Panevėžio arena - akmuo po kaklu

Panevėžio arena - akmuo po kaklu

Naujoji Panevėžio "Cido" sporto arena, kuria dar taip neseniai didžiavosi vietos politikai, tapo miesto savivaldybei sunkiai pakeliama našta.

Panevėžio miesto valdžia ištiesta ranka beldžiasi į visas įmanomas duris nebeišmanydama, kaip atsiskaityti su statybininkais už pastatytą "Cido" pramogų, sporto ir verslo kompleksą. Jis duris atvėrė   prieš pusmetį.

Objektą pastatęs Panevėžio statybos trestas nuo praėjusių metų rugpjūčio nesulaukia beveik 7 mln. litų skolos. Dar beveik milijono litų skola "kabo" Rytų skirstomiesiems tinklams.

Baigiant statyti areną buvęs premjeras Gediminas Kirkilas žadėjo savivaldybės bėdoje nepalikti, tačiau pažadą pamiršo.

Panevėžio miesto meras Povilas Vadopolas sako, jog statybos trestas grasina teismais, tačiau kol kas pavyko tuos procesus atitolinti pažadėjus, kad dėl skolos kalbamasi su Vyriausybe.

Neseniai susitikęs su premjeru A.Kubiliumi, iš jo meras nieko paguodžiančio neišgirdo. Prašymas atsidūrė Finansų ministerijoje, o jos sekretorius Edmundas Žilevičius patarė merui pernelyg daug vilčių nedėti.

Pasak mero P.Vadopolo, Finansų ministerija siūlo kreiptis į Vyriausybę, kad ši padidintų savivaldybei skolinimosi limitus.

Į 108 mln. litų kainavusį objektą savivaldybė įdėjo 17 mln. litų. Jeigu jai reiktų skolintis dar keletą milijonų, tai būtų biudžetui nepakeliama našta. Lėšos yra reikalingos numatytiems investiciniams projektams, kuriems ateina pinigai iš Europos struktūrinių fondų. " Skolinimosi limitai išnaudoti",- sako meras.

Dabar miesto meras P.Vadopolas pripažįsta, kad nacionalinės svarbos objektu paskelbta arena yra tapusi sunkiu akmeniu po kaklu Panevėžio savivaldybei. Jis net apgailestauja, kad arenoje yra įrengtas vienintelis Baltijos šalyse dengtas dviračių trekas.

"Būtų geriau, jeigu jame nebūtų dviračių treko. Jis yra iš geros medienos, todėl reikia palaikyti pastovią temperatūrą. Už šilumą plojame labai daug. Arenos išlaikymas savivaldybei kainuoja per 2 mln. litų",-konstatuoja P.Vadopolas.

Jaunius POCIUS, "Respublika"

Sidebar placeholder