"Rūdupis" nepateko į antrąjį Europos taurės turnyro etapą

Vyrų krepšinio klubų Europos taurės turnyro paskutinio, šeštojo, turo rungtynėse C grupėje antradienį Prienų "Rūdupis" svečiuose po pratęsimo 86:96 (20:20, 16:22, 24:23, 18:13; 8:18) pralaimėjo Salonikų "Aris BSA 2003" (Graikija) komandai ir nepateko į antrąjį etapą.

Tris pergales iš šešių galimų iškovoję Prienų krepšininkai C grupėje liko treti. ketvirtąją pergalę iškovojęs Salonikų klubas tęs kovą Europos taurės turnyre.

Europos taurės turnyro debiutantei "Rūdupio" komandai Arminas Urbutis pelnė 20 taškų, Dainius Šalenga - 14, Gintaras Kadžiulis - 12, Adas Juškevičius ir Simas Buterlevičius - po 10, Aidas Viskontas - 8, Gediminas Orelikas - 6, Edgaras Želionis - 4, Justas Sinica - 2.

"Aris BSA 2003" ekipoje 22 taškus surinko Dominikas Džeimsas (Dominic James), 19 - Ronaldas Deivis (Ronald Davis), 18 - Kristas Taputas (Christos Tapoutos, 11 atk. kam.), po 13 Serdžas Kerušas (Sergio Kerusch) ir Dimitrijus Caldaris (Dimitrios Tsaldaris).

Po 10 žaidimo minučių rezultatas buvo lygus 20:20. Įpusėjus antrajam ketvirčiui, Prienų komanda įgijo septynių taškų pranašumą 30:23, tačiau aikštės šeimininkai laimėjo atkarpą net 14:0 ir išsiveržė į priekį 37:30, o netrukus padidino savo pranašumą iki aštuonių taškų 40:32. Prasidėjus priešpaskutinei trečiojo kėlinio minutei, Salonikų klubo persvara padidėjo iki 11 taškų 63:52. "Rūdupis" ėmė artėti ir ketvirtojo kėlinio pradžioje skirtumas sumažėjo iki trijų taškų 62:65, o 39-ąją min. rezultatas tapo lygus 74:74. Paskutinę ketvirčio minutę, po D. Šalengos tritaškio ir vieno taiklaus S. Buterlevičiaus baudos metimo svečiai pirmavo 78:76, bet, likus 5 sek., R. Deivis išlygino rezultatą ir išplėšė pratęsimą. Per pridėtą laiką stipresni buvo Salonikų krepšininkai.

B grupėje Rimo Kurtinaičio treniruojama Maskvos srities "Chimki" (Rusija) komanda svečiuose 79:68 (20:11, 15:17, 23:20, 21:20) įveikė Rygos VEF (Latvija) ekipą, kurią treniruoja Ramūnas Butautas.

Visas šešerias rungtynes laimėjusiai "Chimki" komandai 19 taškų pelnė Aleksejus Žukanenka, po 12 - Zoranas Planiničius ir Krešimiras Lončaras.

Trečiąjį pralaimėjimą patyrusiai VEF komandai 19 taškų pelnė Kertis Miledžas (Curtis Millage), 17 - Taileris Keinas (Tyler Cain).

Antanas Kavaliauskas į antrąjį etapą patekusioje Rygos komandoje nežaidė. Jam treneris leido pailsėti.

Kitose B grupės rungtynėse Salonikų PAOK (Graikija) ekipa, kuriai atstovauja Martynas Andriuškevičius, svečiuose 66:69 (23:10, 11:27, 17:14, 15:18) pralaimėjo "Cholet Basket" (Prancūzija) krepšininkams.

Penktąją nesėkmę patyrusiai PAOK komandai M. Andriuškevičius per 8 min. pelnė 2 taškus (dvitaškiai 1/1). Lietuvis atkovojo 4 kamuolius, atliko 2 rezultatyvius perdavimus bei po kartą prasižengė ir suklydo.

H grupėje galimybių patekti į kitą etapą jau nebeturėjusi Zgoželeco "PGE Turow" (Lenkija) komanda su Giedriumi Gustu svečiuose 97:98 (22:21, 23:11, 12:18, 17:24) nusileido Monso Eno "Dexia" (Belgija) krepšininkams.

Lietuvis per 20 min. pelnė 6 taškus (dvitaškiai 1/3, tritaškiai 1/3, baudos 1/1), atkovojo ir perėmė po 1 kamuolį, atliko rezultatyvų perdavimą, suklydo 4 kartus ir išnaudojo 5 pražangų limitą.

"PGE Turow" ir "Dexia" komandos iškovojo po dvi pergales iš šešių galimų.