Nuoširdus darbas atsipirko su kaupu

Azerbaidžano sostinėje Baku vykęs Europos kiokušin karatė čempionatas buvo itin sėkmingas klaipėdiečiams, net penki medalius iškovojo mūsų miesto jauniai (16-18 m.).

Jau pirmąją dieną klaipėdiečių delegacija džiaugėsi aukso medaliu - jį kata (technikos demonstravimo) rungtyje iškovojo mokyklos "Shodan" atstovė Rima Barusaitė. Ši Klaipėdos "Ąžuolyno" gimnazijos auklėtinė taip pat dalyvavo svorio kategorijos iki 55 kg karatisčių kovose ir taip pat tapo čempione. R. Barusaitė - pirmoji Lietuvos kovotoja, kuri Europos jaunių čempionate sugebėjo iškovoti 2 aukso medalius ir kata, ir kovų rungtyse.

17-metė R. Barusaitė pripažinta techniškiausia Europos čempionato kovotoja tarp merginų.

Auksą Azerbaidžane laimėjusi klaipėdietė Skaistė Venckutė (iki 60 kg) taip pat pakeitė Lietuvos karatė kiokušin istoriją - ji tapo pirmąja mūsų šalies kovotoja, kuriai pavyko apginti čempionės vardą. Įdomu tai, jog finale ji ppo dviejų pratęsimų įveikė varžovę iš Bulgarijos, kurią nugalėjo ir praėjusių metų Europos čempionato finalinėje dvikovoje.

Čempionato bronzos medalius iškovojo "Shodan" mokyklos auklėtiniai Vilius Lipnickas (iki 55 kg) bei Olegas Zemlianskis (iki 60 kg). Verta pastebėti, jog abu klaipėdiečiai pusfinaliuose pralaimėjo šeimininkų atstovams, kurie vėliau tapo čempionais.

Be medalių liko šios mokyklos atstovai Ugnė Daukšaitė ir Julius Urbonas. Apdovanojimo nepavyko iškovoti ir dar vienam klaipėdiečiui, karatė kiokušin mokyklos "Okinava" nariui Edvinui Kontautui.

Tačiau Azerbaidžane puikiai pasirodė jo mokytoja, tituluota kovotoja Diana Mačiūtė. Ji startavo suaugusiųjų čempionate ir iškovojo sidabro medalį.

"Shodan" mokytojų komanda - Viktorija ir Lukas Kubiliai, Tomas Struopus, Aivaras Baltmiškis, Asta Dauskurtė ir Gabrielius Stanevičius - pabrėžė, jog klaipėdiečių iškovoti medaliai yra geriausias atlygis už profesionalų, nuoširdų bei nuoseklų darbą ugdant jaunąją kartą.