Lietuvos tvirtarankiai - prestižinio turnyro laureatai

Lietuvos rankų lenkikai, tarp kurių - Klaipėdos ir Šilutės atstovai, iškovojo medalius Lenkijos sostinėje Varšuvoje surengtame prestižiniame rankų lenkimo turnyre "Nemiroff world cup 2013". Lietuviai iš turnyro, kuriame varžėsi pagrindinės pasaulinio lygio žvaigždės, parsivežė keturis medalius.

Geriausiai sekėsi šilutiškei Eglei Vaitkutei. Ji neturėjo lygių tiek kairės, tiek dešinės rankos svorio per 65 kg grupės varžybose.

Klaipėdietis Mantas Ašmonas (iki 78 kg) kairės rankos varžybose iškovojo sidabro medalį. Tokios pat spalvos medalį šioje rungtyje pelnė ir Kuršėnų atstovė Santana Venckevičiūtė (iki 65 kg).

Šie tvirtarankiai dešinės rankos varžybose liko per plauką nuo medalių - ketvirti.

Varžybų dešine ranka absoliučioje svorio kategorijoje kaunietis Modestas Grigaitis užėmė ketvirtąją vietą.

Varžybų prizų fondą sudarė 31,4 tūkst. JAV dolerių (maždaug 79 tūkst. Lt).

"Tokiai mažai valstybei iškovoti keturis medalius - puikus pasiekimas. Juk šiame turnyre varžėsi ne tik pajėgiausi Europos Sąjungos šalių atstovai, bet ir JAV, Kanados, Rusijos bei kitų galingų valstybių tvirtarankiai. Šis turnyras prilygsta pasaulio čempionatui. Džiugu, kad dar kartą buvo įrodyta, jog Lietuvos tvirtarankiai turi gilias tradicijas", - džiaugėsi šešiolika kartų Lietuvos rankų lenkimo čempionas, šalies Rankų lenkimo federacijos prezidentas klaipėdietis Vladas Kuizinas.