Rytoj Klaipėdoje paaiškės taurės laimėtojas

Rytoj Klaipėdoje paaiškės taurės laimėtojas

Šį sekmadienį mūsų miesto centriniame stadione lemiamose rungtynėse dėl 2016 m. Lietuvos futbolo federacijos (LFF) taurės susikaus Vilniaus "Žalgiris" ir Marijampolės "Sūduva". Šis susitikimas prasidės 14 valandą.

Abiem klubams anksčiau susitikti finaluose nėra tekę. Rytdienos rungtynių favoritu yra laikomas "Žalgiris", kuris finale žais šeštą kartą iš eilės. "Sūduva" paskutinį kartą finale rungtyniavo 2009 metais, kai lemiamose rungtynėse 1:0 įveikė Tauragės "Taurą".

Ši futbolo šventė uostamiestyje turėjo būti kitokia. Klaipėdos sirgaliai finale tikėjosi išvysti "Atlantą". Deja, jų nusivylimui kelią į finalą atlantiečiams užtvėrė žalgiriečiai. Jie dramatiškame pusfinalyje "Atlantą" nugalėjo rezultatu 2:1. Tad Klaipėdos futbolo mėgėjai rytoj kaip ir neturės už ką sirgti.

LFF taurės finalas mūsų mieste vyks ketvirtą kartą po dvidešimt vienerių metų pertraukos.

Per ankstesnius finalus, vykusius Klaipėdoje, du kartus sėkmė lydėjo mūsiškį "Granitą" (dabar "Atlantas). Granitiečiai savo žiūrovų akivaizdoje iškovojo taurę 1981 ir 1986 metais. Jie abusyk 2:0 ir 3:1 nugalėjo tą pačią komandą - Kauno "Bangą".

Trečiasis finalas Klaipėdoje 1995 metais vyko jau be mūsų miesto futbolininkų. Tada lemiamose rungtynėse susitiko Kauno "Inkaras-Grifas" ir Vilniaus "Žalgiris-EBSW". Pergalę rezultatu 2:1 šventė tais metais Lietuvos čempionais tapę inkariečiai. Tų rungtynių dieną Klaipėdoje lijo, bet ašarojantis dangus puikios futbolo šventės nesugadino. Nugalėtojų taurė iš Teatro aikštės į "Žalgirio" stadioną buvo vežama naujausiu automobiliu "Opel Tigra". Automobilyje prie taurės garbės sargyboje budėjo Klaipėdos futbolo veteranas, daugkartinis Lietuvos čempionas bei prizininkas ir taurės varžybų nugalėtojas Petras Lapė. Jis ketvirtojo finalo uostamiestyje nesulaukė - 2012 metais iškeliavo Anapilin. 1995 metais taurės kelionę miesto gatvėmis lydėjo ir pučiamųjų orkestras "Bangpūtys", šokėjos bei jaunieji futbolininkai.

ŠLOVĖS AKIMIRKA. Prieš daugiau nei dvidešimt metų kauniečiai džiaugėsi iškovota taure. Algirdo Auruškevičiaus archyvo nuotr.

Koks bus rytdienos šventės scenarijus? Organizatoriai tai laiko paslaptyje. Na, o nugalėtojų taurė į Klaipėdą atkeliavo trečiadienį. Su ja futbolo mėgėjai gali susipažinti prekybos centre "Akropolis".

Nuo 1947 m. vykstančių taurės varžybų finalines kovas stebėjo net septyniolikos Lietuvos miestų futbolo mėgėjai. Daugiausiai kartų lemiamomis rungtynėmis mėgavosi Vilniaus sirgaliai - 22 sykius. Kaune finalai vyko 14 kartų; Šiauliuose, Panevėžyje ir Kėdainiuose - po 5; Klaipėdoje, Kretingoje, Marijampolėje ir Alytuje - po 3; Palangoje, Telšiuose ir Utenoje - po 2; Ukmergėje, Pasvalyje, Jonavoje, Plungėje ir Tauragėje - po kartą.

KLUBŲ KELIAS Į FINALĄ

Šešioliktfinalis

"Žalgiris" - "Kauno Žalgiris" 6:0

"Sūduva" - Jonavos "Lietava" 0:0 (baudiniai - 6:5)

Aštuntfinalis

"Žalgiris" - "Palanga" 4:0

"Sūduva" - "Trakai" 4:0 (per pratęsimą)

Ketvirtfinalis
"Žalgiris" - "Radviliškis" 7:0

"Sūduva" - Marijampolės "Švyturys" 10:1

Pusfinalis

"Žalgiris" - "Atlantas" 2:1

"Sūduva" - Kauno "Stumbras" 2:0

Gemius

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder