Naktinio Kuršių marių regatos etapo vargai

Naktinio Kuršių marių regatos etapo vargai

Dažnai ir staigiai besikeičiantis vėjas, plyštančios burės, seklumos ir brakonierių tinklai - išmėginimai, kuriuos reikėjo įveikti, 43-iosios Kuršių marių buriavimo regatos "Swedbank" taurei laimėti antrojo etapo dalyviams, skelbiama pranešime spaudai.

Pirmadienio vidurdienį startavusios Klaipėdoje, po beveik parą trukusio etapo pirmosios jachtos finišą Nidoje pasiekė antradienį septintą ryto.

Etapas ypač sudėtingas buvo dėl to, kad šįkart - vos antrąjį sykį per 43-ejus regatos gyvavimo metus - buriuotojai neplaukė į Rusijos vandenis. Leidimas kirsti vandens sieną duotas tik Lietuvos jachtoms, o Kuršių marių regatoje dalyvauja po dvi latvių ir estų įgulas.

Dėl nuolatinių distancijos kilpų ir vėjo, kuris buvo toks permainingas, su kokiu nuolatiniai tradicinės regatos dalyviai seniai nebuvo susidūrę, kai kurie rezultatai antrajame etape buvo kiek netikėti.

Po sudėtingo antrojo etapo 60 regatoje dalyvaujančių jachtų įguloms antradienį - poilsio diena.

Po antrojo etapo Kuršių marių regatoje savo grupėse pirmąsias vietas pagal perskaičiuotą laiką užėmė: 0 grupėje - "Arabela" (kapitonas Raimondas Šiugždinis), I grupėje - "Katarina Jee" (Martas Tamas (Mart Tamm), Estija), II grupėje - "X'as" (Sergejus Moliakovas), III grupėje - "Nida" (Arūnas Burkšas), IV grupėje - "Vasara" (Vilius Roškus), V grupėje - "Tango" (Aidas Narbutas), VI grupėje - "Verdenė" (Gražvydas Lukoševičius), VII 1-a grupėje - "Nerija" (Andrius Končius) ir VII 2-a grupėje - "Aphrodite" (Anatolijus Dmitriščiukas).

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder