Per plauką netapę čempionais

Per plauką netapę čempionais

Per šventinį vakarą Kretingos motobolo komandos "Milda" žaidėjų krūtines papuošė sidabro medaliai – šiuos vos prieš kelias dienas iš Minsko parvežtus Atvirojo Baltarusijos čempionato trofėjus iškilmingai įteikė komandos treneris Vaclovas Brazdeikis.

Nors kretingiškiai II vietą iškovojo trečius metus iš eilės, tačiau šįkart reikėjo būti ypač atkakliems ir ištvermingiems: viltis apie čempionų titulą suplėšė šališki teisėjai, per sezoną kaip niekad daug žaidėjų patyrė traumų. Mintimis apie praėjusį sezoną ir pasirengimą kitų metų čempionatui su "Pajūrio naujienų" skaitytojais pasidalijo V. Brazdeikis.

- Ar šio sezono rezultatai patenkino Jūsų lūkesčius?

- Planavome laimėti pirmąją vietą ir šis tikslas buvo mums pasiekiamas, nes iki pirmosios vietos mums tetrūko keturių taškų. Tačiau "nukraujavome" dėl teisėjų šališkumo per rungtynes išvykose. Sunki buvo čempionato pradžia: per rungtynes išvykose su "Antracit" Ukrainoje, "Luninec" Baltarusijoje žaidėjai sulaukdavo baudų už niekus, taip priešininkams būdavo sudaroma galimybė prieš mus atsilošti. Tiesiai pasakė: "Negalvokite tapti čempionais". Jiems juk negarbė – kad Atvirojo Baltarusijos čempionato laimėtojais taptų lietuviai, kad mėgėjų komanda įveiktų profesionalus. Niekada nepamiršiu susitikimo su komanda "Zaria" Baltarusijoje, kai teisėjas vietoj 16 metrų baudinio atmatavo 11 metrų atstumą. Kai dėl to Eduardas Steckis papriekaištavo teisėjui – jį diskvalifikavo iki sezono pabaigos, o komandai įskaitė techninį pralaimėjimą.

- Kaip po tokių išbandymų komandai pavyko atsitiesti?

- Vyrai buvo labai nusivylę. Bet pakalbėjome ir sutarėme – turime susikaupti ir žaisti toliau. Negalėjome iš savęs atimti dar ir galimybės laimėti antrąją vietą. Šį sau duotą pažadą ir įvykdėme.


- Tačiau komandą skriaudė ne tik teisėjai, bet ir dažnos traumos. Jų patyrė pajėgiausi komandos žaidėjai – Renatas Žiubrys, Aivaras Večerskis, Egidijus Knieža. Kaip manote, ar buvo įmanoma nuo traumų apsisaugoti?

- Traumos užpuola netikėtai ir nuo jų neapsidrausi. Juk kartais ir šaligatviu eidamas gali koją išsinarinti. O čia – juk sportas, kur yra greitis, aštrios dvikovos.

- Šiam sezonui rengėtės gerokai anksčiau negu įprastai. Ar tokia taktika pasiteisino?

- Taip, labai. Rengtis sezonui pradėjome nuo vasario mėnesio, vos tik nutirpus sniegui, treniravomės aikštėje. Žaidėjai buvo geriau fiziškai pasirengę, turėjo daugiau energijos aikštėje, buvo ištvermingesni. Todėl ir šiemet ketinu pasirengimą sezonui pradėti anksti.

- Kokį tikslą keliate kitiems metams?

- Laimėti bent jau prizinę vietą. Tačiau kova dėl medalių bus dar sunkesnė: kitąmet čempionate dalyvaus dvi naujos komandos iš Rusijos – Maksvos "Metalurgas" ir Kavrovo "Kavrovas". Tai bus rimti priešininkai: "Metalurgas" jau 15 metų iš eilės yra Europos čempionai, šios komandos žaidėjai yra gerai aprūpinti, už kiekvieną pergalę jie gauna nemenkas premijas. Nebus lengva kovoti ir su "Kavrovu" – su šia komanda esame rungtyniave dar sovietmečiu. Tuomet teko ir laimėti, ir pralaimėti prieš juos. Apskritai Rusijoje yra daug motobolo komandų, tad geriausios jų gali išsirinkti ir pas save pasikviesti perspektyviausius sportininkus iš visos Rusijos.

- Ir praėjusiame sezone dalyvavo dvi naujokės iš Ukrainos – "Antracit" ir "Voschod". Tačiau jos "Mildos" neišgąsdino?

- Taip, iš tiesų dėl "Antracit" ir "Voschod" nuogąstavome be reikalo. Maniau, kad profesionali komanda "Antracit" yra stipresnė – juk ji Rusijos čempionatuose pelno prizines vietas. Pasirodė, kad stipresni esame mes. Savo pranašumą įrodėme ir prieš "Voschod".


- Kas lemia, kad Kretingos "Milda", kurios žaidėjai, kuriems sportas yra tik laisvalaikio užsiėmimas, o ne darbas, nušluosto nosį profesionalių sportininkų komandoms?

- "Mildos" kolektyvas yra labai geras: susigyvenęs ir darnus. Žaidėjai jaučia vienas kitą aikštėje, o tai yra svarbu. Daug lemia ir tinkamas pasirengimas sezonui. Turime tradiciją – prieš kiekvienas rungtynes sumušume rankas ir pakartojame savo šūkį – "Už pergalę". Džiaugiuosi, kad savoje aikštėje tik pergales ir pelnėme.

Visiems žaidėjams noriu padėkoti už įdėtą triūsą – mūsų bendras darbas nebuvo veltui. Dėkingas esu ir ištikimiesiems "Mildos" sirgaliams bei rajono savivaldybei ir privatiems rėmėjams, be kurių pagalbos mes neišsiverstume.

Faktai

Komandos kapitonas Renatas Žiubrys per visas rungtynes Atvirojo Baltarusijos motobolo čempionato pelnė 25 įvarčius ir tapo rezultatyviausiu "Mildos" žaidėju. Pagal rezultatumą jis patenka ir į bendrą visų čempionato komandų žaidėjų statistikos trejetuką.

Naudingiausiu "Mildos" žaidėju pripažintas Mantas Večerskis, kuris, trenerio žodžiais, atliko visą juodą darbą atkovodamas ir perduodamas kamuolį komandos draugams. Per čempionatą M. Večerskis pelnė 17 įvarčių.

Geriausias čempionato vartininkas renkamas skaičiuojant praleistų įvarčių statistiką. "Mildos" vartininkas Raimondas Alseika per sezoną tepraleido 18 įvarčių. Tad tikru akibrokštu tapo faktas, kad geriausiu čempionato vartininku pripažintas "Luninec" vartininkas, nors jis į savo vartus praleido 30 įvarčių. Tokį sprendimą čempionato organizatoriai pateisino tuo, kad R. Alseika kartą teisėjų buvo įspėtas.

Šį sezoną Kretingos komandos "Milda" gretose žaidė: Raimondas Alseika, Audrius Paulauskas, Renatas Žiubrys, Virginijus Mikaločius, Mantas Večerskis, Egidijus Knieža, Tomas Gudauskas, Aivaras Večerskis, Eduardas Steckis.

"Pajūrio naujienos"

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder