Ralio čempionų pėdomis žengia jaunasis Lietuvos lenktynininkas

Ralio čempionų pėdomis žengia jaunasis Lietuvos lenktynininkas

Lietuvos ir Baltijos šalių ralio kroso čempionas, septyniolikmetis tauragiškis Kasparas Navickas, 2014 metais startuos   Europos ralio kroso čempionate.  Vis daugiau dėmesio visame pasaulyje sulaukiančios lenktynės taps pačiu rimčiausiu išbandymo jaunojo lenktynininko karjeroje. Tačiau jau  pirmojo tarptautinio sezono tikslai labai rimti – pergalės arba prizinės vietos bent keliuose etapuose.

2014 metais 9 etapų Europos ralio kroso čempionatas vyks kartu su Pasaulio čempionato lenktynėmis, numatytomis Europoje. Dešimtis tūkstančių žiūrovų trasose ir milijonus prie TV ekranų sutraukia įnirtinga ir dažnai kontaktinė labai greitų automobilių kova trumpose grunto ir asfalto trasose. Ir žinoma, ryškiausių pasaulio autosporto žvaigždžių dalyvavimas - charizmatiškasis Pasaulio ralio čempionas Peteris Solbergas yra nuolatinis Europos ralio kroso čempionato dalyvis, trasose galime išvysti ir devynis kartus Pasaulio ralio čempionu tapusį Sebastianą Loebą, kitas didžiausias lenktynių žvaigždes.

Europos čempionate K.Navickas pergalių sieks daugkartinio Vokietijos ir Europos čempiono Rolfo Volando komandoje.  Lenktynininko Super 1600 klasės Škoda Fabia, su Hohenester – Sport paruoštu 238 AG 1597 cm3 darbo tūrio varikliu, 100 km/h pasiekia per 5,9 sekundės.  „Automobilis ir jo paruošimas yra pačio aukščiausio lygio. Su juo tikrai įmanoma kovoti dėl pačių aukščiausių pozicijų“,-   kalbėjo K.Navickas.

„Sprendimas dalyvauti Europos čempionate yra gerai apgalvotas“,- sakė jaunojo lenktynininko tėtis ir treneris, Šiaurės Europos ir Lietuvos ralio kroso čempionas Vaidas Navickas. „Po sėkmingų metų Lietuvoje ir Baltijos šalyse, šiemet jau bandėme savo jėgas Vokietijoje vykusiame Europos čempionato finale. Debiuto rezultatu buvo patenkinta visa komanda. 7 vieta (21 dalyvis) bendroje įskaitoje, pergalė ir prizinės vietos kvalifikaciniuose važiavimuose, mūsų lūkesčius net viršijo, juo labiau, kad Kasparas tapo pačiu jauniausiu čempionato dalyviu“,- džiaugėsiV.Navickas.

„Šiuolaikinis automobilių sportas reikalauja begalės įvairių sričių profesionalų darbo. Nebeužtenka būti talentingu ir turėti greitą automobilį.  Kasparą supanti  trenerių komanda, fizinio pasirengimo specialistai, psichologai tikrai padarys viską, kad jau 2014 metais galėtume džiaugtis išskirtiniais rezultatais“,-  tvirtina K.Navicko treneris ir komandos vadovas R.Volandas.  Į pasirengimą 2014 metų Europos ralio kroso čempionatui  taip pat įtrauktas tobulinimasis Lietuvoje vykdomoje Lexus efektyvaus vairavimo programoje, treniruotės įvairių šalių trasose.  Pirmasis 2014 metų  etapas tradiciškai numatomas kovo pabaigoje Anglijos Lydenn Hill trasoje.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder