Užsigrūdinę kretingiškiai ruošiasi Eurolygai

Užsigrūdinę kretingiškiai ruošiasi Eurolygai

Liūdniausios ir pesimistiškiausios prognozės neišsipildė. Prieš sezono pradžią ant prarajos krašto stovėjusiai Kretingos motobolo komandai „Milda“ pavyko ne tik išlaikyti hegemoniją Lietuvoje, bet ir, išsaugojus vietą stipriausių Centrinės Europos ekipų trejetuke, sulaukti kvietimo dalyvauti kitais metais debiutuosiančioje motobolo Eurolygoje.

Neramus startas

„Tokios prastos situacijos mano gyvenime dar niekada nėra buvę. O aš čia dirbu nuo 1984 metų. Pirmą kartą taip prieš sezono pradžią - nei biudžeto, nei žaidėjų. Žodžiu, nieko nėra“, - „Sporto gyvenimui“ šių metų birželio pradžioje sakė Kretingos motobolo sporto klubo „Milda“ pirmininkas ir komandos vyriausiasis treneris Vaclovas Brazdeikis.

Šiai sporto šakai visą gyvenimą paaukojusio kretingiškio nusivylimą buvo galima puikiai suprasti. Ne už kalnų laukė Europos motobolo čempionatas ir startas Centrinės Europos motobolo lygos pirmenybėse (buvęs atvirasis Baltarusijos motobolo čempionatas).

Naują sezoną „Mildos“ vadovas pradėjo sukdamas galvą, kaip užpildyti spragas, atsivėrusias netekus iš karto penkių pagrindinių žaidėjų. Vienas jų patyrė rimtą traumą, o likę patraukė geresnio gyvenimo ieškoti į užsienį.

Iš čempionato - su patirtimi

Senojo žemyno čempionatui Lietuvos rinktinę V.Brazdeikis burti pradėjo tik gavęs emigravusių motobolininkų pažadą atvykti ginti gimtosios šalies garbę. Į rinktinę pakviesti „Mildos“ žaidėjai vartininkai Raimondas Alseika ir Audrius Paulauskas, broliai Aivaras ir Mantas Večerskiai, Eduardas Steckis, Tomas Gudauskas ir Virginijus Mikaločius bei Skuodo „Bartuvos“ atstovas Gintautas Rubinas. Juos lydėjo komandos vyriausiasis mechanikas Stasys Večerskis ir mechanikas Arvydas Brazdeikis.

Pirmenybės liepos viduryje vyko Prancūzijos mieste Puatu Nevilyje ir jose, be šeimininkų, dalyvavo dar penkios rinktinės - Lietuvos, Vokietijos, Rusijos, Baltarusijos ir Olandijos.

Treniruotėms ir pasiruošimui laiko beveik neturėjusiems lietuviams, prie kurių iš užsienio grįžę komandos draugai prisidėjo tik prieš pat čempionatą, nepavyko įveikti nė vieno varžovo, o vienintelį tašką iškovojo lygiosiomis sužaidę su Olandijos ekipa. Tačiau šis pasiekimas Lietuvos motobolo rinktinės nuo paskutinės vietos neapsaugojo.

Pateikę didžiulę staigmeną ir nutraukę ištisą dešimtmetį trukusį Rusijos motobolininkų, kurie turėjo pasitenkinti antrąja vieta, dominavimą, Europos čempione tapo Vokietijos sportininkai. Trečiąją vietą užėmė Baltarusijos rinktinė.

„Prancūzijoje nekėlėme sau nepasiekiamų tikslų. Realiai įvertindami situaciją stengėmės pasirodyti kuo geriau ir patobulinti savo žaidimą prieš kovas Centrinės Europos motobolo lygoje. Tik žaidžiant su gerais ir stipriais varžovais naudos gauna tiek komanda, tiek kiekvienas žaidėjas atskirai. Čia net lyginti negalima rungtynių su kokiais žiopliais, kuriems įmuši po aštuonis įvarčius. Vien tik Prancūzijoje yra 20 motobolo komandų ir iš jų atrenkami tik aštuoni geriausi žaidėjai. Panaši situacija ir kitose šalyse. O Lietuvoje - tik dvi komandos, kurių žaidėjai yra tik entuziastai. Todėl mums konkuruoti su profesionaliais žaidėjais yra labai sunku. Dabar tik su nostalgija galime prisiminti, kad kitados Lietuvos motobolo čempionate varžydavosi net aštuonios komandos“, - vertindamas rezultatus tvirtino V.Brazdeikis.

Iki šiol stipriais vidutiniokais vadinti lietuviai tarp Europos motobolo elito prasibrovė tik kartą, kai 1996 metais Kretingoje vykusiose Senojo žemyno pirmenybėse Lietuva tapo vicečempione.

Pateko tarp prizininkų

Kovas Centrinės Europos motobolo lygos varžybose Kretingos komanda pradėjo liepos viduryje. Rungtynės su pajėgiais varžovai parodė, kad Prancūzijoje kretingiškių, kurie ir sudarė beveik visą šalies rinktinę, įgyta patirtis nenuėjo veltui. Centrinės Europos motobolo lygoje dėl nugalėtojų titulo varžėsi penkios komandos - trys iš Baltarusijos, dvi iš Lietuvos. Praleidusi į priekį tik dvi ekipas, „Milda“ šiose pirmenybėse užėmė trečiąją vietą.

