Motociklininkas G. Igaris ketvirtajame Dakaro ralio etape - 96-as, B. Vanagas - 74-as

Pietų Amerikoje vykstančio 34-ojo Dakaro ralio ketvirtajame etape antradienį motociklų klasėje lietuvis Gintautas Igaris ("Yamaha") užėmė 96-ąją vietą.

Nugalėjo ispanas Choanas Bareda Bortas (Joan Barreda Bort, "Husqvarna"). Jis 429 km greičio ruožą įveikė per 3 val. 41 min. 9 sek.

Lietuvis nuo nugalėtojo atsiliko 1 val. 40 min. 35 sek.

Peru vykusiame ketvirtajame etape ralio dalyviai iš viso turėjo įveikti 719 km.

Lyderiu tapo prancūzas Olivjė Penas (Olivier Pain, "Yamaha"). Jis antradienį finišavo antras.

G. Igaris bendrojoje įskaitoje iš 117-osios vietos pakilo į 108-ąją (+4:11.12).

Iš viso klasifikuoti 156 motociklininkai.

Automobilių klasėje greičiausias buvo katarietis Naseras al Atija (Nasser Al-Atiyah, "Buggy") - 3 val. 28 min. 46 sek.

Lietuvos atstovų Benedikto Vanago ir Sauliaus Jurgelėno ekipažas ketvirtajame etape užėmė 74-ąją vietą. Lietuviai nuo nugalėtojo atsiliko 3 val. 56 min. 13 sek.

Lyderiu išliko nugalėtojo titulą ginantis prancūzas Stefanas Peteranselis (Stephane Peterhansel, "Mini"). Jis pirmadienį finišavo trečias.

Automobiliu "Oscar" lenktyniaujantys B. Vanagas ir S. Jurgelėnas bendrojoje įskaitoje pakilo į 105-ąją vietą (+17:22.03).

Sunkvežimių klasėje nugalėjo Rusijos atstovas Airatas Mardejevas (4:04.59), o lyderiu tapo čekas Alešas Lopraisas ("Tatra").

Lietuviško kraujo turintis Kazachstano atstovas Artūras Ardavičius ("Kamaz") ketvirtajame etape finišavo 25-as (+1:51.23), o "Man" ekipažas su lietuviu Gintaru Sadovnyku užėmė 47-ąją vietą (+4:01.37).

Keturračių motociklų klasėje trečiąją pergalę iš eilės šventė argentinietis Markosas Patronelis (Marcos Patronelli, "Yamaha"; 4:25.46).

Dakaro ralis Pietų Amerikoje rengiamas penktą kartą. Varžybų dalyviams iš viso teks įveikti daugiau nei 8000 km. Ralis baigsis sausio 20 dieną Santjage (Čilė).