Šioms pirmenybėms intensyviai ruošiasi ir kasdien po dukart prakaitą sporto salėje prie štangų lieja Klaipėdos sporto centro ir Klaipėdos universiteto auklėtiniai: Marius Mickevičius (svorio iki 85 kg grupė), Aurimas Didžbalis (iki 94 kg), Algimantas Trajanauskas (iki 105 kg), Vincas Šlevinskis (per 105 kg) bei vienintelė dailiosios lyties atstovė Aleksandra Stepanova (iki 48 kg).
Prisiminė Turkiją
B. Vyšniausko mintyse vis dar kirba rugsėjo mėnesio pabaigoje Turkijoje vykęs pasaulio sunkiosios atletikos čempionatas, kuriame buvo kovojama dėl kelialapių į Londono olimpines žaidynes.
Jis norėjo išsakyti savo mintis apie prabėgusias pirmenybes. Pasak B. Vyšniausko, pats laikas būtų visuomenei pateikti išsamesnę informaciją apie sunkiaatlečių veiklą.
"Lietuvos komandą planetos pirmenybėse galėjo sudaryti aštuoni sportininkai, bet išvyko penki: kelio traumą paskutinę akimirką patyrė komandos lyderis Ramūnas Vyšniauskas, o kiti du sportininkai: Vincas Šlevinskis ir Algimantas Trajanauskas pagal kvalifikaciją nebūtų iškovoję ekipai įskaitinių taškų, - komentavo B. Vyšniauskas.
- Susumavus rezultatus paaiškėjo, kad 20-metis sunkiasvoris (per 105 kg) Vincas Šlevinskis geriausiu atveju būtų buvęs 27-29, o 19-metis Algimantas Trajanauskas (iki 105 kg) - 31-32. Norint gauti nors vieną tašką reikėjo užimti ne žemesnę, nei 24 vietą. Sportininkas Modestas Šimkus turėjo patekti į aštuntuką (rovimo veiksmu pirmu bandymu iškėlė 177 kg, antru bandymu - 183 kg ir šis rezultatas buvo septintas), bet dešinei rankai truputį pakrypus plyšo alkūnės raištis. Jis atlikti stūmimo veiksmo jau nebegalėjo. Skausmai buvo nežmoniški", - komentavo treneris.
B. Vyšniauskas pasidžiaugė, kad nepaisant šių nesėkmių, Lietuvos ekipai pavyko surinkti 34 taškus.
"Šiemet likome 32 vietoje. Kitų metų čempionate turime užimti ne žemesnę kaip 24 vietą, tuomet iškovotume tris olimpinius kelialapius į Londono žaidynes. Mes aplenkėme gilias sunkiosios atletikos tradicijas turinčias šalis: JAV, Vengriją, Ispaniją, Čekiją, Italiją, Kanadą, Suomiją ir kitas. Iš viso aplenkėme net 30 valstybių. Žiūrint mano akimis, Turkijoje vykusiame pasaulio čempionate Lietuva startavo sėkmingai ir jeigu ne M. Šimkaus trauma, mes būtume buvę blogiausiu atveju 22 vietoje. R. Vyšniausko starto taškai mus būtų pakėlę į 14-16 vietas", - savo mintimis dalijosi B. Vyšniauskas.
Rekordų lietus
Sunkiosios atletikos treneris pasidžiaugė, kad A. Didžbalis pasiekė net 6 jaunimo ir 3 suaugusiųjų Lietuvos rekordus. Dabar jaunimo iki 20 ir 23 metų bei suaugusiųjų rovimo rekordas - 178 kg, o geriausias dvikovos rezultatas - 386 kg.
Prieš bemaž dvi savaites A. Didžbalis startavo tarptautiniame sunkiosios atletikos turnyre Lenkijoje, Spalo miesto olimpinėje bazėje, kur buvo iškviesti tik devyni sportininkai pasaulio ir Europos čempionai bei prizininkai.
Aurimas nepadarė gėdos - tapo vicečempionu (pralaimėjo vos 1 kg Europos čempionui lenkui Arsenui Kasabijevui). Puikus sportininko startas: rovimo veiksmu jis iškėlė 172 kg ir išstūmė 211 kg.
Aurimas startavo sunkesnėje svorio grupėje, nei įprasta - iki 105 kg (nors sveria šiek tiek daugiau nei 90 kg). Ir šioje svorio grupėje jis pagerino 6 jaunimo iki 20 ir 23 metų rekordus.
B. Vyšniausko auklėtiniui buvo įteiktas piniginis prizas ir treniruočių štanga.
Rašyti komentarą