Bronzos medalių, kaip ir aukso, likimas buvo sprendžiamas Kretingoje vykusiose priešpaskutinėse čempionato rungtynėse, kuriose šeimininkai susitiko su pirmoje vietoje buvusiu Pinsko „Avtomobilist“. „Mildos“ situaciją per jas labai apsunkino tai, kad komanda dėl žaidėjus išretinusių traumų turėjo išsiversti be keitimų.

Tačiau pralaimėdami rungtynes kretingiškiai nepalūžo ir per dešimt minučių E.Steckis ir M.Večerskis sugebėjo įmušti du įvarčius ir išplėšti kovingas lygiąsias (4:4). „Buvome nusiteikę kovoti, nepasiduoti, bet turiu prisipažinti: rungtynėms įpusėjus jau ir pats nebesitikėjau, kad pavyks išplėšti lygiąsias. Du įvarčiai per mažiau negu 10 min. - tai nerealu!“ - po rungtynių prisipažino komandos kapitonas M.Večerskis.

M.Večerskis ir E.Steckis per rungtynes su „Avtomobilist“ iš viso pelnė po du įvarčius. Beje, M.Večerskis, E.Steckis, T.Gudauskas, Ignas Matiejauskas ir vartininkas Arūnas Tiškus paskutines Centrinės Europos motobolo lygos rungtynes žaidė žinodami, kad ištikus nelaimei jų pakeisti nebūtų kam, nes visi kiti komandos draugai tebesigydo traumas. „Buvome atsargesni ir labiau save saugojome. Negalėjome kvailai rizikuoti“, - sakė M.Večerskis ir prisipažino, kad jam aikštėje trūko brolio Aivaro, kuris gydosi sužeistą ranką, ir Renato Žiubrio, šį sezoną dėl traumos iš viso negalėjusio pasirodyti aikštėje.

Taiki rungtynių baigtis tenkino abi komandas. „Milda“ užsitikrino trečiąją, o „Avtomobilist“ - pirmąją vietą. Antrąją vietą užėmė Lunineco „MK Luninec“, ketvirtąją - Skuodo „Bartuvos“, penktąją - Minsko „Zaria“ motobolininkai.

Pernai Centrinės Europos motobolo lygoje kretingiškiai taip pat užėmė trečiąją vietą. Prieš tai trejus metus iš eilės, kai šios varžybos dar vadinosi atviruoju Baltarusijos čempionatu, jie tapo vicečempionais.

Pasak V.Brazdeikio, šį rezultatą galima vertinti kaip labai gerą, nes sezono pradžioje apie prizinę vietą jis net nedrįso svajoti. „Visada norisi pasirodyti kuo geriau. Bet viską lemia galimybės ir finansai. Turėjome sužaisti žūtbūt gerai ir dėl to, kad negalėjome nuvilti žiūrovų. Sezoną išties pradėjome niūriomis nuotaikomis. Pajėgių žaidėjų traumos, emigracija, o jaunųjų savo žaidėjų registruoti negalėjome, nes jiems nėra 20 metų, kaip reikalaujama lygos nuostatuose“, - po lemiamų varžybų džiaugėsi „Mildos“ strategas V.Brazdeikis.

Pasak trenerio, iš sunkios padėties išsikapstyti padėjo ne tik rastas rėmėjas, bet ir į užsienį dirbti išvykusių komandos žaidėjų pagalba. Jiems pavyko įtikinti darbdavius leisti grįžti į namus ir žaisti svarbiose varžybose.

Laukia Eurolyga

Kitame sezone Centrinės Europos motobolo lygos nebeliks. Ją pakeis Eurolyga. Pastarojoje, suskirstytos į dvi zonas, varžysis septynių valstybių komandos. „Milda“ kovos su varžovais iš Prancūzijos, Vokietijos ir Olandijos. Kitoje zonoje žais Rusijos, Baltarusijos ir Ukrainos ekipos. Pirmąsias vietas savo zonose užėmusios komandos kovos dėl Eurolygos čempionų titulo, antrąsias - dėl trečiosios vietos.

„Dabar suku galvą, kaip rasti lėšų, kad galėtume dalyvauti Eurolygoje. Tikimės pagalbos iš Kretingos rajono savivaldybės, rėmėjų. Stengsimės iš paskutiniųjų, kad galėtume dalyvauti tokio lygio varžybose, nes tai didžiulė garbė Lietuvai. Tačiau dabar tokie laikai, kad ir patiems rėmėjams yra sunku. Žmonės kiekvieną litą skaičiuoja“, - teigė V.Brazdeikis.

Šių metų sezoną „Milda“ užbaigs varžydamasi atvirajame Pabaltijo motobolo čempionate. Šiandien kretingiškiai namie susitiks su Rygos „MK-Riga“ iš Latvijos. Šios pirmenybės finišuos spalio 20 dieną.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder