Motinystė bėgikėms suteikė sparnus

Motinystė bėgikėms suteikė sparnus

rys Lietuvos ilgųjų nuotolių elito bėgikės, sulaukusios šeimos pagausėjimo, sporto nemeta, atvirkščiai, kelia sau vis aukštesnius tikslus. Lengvaatletės Monika ir Milda Vilčinskaitės bei olimpietė Remalda Kergytė vienu balsu tvirtina, kad motinystė joms suteikė daugiau jėgų, bėgti tapo kur kas lengviau, tarsi atsirado slaptas jėgos šaltinis viduje, kuris veržiasi galingu srautu.

Dvynės sesės Monika ir Milda Vilčinskaitės atrodo viską daro kartu: abi sūpuoja mažylius ir treniruojasi. Ilgųjų nuotolių bėgikės neslepia, kad bėgioti ir auginti vaikus - tikras iššūkis, tačiau sunkumus įveikti padeda artimieji: sulaukia itin daug pagalbos iš vyrų ir mamos, kuri prižiūri abiejų mažuosius, kol sesės treniruojasi.

„Aš bėgiojau pirmus penkis nėštumo mėnesius, po to bėgimą iškeičiau į pasivaikščiojimą, kitokią aktyvią veiklą. Žinau, kad kai kurios sportininkės iki paskutinių dienų laksto, gal kitą kartą išeis ir man ilgiau pabėgioti“, - pasakojo Milda Vilčinskaitė-Eimontė, auginanti aštuonių mėnesių sūnų.

Milda treniruojasi pilnu pajėgumu ir jau spėjo pasidabinti aukso medaliu - prieš savaitę Rygos pusės maratono rungtyje ji finišavo pirma ir net keliom minutėm pagerino asmeninį rekordą (1 val. 14 min. 38 sek.). Sportininkė sakė norėjusi pasitikrinti sportinę formą prieš Europos lengvosios atletikos čempionatą, vyksiantį rugpjūčio mėnesį, kuriame bėgs maratoną.

„Skaičiau mokslinius straipsnius, kad moters organizmas fiziologiškai daugiau jėgų turi po gimdymo. Iki pusės metų yra akivaizdūs pokyčiai, lengviau bėgti, buvo ir man tas jėgų antplūdis“, - sakė sportininkė.

Vietą maratono bėgikų elite Milda iškovojo prieš metus, kai nubėgusi pirmąjį savo maratoną įvykdė ne tik 2017 metų pasaulio čempionato normatyvą, bet ir pasiekėte aštuntą moterų rezultatą Lietuvos istorijoje.

Pernai vaikelio susilaukusi bėgikė pasaulio čempionate taip ir nestartavo, tačiau šiandien jau planuoja olimpinius startus: „Kai nubėgau pirmą maratoną, tai patikėjau, kad tikrai galiu išvažiuot į Tokijo olimpiadą. Tai ne tik svajonė, bet ir įgyvendinamas tikslas“.

Sesė dvynė Monika Vilčinskaitė-Bytautienė, auginanti penkių mėnesių mergytę, taip pat po truputį grįžtą į sportą. Ji per savaitę nubėga apie 110 km.

„Kas turi vaikų ir bėgioja, žino, kaip sudėtinga suderinti šiuos dalykus, o ir auklės samdyti nesinori. Pradžioje gal dar sudėtingiau atrodė, visai laiko nebuvo, o dabar jau atrandu jo ir poilsiui,- sakė Monika. - Pastebėjau, kad visai greitai grįžtu į formą. Pirmos treniruotės stebina: greičiau krosus bėgu ir tas atkarpas, kurių dar neturėčiau nubėgt“.

Pasak bėgikės, didžiausia jos siekiamybė šiuo metu - nubėgti maratoną, o tada mintyse ir olimpiados vizija: „Tokijas faktas, kad tikslas“.

2016 metais 12-ajame tarptautiniame dr. Henryko Florkowskio pusės maratono bėgime Lenkijoje Monika užėmėte ketvirtąją vietą ir pasiekė asmeninį rekordą - 1 val. 15 min. 41 sek. Per visą istoriją tik penkios Lietuvos bėgikės šį nuotolį įveikė greičiau.

Sesės Vilčinskaitės žada užsukti ir į Kauno maratoną.

„Norėtųsi atstovauti savo klubui, bėgti savo mieste. Tikriausiai ne pusę ir ne maratoną, bet 10 ar 5 km distanciją tai tikrai“,- sakė Milda.

Olimpietė Remalda Kergytė motinyste džiaugiasi jau daugiau nei metus. Sportininkė augina sūnų ir neslėpė, kad pirmieji mėnesiai po gimdymo reikalavo daug kantrybės.

„Nėra lengva derinti motinystę ir sportą, o dar dirbu trenere. Mano gyvenime kiekviena valanda yra suplanuota, kad per dieną viską suspėčiau, atlikčiau dvi treniruotes, nuvykčiau į darbą ir spėčiau vaiką auginti“, - sakė jau 10 metų trenere dirbanti R. Kergytė.

Į trasą bėgikė sugrįžo praėjus vos mėnesiui po gimdymo: „Pirmi septyni mėnesiai po gimdymo buvo kupini jėgų, aš taip atsigavau, bet po to resursai išsieikvoja, nes negali nei maisto papildų naudot, nei į pirtis vaikščiot“.

Sportininkė sakė, kad daug padėjo buvęs vyras, kuris išėjęs tėvystės atostogų užsiimdavo su mažyliu, kol ji treniravosi.

„Bandžiau ir su vežimuku bėgioti, bet kadangi mano tempas greitas, taip nelabai pribėgiosi“, - sakė mama, paprastai per savaitę nubėganti 170 km.

Nuo 22-ejų metų maratonus bėganti R. Kergytė entuziastingai mintyse planuoja Tokijo olimpines žaidynes, tačiau teigė, kad situacija priklausys nuo aplinkybių. Bėgikė ne tik eilę metų dalyvauja pasaulio ir Europos lengvosios atletikos čempionatuose, bet yra ir daugkartinė Lietuvos čempionatų prizininkė - jai priklauso septyni aukso, keturi sidabro ir trys bronzos medaliai.

Kauno maratono klubui atstovaujančios sportininkės sakė palaikysiančios savus ir didžiausiame vasaros bėgime. Beje, čia distancijos skirtos net ik profesionalams, bet ir mėgėjams bei šeimoms. Kauno Senamiestyje startuosiančiame bėgime Kauno maratono dalyviai gali rinktis 1,5 km, 5 km, 10 km, pusmaratonio ir maratono distancijas.

Raktažodžiai
Sidebar placeholder