Žalgiriečiai pasiekė užtikrintą pergalę Utenoje

Kauno „Žalgirio“ krepšininkai „Betsafe–LKL“ pirmenybių 24-ajame ture išvykoje 91:82 (21:19, 26:16, 23:18, 21:29) palaužė Utenos „Juventus“ pasipriešinimą.

Pirmosiomis minutėmis kamuoliais maitinamas buvo Martinas Gebenas, čiurnas varžovui laužė iš vidutinio nuotolio rezultatą 8:8 sulyginęs Artūras Milaknis. Protingai situaciją įvertino Roko Jokubaičio tritaškiui asistavęs Zachas LeDay, aštriais reidais į priekį „Žalgirį“ 17:14 išvedė Nigelas Hayesas ir Edgaras Ulanovas.

Kėlinio pabaigoje Jocko Landale‘o dėjimą suorganizavo R.Jokubaitis, baudas sumetė A.Milaknis, bet penkiais taškais be atsako pirmąją atkarpą užbaigę šeimininkai priartėjo iki 21:19.

Antrą kėlinį „Juventus“ pradėjo dar 5 taškais ir jau pirmavo 21:24. Tuomet Lietuvos čempionams minimalią persvarą 30:29 sukūrė tritaškį įskraidinęs K.C. Riversas bei sėkmingus išpuolius rengęs Lukas Lekavičius.

Varžovą šokdinęs A.Milaknis paleido tolimą bombą, greitajame puolime L.Lekavičius kabino kamuolį Z.LeDay skrydžiui – 37:33. Toliau aktyviai žaidė A.Milaknis, o po E.Ulanovo tolimo šūvio pranašumas šoktelėjo iki 43:35. Uteniškiai be taškų gyveno jau beveik keturias minutes, tad „Žalgiriui“ dviženklį atstumą prieš antrą rungtynių pusę 47:35 leido susikrauti Z.LeDay.

Antrojo ketvirčio pabaigoje gerą pagautą bangą į trečiąjį kėlinį atsinešė Z.LeDay, tritaškiais atotrūkį jau iki 57:39 augino R.Jokubaitis ir A.Milaknis. Drąsiai tinklelį taikliais šūviais draskė A.Milaknis su R.Jokubaičiu, iš vidutinio nuotolio pasižymėjo N.Hayesas – 68:49. Per likusį laiką spragą gynyboje atrado L.Lekavičius, užfiksavęs rezultatą 70:53.

Paskutinę rungtynių atkarpą po dviejų minučių tylos tritaškiu pradėjo R.Jokubaitis, pastarojo juvelyrinį perdavimą dėjimu išvyniojo M.Gebenas – 75:56. „Juventus“ visomis pastangomis bandė kabintis į rungtynes, bet L.Lekavičiaus ir R.Jokubaičio metimai išlaikė kauniečius solidžiai 79:67 priekyje.

Laikui tirpstant A.Milaknis smeigė dar vieną tolimą metimą, dėjimu krepšį sudrebino M.Gebenas ir Lietuvos čempionams tereikėjo sutvarkyti formalumus – 86:70. Nors šeimininkai buvo kitokios nuomonės ir kabinosi iš visų jėgų, pergalės iš savo rankų kauniečiai nepaleido ir po rungtynes uždariusio K.C. Riverso tolimos bombos triumfavo rezultatu 91:82.

„Žalgiris“: A.Milaknis 20 (4/6 trit.), R.Jokubaitis 19 (5/6 dvit., 3/5 trit., 8 rez. perd.), Z.LeDay 14 (6 atk. kam., 2 blk.), M.Gebenas 8 (4/6 dvit., 2 per. kam.), L.Lekavičius 8 (4/6 dvit.), N.Hayesas 8 (4/4 dvit.), E.Ulanovas 6, K.C. Riversas 6, J.Landale‘as 2, P.Jankūnas 0 (5 atk. kam.), K.Lukošiūnas 0.

„Juventus“: J.Jucikas 20 (7/7 dvit., 2 per. kam.), V.Šulskis 15 (4 rez. perd.), B.Crawfrodas 10, N.Giga 10 (5/8 dvit.).