Pagaliau prisišaukė ir auksą

Pagaliau prisišaukė ir auksą

Nors karių savanorių gretose Mantas Knystautas dar tik nuo gegužės mėnesio, tačiau jau gali pasigirti pasaulio kariškių imtynių čempionato aukso medaliu. Kaip teigia pats 23-ejų sportininkas, padėjo ir namų sienos, juk pirmenybės vyko Klaipėdoje, iš kur kilęs ir M.Knystautas. O svarbiausia, kad pagaliau pavyko atsikratyti antrosios, sidabrinės, vietos „užkeikimo“. „Reikėjo pagaliau ir to aukso, reikėjo laimėti, gana sidabro“, - „Vakaro žinioms“ sakė M.Knystautas.

Klaipėdoje vykusiame 32-ajame pasaulio kariškių imtynių čempionate kovojo 241 atletas iš 22 valstybių. Mūsų šalies garbę uostamiestyje gynė 15 imtynininkų. Kaip jau rašėme, M.Knystautas aukso medaliu pasipuošė graikų-romėnų imtynių svorio kategorijoje iki 130 kg.

„Žinoma, namų sienos tikrai padėjo. Salė buvo pilna draugų, artimųjų. Negalėjau pralaimėti, - kalbėjo M.Knystautas. - Tiesa, ir visi varžovai buvo gerai žinomi. Tad su treneriais sudėliojome taktiką ir viskas gerai pavyko.“

Lietuvos sunkiasvoris kelyje iki aukščiausios prabos apdovanojimo įveikė tris varžovus. Pirmajame rate mūsiškiui teko susigrumti su lenku Lukašu Banaku (Lukasz Banak). Pastarąjį lietuvis nugalėjo lengvai - 8:0: „Pirmoji kova nebuvo labai sunki. Tas lenkas buvo gerai žinomas, žinojau, kaip su juo kovoti.“

Po to M.Knystauto laukė rimtas iššūkis - dukart pasaulio čempionas ir 2012 m. Londono olimpinių žaidynių vicečempionas estas Heikas Nabis. O jau finalinėje imtyje, primename, lietuvis ant menčių patiesė planetos jaunimo pirmenybių prizininką armėną Edgarą Chačatrianą.

„Kai kovojau su estu ir, atrodo, po pirmo kėlinio pirmavau 1:0, o gal 1:1, pagalvojau, kad jeigu prieš jį išlošiu, tai tikrai būsiu pirmas šiame čempionate, - paklaustas, kada jau patikėjo, kad pavyks iškovoti auksą, sakė M.Knystautas. - Taigi, kai laimėjau prieš estą, finale buvo lengvesnė kova. E.Chačatrianas - silpnesnis varžovas už H.Nabį. Tad pusfinalio kova visame čempionate ir buvo sunkiausia. Estas tikrai patyręs imtynininkas. Esu su juo dirbęs daugelyje stovyklų. Į šias pirmenybes jis atvažiavo tikrai geros formos. Prieš jį kovoti ir buvo sunkiausia.“

Anksčiau aukso medalius analogiškuose čempionatuose yra iškovoję Mindaugas Mizgaitis ir Aleksandras Kazakevičius. Abu sportininkai pasaulio čempionais tapo 2014 metais JAV.

Įdomu tai, kad
M.Knystautas iki šių auksinių pirmenybių pralaimėjo penkis pasaulio ir Europos čempionatų finalus. Tad šį kartą nugalėti buvo svarbu ir psichologiškai: „Reikėjo pagaliau ir to aukso, reikėjo laimėti, gana sidabro.“

Pasak M.Knystauto, pasaulio čempionatas ir pasaulio kariškių čempionatas tikrai skiriasi lygiu, taip pat ir dalyvių skaičiumi. Pavyzdžiui, pirmojoje svorio kategorijoje dažniausiai kovoja apie 30 imtynininkų, o čia tebuvo 14 atletų.

„Planetos kariškių pirmenybės yra silpnesnės nei įprastas pasaulio imtynių čempionatas. Nors, aišku, ir čia atvyksta pasaulio čempionai. Manau, kariškių čempionatą galima palyginti su Europos pirmenybėmis. Nors gal ir už pastarąsias jis kiek silpnesnis. Tačiau, aišku, smagu, kad titulas - pasaulio čempiono“, - pridūrė sportininkas.

Po Europos imtynių čempionato, kuris gegužės 2-7 d. vyko Serbijoje, M. Knystautas tris savaites praleido mokymuose ir tapo Vilniaus 8-osios rinktinės Štabo ir aprūpinimo kuopos kariu savanoriu.

„Tad dabar, jei turiu kokį laisvą savaitgalį, vykstu į pratybas. Važiuojame kartu su kitais imtynininkais, kurie taip pat kariai savanoriai, - pasakojo naujasis pasaulio kariškių čempionas. - Pirmiausia man tai susiję su sportu. Juk, jei nori dalyvauti kariškių čempionatuose, žaidynėse, turi būti bent tas tris savaites dalyvavęs mokymuose. O jos tikrai neprailgo, patiko. Ir šiaip man tai labai įdomu ir patriotiška. Taigi esu jaunesnysis eilinis ir, va, iškart pasaulio kariškių aukso medalis.“

Spalio 14 d. Vilniuje vyks tradicinis tarptautinis pasaulio čempiono Rimanto Bagdono taurės turnyras, o lapkričio 21-26 d. Lenkijoje organizuojamas pasaulio jaunimo (iki 23 metų) imtynių čempionatas. Tai M.Knystautui bus paskutiniai startai šiame sezone.

„R.Bagdono turnyras bus tarsi pasiruošimas planetos jaunimo pirmenybėms. Kai dabar esu ant auksinės bangos, tai likusiuose dviejuose startuose norėčiau to paties. Norėčiau su auksu pabaigti šiuos metus. Kitas startas bus Senojo žemyno pirmenybės, vyksiančios kovo mėnesį. Tiesa, šis pasaulio jaunimo (iki 23 metų) čempionatas pagal amžių man bus paskutinis, tad dar ir dėl to noriu ten trinktelėti durimis. Norėčiau aukso, o ne sidabro“, - atviravo M.Knystautas.

Parengta pagal dienraštį „Vakaro žinios“

Sidebar placeholder