Praėjus kiek daugiau nei 10 metų – naujas įrašas istorijoje. Rūpoldinge (Vokietija) ir vėl laimėjo M. Fourcade'o vedini prancūzai, tačiau lietuviai jau nebe autsaideriai.
Konkurencingi mūsiškiai šįkart patys aplenkė suomius, šveicarus, bulgarus, kinus, kanadiečius, belgus, rumunus, estus, korėjiečius, latvius, slovakus ir kazachus bei finišo liniją kirto 14-ti.
Istorinio rezultato autoriais tapo K. Dombrovskis, Vytautas Strolia, Linas Banys ir T. Kaukėnas, nuo nugalėtojų atsilikę 5 min. 37,6 sek.
Iki šiol aukščiausia mūsiškių pozicija buvo 15-ta – ji pasiekta dar 1993 bei 1995 metais.
„14 vieta mūsų komandai yra labai geras rezultatas. Manau, mes esame stipresni ir vertesni aukštesnės vietos nei 20-oji, bet šį kartą įrodėme, kad komanda sukandusi dantis gali šokti dar aukščiau, – teigė tiek dabar, tiek pirmoje estafetėje prieš 10-metį startavęs K. Dombrovskis. – Po Dakaro ralio Benediktas Vanagas sakė, kad lietuviai yra išskirtiniai ir sugeba varžytis su stipriausiais turėdami žymiai mažesnius resursus. Taip ir mums padeda tas išskirtinis užsispyrimas.“
K. Dombrovskis per du šaudymo ruožus panaudojo vos vieną papildomą šovinį ir savo etapą baigė būdamas 20-as (atsilikimas 1 min. 5,7 sek.). Trečiame etape iš eilės pirmas estafetę pradėjęs Lietuvos sportininkas per šiuos tris sykius prašovė vos 4 kartus iš 34, tad startuodamas pirmas jis jaučiasi tarsi žuvis vandenyje.
„Esant gerai savijautai, stengiuosi viską teisingai atlikti taktiškai. Treneris pateikė savo viziją, kaip jis norėtų matyti pirmą etapą ir bandžiau jo taktiką išpildyti. Pirmas ratas buvo toks, kokio norėjau ir tikėjausi. Pasitikėjimas ateina su kiekvienomis varžybomis vis labiau ir dabar jaučiuosi labiau užtikrintas nei per pirmą estafetės startą Hochfilcene.
Gaila, kad fiziškai trūksta ištvermės, jog galėčiau kovoti trečiame rate su lyderiais“, – sakė K. Dombrovskis.
Sėkmingiausiai susiklostė antrasis etapas, kuriame startavo V. Strolia. Praėjusią savaitę karjeros rekordą pasiekęs (20 vieta sprinte) sportininkas Rūpoldingą paliks neprašovęs nė sykio – tiek sprinte, kur buvo 26-as, tiek estafetės rungtyje jis užvertė visus taikinius. Tarp visų antrame etape dalyvavusių sportininkų jo laikas buvo penktas, o estafetę jis perdavė būdamas 13-as.
„Nežinau, kur šiai dienai galėjau daugiau pridėti. Šaudymas pavyko, tad esu patenkintas. Galima pasidžiaugti užimta vieta ir judėti toliau. Visi patenkinti, treneriai, federacijos prezidentas, žingsnis į priekį padėtas, užbrėžta nauja riba, tad galėsime taikytis į ją. Ar stebina toks taiklumas? Nelabai įprasta... Reikia dirbti toliau ir bus dar geriau“, – šyptelėjo V. Strolia.
Mažiausiai patyręs komandos narys L. Banys šaudydamas gulint sunaudojo tris papildomus šovinius, tačiau stovėdamas nesuklydo nė sykio. Po jo pasirodymo komandos pozicija pakito nedaug – lietuviai rikiavosi 17-i.
„Kai prieš dvejus metus Oberhofe debiutavau pasaulio taurės estafetės varžybose, pridariau labai daug klaidų. Tačiau tada pasimokiau, kad reikia daryti tą, ką moki ir viskas gausis puikiai.
