilio "Ventspils" (Latvija) ekipą su Mindaugu Kuzminsku.

Rungtynės dėl trečiosios vietos bus žaidžiamos sekmadienį 15 val., o finalas vyks 17.30 val.