P.Valinsko baudos metimai lėmė patekimą į kitą FIBA Čempionų lygos etapą!

Dramatišką pergalę FIBA Čempionų lygoje pasiekė Panevėžio „Lietkabelio“ (7/7) komanda, kuri išvykoje 69:68 (15:16, 17:20, 22:19, 15:13) palaužė Holono UNET (6/8) ekipą ir pateko į kitą turnyro etapą.

Patekimui į kitą etapą Nenado Čanako auklėtiniams reikėjo Manresos „Baxi“ nesėkmės prieš Sasario „Dinamo“ ir Ostendės „Filou“ pergalės prieš Torunės „Polskis Cukier“. Abu susitikimai baigėsi palankiai, tad Lietuvos klubas žengė į aštuntfinalį.

Nuo pat dvikovos pradžios abi komandos žaidė itin nerezultatyviai, bet „Lietkabelis“ buvo visą laiką priekyje – 11:8 sužaidus 7 minutes. Čia pat UNET surengė kelias sėkmingas atakas iš eilės ir ėmė pirmauti – 12:11. Nuo tada pirmaujanti komanda keitėsi po kiekvieno sėkmingo išpuolio, o Izraelio klubas turėjo minimalų pranašumą sužaidus 10 minučių – 16:15.

Antrąjį kėlinį šeimininkai pradėjo 6 taškais be atsako ir taip atsiplėšė – 22:15. Čia pat svečiai atsakė savo 5 taškais iš eilės – 20:22. UNET daugiau artėti neleido ir 15-ąją minutę vėl pirmavo 7 taškais – 29:22. „Lietkabelis“ atlaikė varžovų bandymus atitrūkti ir pirmąją mačo dalį baigė atsilikdamas vos 4 taškais – 32:36.

Po didžiosios pertraukos panevėžiečiai po truputį karpė varžovų pranašumą ir sužaidus 4 minutes išlygino rezultatą – 40:40. Nors UNET baudos metimas leido pirmauti (41:40), bet Tomo Dimšos du tritaškiai iš eilės truktelėjo į priekį „Lietkabelį“ – 46:41.

Dar už techninę pražangą Željko Šakičius pridėjo baudos metimą (47:41), bet Holono komanda laimėjo atkarpą 7:0 ir vėl išsiveržė į priekį – 48:47. Situacija nepasikeitė ir sužaidus tris kėlinius – 55:54.

Ketvirtajame ketvirtyje sužaidus 4 minutes UNET sugebėjo nutolti daugiau nei per vieną tikslų metimą – 61:56. Dar po kelių minučių Holono ekipa turėjo 4 taškų persvarą (62:58), bet „Lietkabelio“ 5 taškai leido išsiveržti į priekį – 63:62.

Čia ir vėl gerą atkarpą sužaidė UNET krepšininkai, kurie likus 2 minutėms susigrąžino iniciatyvą – 68:63. T.Dimšos dvitaškis ir tiksli bauda vėl priartino panevėžiečius – 66:68. Netrukus „Lietkabelis“ turėjo šansą ir išsiveržti į priekį, bet Vytenio Lipkevičiaus tritaškis skriejo pro šalį. Dar kartą UNET išpuolis buvo netikslus ir sulig sirena metant tritaškį buvo pažeistos taisyklės prieš Paulių Valinską, kuris sumetė baudas ir išplėšė pergalę – 69:68.

UNET: Marcusas Fosteris 17 (0/5 tritaškiai), Troy‘us Caupainas (5 atk. kam.) ir Yogevas Ohayonas po 9.

„Lietkabelis“: Željko Šakičius 17 (9 atk. kam.), Tomas Dimša 16 (3/7 tritaškiai), Paulius Valinskas 10.