„Neptūnas" nepateko į BBL Iššūkio taurės turnyro pusfinalį

Klaipėdos "Neptūno" krepšininkams nepavyko  prasibrauti  į Baltijos krepšinio lygos (BBL) Iššūkio taurės turnyro pusfinalį. Klaipėdiečiai Vilniuje vykusiose atsakomosiose rungtynėse Vilniaus „Sakalams“ nusileido po pratęsimo rezultatu 86:74.

Pagrindinis šių rungtynių laikas baigėsi 4 taškų „Sakalų“ ekipos naudai – 71:67. Kaip žinia, pirmosiose rungtynėse, vykusiose vasario 8 dieną Klaipėdoje, taip pat 4 taškų skirtumu – 79:75 pergalę buvo iškovoję klaipėdiečiai.

Taigi, būtent dėl šios priežasties prireikė pratęsimo, kuriame jau tikslesni buvo aikštės Kazio Maksvyčio auklėtiniai.

Nors „Neptūnas“ nuo rungtynių pradžios dažniau buvo besivejančių vaidmenyje, o ketvirtojo kėlinio viduryje „Sakalai“ pirmavo ir dviženkle taškų persvara – 64:54, tačiau galėjo ir neprireikti pratęsimo.

Iki ketvirtojo kėlinio pabaigos likus 30 sek. „Sakalai“ priekyje buvo vos 2 taškais – 69:67, tačiau netrukus du baudos metimus šaltakraujiškai sumetė ir „Neptūnui“ nepalankų rezultatą atstatė Laurynas Samėnas – 71:67.

„Neptūnas“ dar turėjo progos išplėšti sau naudingą rezultatą, tačiau per 13 sekundžių to nepadarė – komandos kapitono Martyno Mažeikos metimas nuo tritaškio linijos skriejo pro šalį.

Per pratęsimą sėkmė jau šypsojoso „Sakalams“.

„Neptūnas“ ir „Sakalai“ šį sezoną susitiko jau penktąjį kartą. Iki tol visas pergales buvo iškovoję klaipėdiečiai. Praėjusių metų spalio 18 dieną Vilniuje "Sakalai" buvo įveikti 83:73, lapkričio 8 dieną Klaipėdoje solidžiu 25 tašku skirtumu - 85:60. Tai buvo LKF Didžiosios taurės varžybos.

Praėjusių metų gruodžio 16 dieną "Švyturio" arenoje vykusios Lietuvos krepšinio lygos (LKL) rungtynės buvo kiek atkaklesnės - pergalę 96:95 šventė neptūniečiai.

Pergalingą tritaškį iki rungtynių pabaigos likus 2 sekundėms pataikė komandos kapitonas Martynas Mažeika.

Vasario 8 dieną BBL Iššūkio taurės turnyro pirmosiose rungtynėse neptūniečiai laimėjo 4 taškų skirtumu – 79:75.

Deja, penktasis kartas nemelavo – pergalę (86:74) ir kelialapį į BBL Iššūkio taurės turnyro pusfinalį iškovojo „Sakalai“.

„Sakalai“ – „Neptūnas“ - 86:74 (13:11, 27:20, 14:16, 17:20, 15:7) .

„Sakalai“: Laurynas Samėnas – 18 taškų (10/11 baudų, 9 išpr. praž.), Arnas Butkevičius - 13, Aivaras Kiaušas, Evaldas Baniulis ir Arvydas Gydra - po 11.

„Neptūnas“: Laurynas Mikalauskas – 15 taškų (13 atk. kam.), Martynas Mažeika - 11, Arturas Bruninis ir Evaldas Dainys - po 10.

„Neptūnui“ vis dar padėti negalėjo čiurnos traumą besigydantis Marius Runkauskas.