Bet šį sykį gulint padariau daug klaidų, tik džiaugiuosi, jog jas pavyko ištaisyti šaudant stovint, – komentavo L. Banys. – Visi įpratę matyti, jog aš startuoju ketvirtame etape, tačiau jau antrą kartą buvau trečiame. Su treneriu kalbėjome, kad etapuose bandysime eksperimentuoti ir keisti sportininkus. Tokia sistema, kaip matome, visai neblogai veikia.“
Beje, L. Banys šiuo metu rengiasi po savaitės prasidėsiančiam pasaulio jaunimo čempionatui, tad į Vokietiją atvyko iš treniruočių stovyklos Italijoje.
„Dabar vyksta pasiruošimas pasaulio jaunimo čempionatui. Atvažiavau iš Italijos, startavau, ir toliau vyksiu ruoštis šiam čempionatui. Važiuoti 2,5 val., nėra labai daug, tad nespėjau pavargti. Parodėme neblogą rezultatą, dėl to džiaugiuosi“, – kelionės nesureikšmino L. Banys.
Ketvirtame etape startavęs T. Kaukėnas sunaudojo po papildomą šovinį abiejuose šaudymo ruožuose. Apskritai nė vieno baudos rato nesukę ir tik 6 papildomus šovinius per varžybas sunaudoję lietuviai pateko tarp taikliausių komandų – dar taikliau šaudė tik austrai, rusai bei suomiai.
„Startavimas paskutiniame etape, kai trys komandos draugai pravažiavo gerai, prideda ir jaudulio, ir atsakomybės. Bet ne pirmus metus dalyvauju varžybose ir į tai žiūrėjau pakankamai ramiai. Gerai, kad nesugadinau estafetės. Rezultato nepagerinau, bet šiandien mums pasisekė labai neblogai. Manau, tokiai vietai tikrai esame pasiruošę ir dar net geresnei“, – komandos sėkme džiaugėsi T. Kaukėnas.
Nacijų taurės įskaitoje baltarusio Sergejaus Sakalovskio, Aurimo Bučelio bei Ruslano Nikitino treniruojami lietuviai pakilo į 17 vietą, kuri leistų kitąmet į pasaulio taurės startus deleguoti nebe tris, o keturis Lietuvos biatlonininkus. Be to, kitą sezoną bus dalijami kelialapiai į Pekino olimpines žaidynes, o 20 geriausių šalių iškovos teisę į olimpiadą deleguoti ir estafetės komandą.
„Jau ir prieš Sočio olimpines žaidynes atrodė, kad esame pajėgūs patekti su estafete, bet atrankiniais metais susiima visos komandos, su kuriomis konkuruojame, ir labai gerai pasirodo. Žinoma, šiai dienai atrodo, kad turime labai stiprią komandą ir turbūt daugiausiai šansų yra mums patekti į olimpiadą visiems keturiems, – analizavo T. Kaukėnas. – Labai norėčiau, kad taip ir įvyktų, būtų istorinis įvykis ir visiems taptų net lengviau treniruotis: žinotumėme, jog beveik visi ir vyktume į olimpines žaidynes. Būtų ramiau, gal net ir finansiškai lengviau.“
Šeštasis pasaulio taurės etapas kitą savaitę vyks Pokliukoje (Slovėnija). Po to biatlonininkai varžysis svarbiausiuose metų startuose – pasaulio čempionate Antholce (Italija) bei Europos čempionate Otepėje (Estija).
Vyrų estafetės 4x7,5 km varžybų rezultatai:
1. Prancūzija 0+6 1 val. 18 min. 11,2 sek.
2. Norvegija 0+10 + 1 min. 12,2 sek.
3. Austrija 0+4 + 1 min. 24,3 sek.
4. Rusija 0+5 + 1 min. 32,3 sek.
5. Vokietija 0+12 + 2 min. 13,1 sek.
6. Baltarusija 1+9 + 2 min. 39 sek.
7. Slovėnija 0+8 + 2 min. 55,7 sek.
8. Ukraina 0+6 + 3 min. 42,6 sek.
9. Švedija 1+12 + 4 min. 5,9 sek.
10. JAV 0+9 + 4 min. 9,8 sek.
...
14. Lietuva 0+6 + 5 min. 37,6 sek.
...
26. Kazachstanas 4+6
Rašyti komentarą