"Sūduva" euforijoje: artėja keturių milijonų išmoka

"Sūduva" euforijoje: artėja keturių milijonų išmoka

Izraelio čempionus - Tel Avivo "Maccabi" - iš Europos futbolo lygos eliminavę Marijampolės "Sūduvos" futbolininkai trečius metus iš eilės atsidūrė per žingsnį nuo pagrindinio UEFA Europos lygos turnyro. Lemiamame atrankos etape "Sūduva" žais su Vengrijos čempionais - Budapešto "Ferencvaros" futbolininkais.

Pirmosios marijampoliečių ir vengrų rungtynės bus žaidžiamos rugpjūčio 22 d. (ketvirtadienį) 20 val. Marijampolėje. Jau prasidėjo bilietų į šias rungtynes prekyba.

Bendras rezultatas - 4:2

Ketvirtadienį atsakomosiose trečio atrankos etapo rungtynėse Marijampolėje Vladimiro Čeburino auklėtiniai 2:1 (2:0) įveikė "Maccabi" futbolininkus ir bendru rezultatu šventė pergalę 4:2.

12-ąją min. marijampoliečius į priekį išvedė Mihretas Topčagičius, o 45-ąją min. rezultatą padvigubino Andro Švrljuga.

86-ąją min. skirtumą sušvelnino Nickas Blackmanas.

Jau per teisėjo pridėtą laiką (90+4 min.) iš aikštės buvo išvarytas antrą geltoną kortelę užsidirbęs "Maccabi" žaidėjas Yonatanas Cohenas.

Paskaičiavo pinigėlius

Jei "Sūduva" sugebės patekti į Europos lygos grupių etapą, tuomet komanda sulauks solidžios finansinės premijos.

"Kol kas vanduo srūva, akmuo guli. Jei srovė jo nepajudins artimiausiu metu, mūsų lauks Europos lygos grupė. Trys milijonai eurų, vaikeli. Čia - tuo atveju, jei bus pralaimėtos visos šešerios rungtynės. Bet kurios lygiosios ten yra vertos 190 tūkstančių, o pergalė - 0,57 milijono eurų. Skaičiai, į kuriuos žiūrėdamas seilę pavydžiai turėtų varvinti net Lietuvos klubų krepšinio flagmanas. Gerai, neįsisvajokime. Darbas dar toli gražu nepadarytas. Bet, trauk jį devynios, - kalbos komisijai turėtų patikti tai, kad autorius keikiasi lietuviškai, - tikėjimas, jog "Sūduva" šįkart gali, yra. Jei atvirai - pirmą kartą per visą Lietuvos klubų futbolo istoriją nuo Nepriklausomybės atkūrimo", - socialiniame tinkle "Facebook" rašė sporto komentatorius Nerijus Kesminas.

"Sūduva" įveikdama trečiąjį Europos futbolo lygos atrankos etapą jau užsitikrino solidžią pinigų sumą - 1,38 mln. eurų.

Visgi tai tik trupiniai palyginti su tuo, kas Marijampolės komandos lauktų tuo atveju, jei jai pavyktų įveikti vengrus ir patekti ir į Europos lygos grupių etapą.

SIRGALIŲ MINIA. Marijampolės "Arvi" stadionas tiesiog ūžė nuo sirgalių minios. Į rungtynes buvo suplūdę sirgaliai iš įvairių Lietuvos miestų ir net užsienio šalių atstovai.

Atvyks futbolo elitas?

"Alfa.lt" skelbia, kad vien už "Ferencvaros" įveikimą "Sūduva" gautų Lietuvos futbole neregėtą sumą - 2,92 mln. eurų, kas reikštų, jog iš viso šalies čempionų sąskaita pasipildytų net 4,3 mln. eurų.

Palyginimui, "Sūduvos" metinis biudžetas siekia vos ketvirtį šios sumos - ne daugiau nei 1,2 mln. eurų, neskaičiuojant premijų, žaidėjams išmokamų už patekimus į kitus Europos lygos etapus ar pasiekimus nacionaliniame čempionate.

"O kur dar grupių etapo dovanėlės, kurios "Sūduvos" lauktų grupių etape. Jei marijampoliečiams pavyktų įtikinti UEFA ir šie leistų grupės etapo rungtynes jiems žaisti savame, "Arvi" stadione, į šį vos 41 tūkst. gyventojų turintį miestą galėtų atvykti tokios ekipos, kaip "Manchester United", Londono "Arsenal", "Sevilla" arba "Roma", - pabrėžia "alfa.lt" žurnalistai.

Raktažodžiai
Sidebar placeholder