Plaukimo takeliuose suspindo auksas

Vilniuje vykusiose VIII Pasaulio lietuvių žaidynių plaukimo varžybose 25 m ilgio baseine laurus skynė dvi klaipėdietės - baidarių ir kanojų irklavimo klubo "Rovingas" atstovė Aida Vilimienė ir plaukimo veteranė Aušra Gardžiulienė.

Klaipėdietės varžėsi 31-50 m. amžiaus grupėje. A. Vilimienė tapo 400 m laisvo plaukimo stiliaus žaidynių čempione - 5 min. 49,53 sek., o 50 m peteliškės plaukimo varžybose pelnė sidabro medalį - 38,77 sek.

A. Gardžiulienė iškovojo pirmąsias vietas plaukdama 50 m laisvu stiliumi - 33,64 sek. ir 50 m krūtine - 41,85 sek.

Iš viso plaukimo varžybose varžėsi per 100 dalyvių.

Įdomu pastebėti, kad plaukimo takeliuose jėgas išmėgino net 80 metų perkopę plaukimo entuziastai.

Vilniuje vykusiose Pasaulio lietuvių žaidynėse dalyvavo maždaug 800 lietuvių iš 19 užsienio valstybių. Gausiausiai buvo atstovaujamos Kanados, JAV, Rusijos, Australijos lietuvių komandos, kurios varžėsi 25 sporto šakose.

IX Pasaulio lietuvių žaidynes numatyta surengti 2013 metais taip pat Lietuvoje.