Vienintelė atkaklaus gargždiškio aistra – futbolas

Vienintelė atkaklaus gargždiškio aistra – futbolas

Gargždai jau nuo seno garsėja kaip futbolo miestas, kuriame tiek maži, tiek dideli gyvena ir kvėpuoja šiuo sportu. Būtent čia užaugo ir gargždiškis futbolininkas, olimpinis čempionas Arminas Narbekovas. Tad nenuostabu, jog lydimi įkvepiančios istorijos mieste ir dabar užauginami tikri futbolo genijai.

Nuo mažens „Bangos“ marškinėlius dėvintis septyniolikmetis Natanas Žebrauskas jau antrus metus savo meistriškumą demonstruoja Vokietijos „FC Nürnberg“ komandoje, kur garsina mūsų krašto ir šalies vardą. Argi nesmalsu, kaip prasidėjo šio jaunuolio karjera ir kur futbolo ritmu plakanti širdis jį dar nuves?

Pradžia – dar darželyje

Meilė futbolui Gargžduose plinta tarsi virusinė infekcija – nevaldomu greičiu, dažniausiai užkrėsdama jautriausiu laikotarpiu – vaikystėje. Ne išimtis ir N. Žebrauskas, pirmuosius žingsnius futbolo aikštėje žengęs vos šešerių.

„Treneris Julius Mockus tuo metu būrė berniukų komandą, tad potencialių žaidėjų ieškojo visuose Gargždų darželiuose“, – pasakojo jaunasis talentas. Vienas iš pirmųjų Natano trenerių Davidas Afonso neslepia, jog vaikino talentą pastebėjo jau pirmose treniruotėse.

„Mane sužavėjo jo natūralus žaidimo suvokimas, užtikrintumas gynybiniuose veiksmuose ir svarbiausia – lyderystė“, – pasakojo portugalų kilmės treneris. Jis prisimena, jog jaunuolis buvo tarsi tikras komandos varikliukas – užvesdavo ir motyvuodavo visus narius siekti bendro tikslo – tobulėjimo ir pergalės.

Sužavėjo meistriškumu

Apdovanojimais ir laimėjimais džiaugiasi kiekvienas sportininkas – tai sunkaus darbo, įdėtų pastangų ir pasiaukojimo vaisius. Prieš išskleisdamas sparnus Vakarų Europos klubo link, Natanas drauge su „Bangos“ komanda ne kartą patyrė saldų pergalės skonį ir įsirašė į svarbią ekipos istoriją.

Dar 2014 metais jaunuolis kartu su bendraamžiais pasiekė istorinį laimėjimą. „Tuomet pasibaigus paskutiniosioms sezono rungtynėms su Kauno „Žalgiriu“, nuaidėjus švilpukui, skelbiančiam varžybų pabaigą, negalėjau patikėti, jog tapome 2002 metų Lietuvos čempionais“, – šypsenos neslėpė Natanas.

Sulaukęs vos penkiolikos, sportininkas debiutavo pagrindinėje „Bangos“ vyrų komandos sudėtyje ir herakliškai išmėgino jėgas vienoje pajėgiausių Lietuvos vyrų futbolo lygų. Jaunojo futbolininko meistriškas šokis su kamuoliu sužavėjo kompetentingų trenerių akis – neilgai trukus gargždiškiui teko apsivilkti Lietuvos rinktinės marškinėlius ir ginti gimtosios šalies vardą.

Vaikinas ir tarp geriausių Lietuvos futbolininkų išsiskyrė lyderystės sugebėjimais, tad Lietuvoje vykusiame „UEFA Development“ jaunuolių iki 16 metų amžiaus turnyre Natanas atliko net komandos kapitono vaidmenį. Na, o 2018 metais sportininkas įgyvendino vieną iš vaikystės svajonių – pasirašė sutartį su užsienio klubu ir išvyko mokytis ir tobulinti futbolo žinias į Vokietijos „FC Nürnberg“ akademiją ir jaunimo komandą.

Plano „B“ nėra

Išgirdę žodžius „profesionalus sportas“ iškart išvystame garsiausius pasaulio sportininkus, kurie savo pasiekimais stebina visą pasaulį. Kaip jie tokiais tampa? „Sėkmės formulė labai paprasta – nuolatinės treniruotės, sporto salė vietoj laisvalaikio su draugais, užsispyrimas ir valia“, – ryžtingai, bet su juoko gaidele teigė vaikinas. Tačiau kaip ir turtai, taip ir futbolo suvokimas bei kamuolio valdymas ant medžių neauga, todėl jaunuolį nuo pat mažų dienų ugdė tuometinis treneris Davidas Afonso:

„Labai daug papildomo laiko skyriau individualioms Natano treniruotėms, pas mane namuose kartu žiūrėdavom jo varžybų įrašus ir analizuodavome klaidas.“ Jis tiki, kad tai vaikinui padėjo geriau perprasti futbolo subtilybes ir siekti aukštų tikslų. Kelias profesionalios karjeros link nėra lengvas – Natano dienotvarkė Vokietijos klube labai įtempta. „Treniruotės kiekvieną darbo dieną, o savaitgaliais – varžybos.

Laisvalaikio beveik nėra, bet toks mūsų, sportininkų, gyvenimas“, – šypsojosi vaikinas. Tad naktinėjimais su draugais, filmų vakarais bei poilsiu tenka mėgautis tik per atostogas gimtinėje.

Natanas jau daugelį metų turi vieną ambiciją. „Ateityje planuoju gauti profesionalaus futbolininko kontraktą, o plano „B“ neturiu“, – nė kiek nedvejodamas teigė pašnekovas. – Futbolu aš gyvenu, kvėpuoju, be jo esu niekas.“

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder