Siūloma sugrąžinti vandens sportą į Kuršių marias
Siūloma sugrąžinti vandens sportą į Kuršių marias

Po daugiau nei pusšimčio metų Kuršių mariose vyko irklavimo varžybos - keturvietėmis ir aštuonvietėmis valtimis varžėsi 60 sportininkų. Čia vyko istorija ir gražiomis idėjomis paženklintas Klaipėdos miesto irklavimo pirmenybės.

Klaipėdos irklavimo centro irkluotojai atvyko specialiais autobusais ir savo varžybų įranga, sportinėmis valtimis į Kairių gatvės pabaigą prie Kuršių marių pakrantės (į šią vietą patenkama važiuojant tarptautinės perkėlos link).

Tiesa, čia nėra įrengta irkluotojams valtis nusileisti patogių krantinių ir tiltelių, tačiau anot Klaipėdos irklavimo centro direktoriaus Liudviko Mileškos, kuris ir buvo šių varžybų idėjos autorius, tai nėra bėda.

"Viskas nesunkiai ir be didelių investicijų įrengiama. Mes siūlome, kad vandens sportas būtų sugrąžintas į Kuršių marias bent jau vasaromis. Ši vieta galėtų tapti šiltojo sezono konteinerine vandens sporto šakų bazavimosi vieta", - akcentavo L. Mileška.

Jo teigimu, čia galėtų treniruotis, stovyklauti ir varžybas rengti ne tik irkluotojai, bet ir buriuotojai, irklentininkai, taip pat galėtų būti vystomas ir turistinis baidarių sportas. "Šią vietą esame išstudijavę ir matome, kad vandens sportui ji tinkama", - kalbėjo Klaipėdos irklavimo centro vadovas.

Vis labiau pastebima, kad Dangės upėje vasaromis aukštesnio meistriškumo sportininkams vykdyti irklavimo treniruočių procesą darosi sudėtinga - upės pakraščiai užželia, siaura vandens kelio akvatorija, taip pat plaukioja kateriai, vandens dviračiai, irklentininkai ir kitos vandens priemonės. Tuo būdu sudėtinga pasiruošti atsakingoms varžyboms. Be to, sunku užtikrinti sportininkų saugumą. "Šią problemą galėtume išspręsti vasaromis irklavimo srautus dalinai nukreipę į Kuršių marias", - akcentavo L. Mileška.

PASIRUOŠIMAS. Klaipėdos irklavimo centro irkluotojai į varžybas atvyko specialiais autobusais ir savo varžybų įranga.

Anot jo, anksčiau, prieš karą, nuo 1885 metų, pagrindinė irkluotojų buveinė buvo Kuršių marių akvatorija. "Paskutinės irkluotojų varžybos vyko dar sovietų laikais - 1963 metais. Startas buvo prie Kiaulės nugaros, o finišas - ties Jachtklubu. Tačiau dabar ten yra įrengtos aukštos krantinės, tad laivai, kateriai išsiūbuoja vandenį ir irkluoti nėra patogu, net pavojinga. Taigi, mes siūlome kiek tolimesnę Kuršių marių vietą - Kairių gatvės gale", - kalbėjo Klaipėdos irklavimo centro direktorius.

Šios potencialios vandens sporto šakų buveinės apžiūrėti varžybų metu buvo atvykę būrelis Klaipėdos savivaldybės atstovų - administracijos direktoriaus vyr. patarėjai Kastytis Macijauskas ir Ričardas Zulcas, Kultūros skyriaus vedėja Eglė Deltuvaitė, Sporto skyriaus vyr. specialistės - Simona Timinskienė, Aistė Viršilienė ir Asta Pilybienė. "Varžybos Kuršių mariose po daugiau nei pusšimčio metų puikiai pavyko.

Tai gera akvatorija ir ji turi šviesią ateitį", - po varžybų lyg susitarę kartojo Klaipėdos irkluotojai, kurie po varžybų buvo apdovanoti atminimo medaliais.

STEBĖJO VARŽYBAS. Klaipėdos irklavimo centro direktorius Liudvikas Mileška ir Klaipėdos savivaldybės Sporto skyriaus vyr. specialistės - Aistė Viršilienė, Simona Timinskienė ir Asta Pilybienė.

Sidebar placeholder