"Minijoje" - filmas apie Arminą Narbekovą

"Minijoje" - filmas apie Arminą Narbekovą

Vasario 23 dieną vos prieš mėnesį po renovacijos duris atvėrusiame Gargždų kino teatre "Minija" vyks dokumentinio filmo apie legendinį mūsų šalies futbolininką Arminą Narbekovą pristatymas. Renginio pradžia - 18 valandą.

Filmą apie iš Gargždų kilusią Lietuvos futbolo garsenybę sukūrė Stasys Petkus ir Gintarė Grikštaitė. Jis vadinasi "Arminas Narbekovas. Futbolo fenomenas".

Šis autorių kūrinys yra graži dovana ne tik neseniai savo penkiasdešimtmetį atšventusiam olimpiniam čempionui A. Narbekovui, bet ir visai Lietuvos futbolo bendruomenei.

A. Narbekovo pasiekimai futbolo aikštėse įvairiai buvo pažymėti ir anksčiau.

2004 metais savo jubiliejų šventusi Europos futbolo asociacijų sąjunga (UEFA) A. Narbekovą pripažino geriausiu praėjusio penkiasdešimtmečio Lietuvos futbolininku. Ta proga UEFA išleistame leidinyje A. Narbekovas pavadintas auksiniu žaidėju.

2006 metais gimtojo Gargždų miesto centre Arminui buvo pastatyta bronzinė plokštė su jo dešinės kojos pėdos atspaudu.

Pernai gegužę minint Europos Sąjungos (ES) dieną A. Narbekovo vardu buvo pavadinta ir viena iš parko alėjų Rumunijos mieste Satu Morė. Tame parke savo alėjas turi tokios Senojo žemyno futbolo įžymybės kaip Michelis Platinis, Zlatanas Ibrahimovičius, Johanas Kruifas, Gerdas Miuleris, Georgė Hadžis ir kiti.

Šiuo metu A. Narbekovas futbolo subtilybių moko jaunimą. Jis yra Lietuvos jaunimo (iki 21 metų) rinktinės vyriausiasis treneris.

2006-IEJI. Arminas Narbekovas savo pėdos atspaudą iš pradžių paliko ant molio Gargždų stadione. VE nuotr.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder