Principingas WADA sprendimas: Rusijai – ketverių metų diskvalifikacija

Principingas WADA sprendimas: Rusijai – ketverių metų diskvalifikacija

Rusijai pirmadienį paskelbtas ketverių metų draudimas dalyvauti tarptautinėse sporto varžybose, įskaitant Olimpines žaidynes. Dėl to nuspręsta pirmadienį per Pasaulio antidopingo agentūros (WADA) susitikimą Lozanoje.

WADA vykdomasis komitetas pritarė savo Atitikties vertinimo komiteto rekomendacijai ketveriems metams suspenduoti Rusiją dėl kaltinimų Maskvai suklastojus laboratorijos dopingo duomenis, anksčiau šiemet perduotus tyrėjams. „Pilnam rekomendacijų sąrašui buvo vienbalsiai pritarta“, – nurodė WADA atstovas.

Pilnam rekomendacijų sąrašui buvo vienbalsiai pritarta Dėl tokios griežtos bausmės rusų sportininkai po savo šalies vėliava negalės dalyvauti kitų metų Tokijo olimpinėse žaidynėse ir 2022 metų Pekino žiemos olimpinėse žaidynėse. Taip pat Rusija liks ir be 2022-ųjų pasaulio futbolo čempionato.

Tiesa, Rusijos futbolo rinktinė galės žaisti 2020-ųjų Europos čempionate. Kaip ir anksčiau, rusai, įrodę, kad nėra susitepę, galės dalyvauti kai kuriose varžybose, tačiau po neutralia vėliava. 168 Rusijos sportininkai dalyvavo 2018-ųjų žiemos olimpiadoje, tačiau buvo vadinami neutraliais atletais, o po pergalių jų garbei neskambėjo ir šalies himnas. WADA praneša, kad Rusija sprendimą apskųsti gali per 21 dieną. Apeliaciją tuomet nagrinėtų Sporto arbitražo teismas (CAS).

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder