Pagerintas "Gintarinės jūrmylės" varžybų moterų rekordas

Pagerintas "Gintarinės jūrmylės" varžybų moterų rekordas

Devynioliktąjį kartą Smiltynėje rengiamose tarptautinėse "Gintarinės jūrmylės" bėgimo varžybos tarp vyrų triumfavo Remigijus Kančys, 6 jūrmyles (11,11 km) nubėgęs per 35 min. 23 sek., o tarp moterų 3 jūrmylių (5,55 km) rungtyje lygių neturėjo baltarusė Jekaterina Korneenko. Pastaroj pasiekė ir trasos rekordą - 19 min. 2 sek. - ir buvo apdovanota piniginiu prizu.

Nugalėtojų pavardės bus iškaldintos 11 tonų svorio atminimo akmenyje, stovinčiame Smiltynėje, šalia sporto bazės. Praėjusiais metais jame iškalti Vaidos Žusinaitės bei Justino Beržanskio vardai.

Praėjusiais metais per "Gintarinės jūrmylės" varžybas kaitino saulute ir oro temperatūra buvo perkopusi 20 laipsnių padalą, o šįmet dalyvius pasitiko gūsingas vėjas ir lietus, tačiau bėgimo entuziastai ir profesionalai oro sąlygų nepabūgo ir drąsiai žengė į trasą.

Tarp vyrų antroji vieta atiteko Baltarusijos lengvaatlečiui Siarhei Platonau, trasą įveikusiam per 35 min. 42 sek. Trečiąją vietą iškovojo Valdas Dopolskas, finišavęs per 35 min. 56 sek.

Tarp moterų nuo minėtos nugalėtojos baltarusės J. Korneenko 8 sekundėmis atsiliko Monika Bytautienė (19 min. 20 sek.), trečia liko Loreta Kančytė (19 min. 36 sek.)

Šiemet varžybos buvo išskirtinės tuo, kad nė vienam dalyviui nereikėjo mokėti startinio mokesčio.

"Esame jūrinis miestas, tad puoselėkime ir branginkime jūrines tradicijas, o jūra - rami ar šėlstanti - tegul bus kiekvieno mūsų įkvėpimo šaltinis prasmingoms, suburiančioms ir suvienijančioms veikloms", - pabrėžė Klaipėdos meras Vytautas Grubliauskas.

XXI šimtmečio sporto ir sveikatingumo projektu tituluojamas renginys - analogų neturintis bėgimas, kasmet rengiamas unikaliose Smiltynės trasose ir sutraukiantis šimtus lengvosios atletikos entuziastų ne tik iš Lietuvos, bet ir užsienio šalių.

Varžybų dalyviams buvo įteikta daugiau nei 700 marškinėlių ir rėmėjų suvenyrų.

Smiltynės miškais ir pajūriu besidriekiančią varžybų trasą išmėgino sportininkai iš Latvijos, Baltarusijos, Lenkijos ir Lietuvos.

Renginio sumanytojai - Klaipėdos apskrities lengvosios atletikos federacija ir VĮ Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcija.

Renginį įgyvendinti daugelį metų padeda gausus būrys rėmėjų - uosto įmonių ir kitų Klaipėdos bendrovių.

Tradiciškai visi varžybų dalyviai ir žiūrovai buvo vaišinami jūreiviška koše ir arbata.

Iš viso varžybų trasą įveikė 562 bėgikai, nors užsiregistravusiųjų buvo arti 1 000. Deja, ne visi užsiregistravę atvyko, tikriausiai dalis užsiregistravusiųjų pabūgo blogo oro - lietaus ir vėjo.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder