Taiklūs jaunosios puolėjos šūviai
Taiklūs jaunosios puolėjos šūviai

Lietuvos moterų futbolas taip pat sugrįžo į stadionus. Pirmosiose 2020 m. sezono A lygos rungtynėse įspūdingą pergalę iškovojo daugkartinės šalies čempionės Šiaulių „Gintros-Universiteto“ komandos futbolininkės.

Rimanto Viktoravičiaus auklėtinės išvykoje 16:0 (5:0) sutriuškino praėjusio sezono bronzos medalių laimėtoją Gargždų „Bangą“. Net penkis „taiklius šūvius“ į varžovių vartus paleido Rimantė Jonušaitė.

Jau 7-ąją susitikimo minutę R.Jonušaitė atidarė šio sezono savo įvarčių sąskaitą ir išvedė Šiaulių ekipą į priekį. Po kelių akimirkų rezultatą padvigubino Jelena Čubrilo, o įpusėjus pirmajam kėliniui „Gintra-Universitetas“ komanda jau pirmavo 3:0. Trečiąjį mačo įvartį čempionėms uždirbo Džesika Ajers (Jessica Ayers). Iki ilgosios pertraukos šiaulietės pasižymėjo dar du kartus. Po antrąjį savo įvartį pelnė J.Čubrilo ir R.Jonušaitė.


Antrojoje rungtynių dalyje „Bangos“ komandos vartus užplūdo įvarčių lietus. Po du taiklius smūgius atliko Medison Gibson (Madison Gibson), Gabija Toropovaitė ir Alika Kyn (Alika Keene). Dar tris įvarčius pelnė R.Jonušaitė ir dar kartą pasižymėjo Dž.Ajers. Rungtynes vainikavo baudos smūgis 90-ąją minutę. Pastarąjį tiksliai išpildė vartininkė Meda Šeškutė.

„Atvykome nusiteikę rimtai kovai, kadangi Gargžduose įprastai nebūna lengva. Galbūt tokia koncentracija ir susitelkimas mus mobilizavo. Juolab kad futbolo, įvarčių ir emocijų merginos yra ypač išsiilgusios.

Būtent tai ir matėsi aikštėje. Visos norėjo įrodyti, kad sunkiai dirbo ir treniravosi visą mėnesį ne tam, kad pasivaikščiotų rungtynių metu. Smagu sezoną pradėti pergale, o varžoves raginu nenusiminti, kadangi šį kartą didelę įtaką susitikimo baigčiai turėjo ir patirtis“, - po rungtynių ir įspūdingos pergalės kalbėjo R.Viktoravičius.

„Buvo smagu sugrįžti. Visa komanda jau pasiilgo rungtynių ir jų emocijų, žinoma, pasiilgome ir įvarčių, - „Vakaro žinioms“ sakė R.Jonušaitė. - Įmušiau penkis įvarčius, nežinau, kaip tai pavyko, tiesiog jų buvau pasiilgusi. Turėjau progas ir mušiau.“

Puolėjos teigimu, toks didelis rezultatas neturėtų stebinti. Šiaulių futbolininkės jau kurį laiką intensyviai treniravosi, ruošėsi būsimoms kovoms: „Galbūt buvome geriau pasiruošusios, tai ir matėsi aikštelėje.

Karantino metu, kol nebuvo sušvelnintos sąlygos, visos turėjome klubo sudarytas individualias programas, pagal kurias treniravomės. Tačiau buvo laiko ir poilsiui, taigi, manau, karantinas neturėtų pakenkti sportinei formai. Savo sportinę formą taip pat vertinu gerai.“

Prieš porą savaičių „Gintros-Universiteto“ klubas pranešė, jog pasirašė ilgalaikę sutartį su R.Jonušaite. Pasak puolėjos, ši komanda yra pajėgiausia Lietuvoje, čia geriausios sąlygos tobulėjimui, taigi tai gali būti puikus tramplinas ateityje kilti į aukštesnį lygį.

„Mano tikslas šiame sezone - mušti daug įvarčių. O komandos tikslas, žinoma, triumfas Lietuvos A bei Baltijos lygose, taip pat patekti į kitą UEFA Čempionių lygos etapą“, - pridūrė jaunoji futbolininkė.

Lietuvos moterų futbolo A lygoje R.Jonušaitė ryškiausiomis spalvomis sužibėjo jau praėjusiame sezone.

Tuomet ji dėl taiklių savo įvarčių buvo varžovių galvos skausmu tiek šalies pirmenybėse, tiek Baltijos lygoje. 16-metė puolėja tapo jauniausia visų laikų Lietuvos moterų futbolo A lygos rezultatyviausia žaidėja.

Pernai ji pelnė net 41 įvartį. Lietuvos futbolo federacijos surengtuose geriausių 2019 m. futbolininkų apdovanojimuose R.Jonušaitei atiteko du prizai - Rezultatyviausios moterų A lygos futbolininkės ir Geriausios jaunosios žaidėjos.

„Buvo smagu, kad įvertino, pamatė. Toliau dirbsiu ir stengsiuosi. Tikiuosi, šiame sezone pavyks pagerinti ir padidinti 41 įvarčio sąskaitą“, - pridūrė R.Jonušaitė.

Praėjusią vasarą puolėja jau debiutavo ir UEFA moterų Čempionių lygos varžybose. Tiesa, įvarčio dar teks palaukti: „Labai norėčiau pasižymėti ir šiame turnyre. Tikiuosi, šiais metais jau pavyks tai padaryti.“

R.Jonušaitei dar tik 16 metų. Pasak jos, veikiausiai puikų žaidimą lemia sunkus darbas treniruotėse, pastangos ir didelis noras.

„Ateityje norėčiau save išbandyti aukštesniame lygyje, pažaisti kokiame užsienio klube, pažiūrėti, kaip ten sektųsi.

Galbūt tai pavyktų padaryti, pavyzdžiui, po poros metų. Juk dar reikia pirmiausia ir mokyklą pabaigti. Pasvajoju apie Ispanijos arba Prancūzijos aukščiausias moterų futbolo lygas“, - atviravo R.Jonušaitė.

Jau rytoj moterų futbolo A lygos kovos sugrįš ir į Saulės miestą. Birželio 6 d. 13 val. Šiaulių miesto savivaldybės centriniame stadione „Gintra-Universitetas“ komanda priims Vilniaus MFA „Žalgirio-MRU“ futbolininkes. Įėjimas į rungtynes nemokamas, tačiau pagal galiojančias Vyriausybės įstatymų normas stadione žiūrovų skaičius bus ribojamas. Bus įleidžiama iki 300 žiūrovų.

Primename, jog šiame Lietuvos moterų futbolo A lygos sezone iš viso varžosi šešios komandos - titulą ginanti Šiaulių „Gintra-Universitetas“, „Kauno Žalgiris“, Gargždų „Banga“, Šiaulių SG-FA „Šiauliai“, „Utenos Utenis“ bei pernai I lygoje triumfavęs Vilniaus MFA „Žalgiris-MRU“. A lygos kalendorių sudarys 20 turų nuo birželio iki lapkričio mėnesio.

Sidebar placeholder