LSKL Mažoji taurė - LCC krepšininkams!

LSKL Mažoji taurė - LCC krepšininkams!

Lietuvos studentų krepšinio lygos (LSKL) Mažąją taurę iškovojo reto grožio krepšinio spektaklį ir puikų kovotojų charakterį finale pademonstravę LCC tarptautinio universiteto (LCC) krepšininkai. Mariaus Tomolio ir Jurgio Petrausko auklėtiniai sugebėjo panaikinti net 21 taško deficitą ir paskutinėmis dvikovos sekundėmis rezultatu 90:86 (23:31, 19:27, 20:19, 28:9) parklupdyti Klaipėdos universiteto (KU) komandą.   

KU komandos, kuri praėjusį sezoną tarp pajėgiausių LSKL ekipų tapo vicečempione, šįkart neišgelbėjo Mažosios taurės finale žibėjęs ir net 39 taškus (7/14 dvit., 6/9 trit., 7/8 baudos, 8 atk. kam., 5 rez. ped., 6 klaidos, 4 perimti kamuoliai, 39 naud. balai) pelnęs Klaipėdos „Neptūno“ žaidėjas Laurynas Beliauskas. Jis didžiąją dvikovos dalį tempė KU komandą į priekį, tačiau dvikovos pabaigoje LCC krepšininkai visgi sugebėjo jį sustabdyti ir su didžiuliu LCC komandos sirgalių būriu šventė fantastišką pergalę.

Trečiajame kėlinyje KU pirmavo 21 taško skirtumu - 68:47, tačiau LCC ekipa, kaudamasi namuose ir itin palaikoma savų sirgalių, sugebėjo grįžti į žaidimą ir iki dvikovos pabaigos likus 46 sekundėms po Eimanto Žiliaus baudos metimo išsiveržė į priekį 2 taškais - 88:86. 

Kitoje atakoje LCC krepšininkai apsigynė, KU ekipa prasižengė ir LCC įtvirtino pergalę dviem taikliais baudų metimais.   

„Dvikovos pradžioje buvome perdegę. Per pirmus du kėlinius KU ekipa stebino tolimais metimais - tikslą pasiekė net 11 tritaškių iš 17 bandymų. Labai pasijuto ir Klaipėdos universiteto pastiprinimas - Laurynas Beliauskas. Tai išties kito lygio žaidėjas, buvo sunku jį sustabdyti. Nors mūsų ekipoje profesionalų nėra - visi tik Regionų krepšinio lygos žaidėjai, tačiau džiaugiuosi, kad nepabūgome NKL ir LKL krepšininkų, kantriai kovėmės ir tai davė saldžių vaisių. Tai dar kartą įrodo, kad visada reikia kautis iki paskutinių sekundžių. Didžiuojuosi savais žaidėjais“, - iškart po rungtynių kalbėjo LCC ekipos vyr. treneris Marius Tamolis

Jis pabrėžė, kad vidinių jėgų suteikė puikus savų sirgalių palaikymas, tarp kurių itin aktyvi buvo ir LCC tarptautinio universiteto rektorė dr. Marlene Wall. 

„Tai vienos iš geriausių rungtynių, kalbant apie užsivedimą, kovingumą ir puikias emocijas. Kai kauniesi su Klaipėdos universitetu, nereikia papildomos motyvacijos ir nuteikimo. Visi atidavė visas jėgas. Nors mums ilgą laiką ir nesisekė, tačiau iki paskutinių sekundžių tikėjome, kad galime perlaužti rungtynes ir galiausiai tai įvyko. Tai išties puiki pergalė mūsų universitetui“, - teigė M. Tamolis. 

Jis džiaugėsi LSKL varžybų organizatoriais, kurie šiemet įvedė naujovę - LSKL Mažosios taurės turnyrą. 

„Tai išties pasiteisino. Komandoms, kurios nepateko į LSKL Didžisoios taurės finalo ketvertą, kautis ir siekti kito, kad ir mažiau reikšmingo trofėjaus, stimulas yra išties didžiulis. Džiugu, kad įrodėme, kad ir mūsų universitetas gali suorganizuoti puikų renginį bei pritraukti išties daug sirgalių. Tai tapo švente mums visiems“, - džiaugėsi M. Tamolis.

LSKL Mažosios taurės naudingiausiu žaidėju (MVP) pripažintas Augustinas Venckus, pelnęs 23 taškus (5/6 dvit., 3/8 trit., 4/4 baudos, 4 atk. kam., 6 rez. perd., 24 naud. balai). Mantas Montvila prie LCC ekipos pergalės pridėjo 16 taškų, Eimantas Žilius (10 tk. kam.) ir Justas Grikštas - po 12 tšk., Tadas Kymantas surinko 10 tšk. 

IŠ KU komandos išsiskyrė jau minėtasis L. Beliauskas - 39 taškai, Ernestas Jonkus - 18 ir Tadas Poška - 15 tšk. 

LCC komanda laimėjo kovą po krepšiais dėl atšokusių kamuolių - 40:34. 

„Kartais sporte taip jau nutinka - pirmauji visas rungtynes ir paskutinėmis sekundėmis pralaimi. Pabaigoje buvo skubotų, abejotinų sprendimų. Galėjo mums neskirti ir tos paskutinės pražangos, gal tada viskas būtų pakrypę į kitą pusę. Fortūna nuo mūsų nusisuko. Apmaudu, tačiau nieko nebepakeisime. Gaila, kad šį LSKL sezoną baigėme tokiomis natomis. Galėjome ir turėjome iškovoti LSKL Mažąją taurę“, - sakė KU treneris Mindaugas Stašys.    

KU ekipai šį sezoną LCC ekipa - neįkandamas riešutėlis: reguliariajame LSKL sezone KU ir LCC komandos susitiko du kartus ir abu kartus pergales šventė LCC krepšininkai: 2018 metų lapkričio 11 dieną namuose rezultatu 77:76 ir 2018 metų gruodžio 10 dieną išvykoje rezultatu 86:68. Tačiau abu kartus KU komanda kovėsi be savo lyderio „Neptūno“ žaidėjo – Lauryno Beliausko. Šįkart KU ekipa gavo antausį ir padedant šiam išties aukšto lygio krepšininkui, rungtyniaujančiam FIBA Čempionų lygos turnyre ir LKL čempionate. 

Į LSKL Mažosios taurės finalą, vykusį Klaipėdoje, iš Kauno buvo atvykęs LSKL generalinis sekretorius Jonas Kurševičius. Jis Klaipėdos studentams rėžė įkvepiančią kalbą bei įteikė apdovanojimus - taures, diplomus, individualių žaidėjų-lyderių prizus ir atminimo dovanėles. 

LSKL prezidentas klaipėdietis Rimantas Cibauskas pasidžiaugė, kad šį LSKL sezoną krepšinio sirgaliams itin pasisekė su lemiamomis dvikovomis. 

„LSKL Didžiosios taurės finale, vykusiame Kaune, tarp Vytauto Didžiojo universiteto ir Lietuvos sporto universiteto, nugalėtojui išsiaiškint prireikė net pratęsimo, o čia, Klaipėdoje, LSKL Mažosios taurės finale sirgaliai išvydo reto grožio krepšinio spektaklį, nuoširdų kovingumą, puikias emocijas. Tai tikras studentiškas krepšinis, pagardintas saldžiu pergalės skoniu. Šįkart triumfavo šeimininkai - LCC tarptautinio universiteto studentai. Abi Klaipėdos ekipos buvo vertos pergalės, tačiau sporte dviejų nugalėtojų nebūna. Noriu ištarti nuoširdų ačiū visoms LSKL komandoms, kurios šiemet kovėsi iki čempionato pabaigos ir sukūrė tikrą intrigą - iki paskutinio LSKL reguliariojo čempionato turo nebuvo aišku, kurios ekipos pateks į LSKL Didžiosios taurės atkrintamąsias varžybas. Puikiai pasiteisino ir LSKL Mažosios taurės turnyras. Intrigų ir gražių kovų išties netrūko. Nuo to žiūrovams tik įdomiau. Juk sporto misija ir yra sukelti žiūrovams emocijų“, – kalbėjo LSKL prezidentas R. Cibauskas.      

Šventės metu krepšinio sirgalių dėmesį kaustė Klaipėdos universiteto „Leader dance“ šokėjos (vadovė Bronelė Švitrienė).  Taip pat linksmino ir „Tina dance“ šokėjos. 

LCC vyko socialinė akcija, kurios metu buvo dalijamasi knygomis su tais, kurie negli jų įsigyti. Tribūnose buvo parašyta: „262 milijonai jaunų žmonių neina į mokyklą, tad dalinkimės knygomis su jais“. Visi norintieji glėjo atnešti savo knygas ir palikti tribūnose.   

Sidebar placeholder