"Žmonių su negalia sporto festivalyje" - šypsenos, dovanos ir plati dalyvių geografija

"Žmonių su negalia sporto festivalyje" - šypsenos, dovanos ir plati dalyvių geografija

Trečius metus Klaipėdoje organizuojamas ir jau tradicija tapęs "Žmonių su negalia vasaros sporto festivalis" subūrė daugiau nei dešimties Lietuvos miestų atstovus - sporto rungtyse varžėsi ir aktyviai šeštadienį praleido per 170 Visagino, Kauno, Marijampolės, Panevėžio, Kėdainių, Plungės, Šiaulių, Rokiškio, Mažeikių, Kretingos, Gargždų ir Klaipėdos atstovų.

"Didžioji pergalė yra tai, kad jūs atvykote čia ir dalyvaudami šiame festivalyje stiprinate save ir rodote pavyzdį tiems, kurie sėdi namuose arba jau voliojasi paplūdimyje. Stiprybės, tvirtybės ir gražios kovos", - per festivalio atidarymą kalbėjo Klaipėdos meras Vytautas Grubliauskas.

Jis pabrėžė, kad šis sporto festivalis išsiskiria gausybės sportinių ir sportiškų renginių mozaikoje jautrumu ir dvasingumu.

Apipylė dovanomis

Klaipėdos centriniame stadione liejosi ne tik 17 skirtingų sporto šakų aistros, bet ir dalyviai buvo pradžiuginti dovanomis - atminimo medaliais, marškinėliais, sportiniais krepšiais, puodeliais, o nugalėtojai ir prizininkai - sportinių varžybų medaliais ir taurėmis.

"Šį renginį organizuojame jau trečius metus ir džiugu, kad kasmet dalyvių geografija plečiasi. Klaipėda rugpjūčio mėnesį tampa savotiška neįgaliųjų susibūrimo vieta. Juk tai fizinį aktyvumą ir sportą skatinantis vienos dienos renginys, skirtas visų amžiaus grupių ir visų negalios formų žmonėms, lydintiems asmenims bei savanoriams. Svarbiausia tai, kad jie nuoširdžiai varžosi, šiltai bendrauja, paskatina ir palaiko vienas kitą. Geros emocijos ir nuoširdumas tiesiog trykšta per kraštus", - pasidžiaugė laikinai Klaipėdos lengvosios atletikos mokyklos direktoriaus pareigas einantis renginių organizatorius Darius Raišutis.

Būtent Klaipėdos miesto savivaldybė, Klaipėdos lengvosios atletikos mokykla bei D. Rašutis 2018 metais ir sukūrė šią gražią tradiciją bei puikią šventę.

Pakerėjo dalyvių valia

"Šis renginys dar kartą įrodo, kad kai kurie žmonės, nors ir yra sudėtingo likimo, tačiau pasižymi kovotojų charakteriu, sunkiai suvokiama valia, ryžtu, užsispyrimu ir didžiulėmis širdimis. Būtent jų nuoširdumas ir pakeri - neapsakomai malonu stebėti, kaip jie iš paskutiniųjų stengiasi iškėlę laikyti hantelį, kelti girą ar stumti nuo krūtinės štangą. Kai kurie jų be kojos ar be rankos, sėdi neįgaliojo vežimėlyje, o iš jų vidaus tiesiog trykšta teigiama energija. Gražu žiūrėti. Tokio charakterio galėtume tiesiog pavydėti. Daugelį metų savo sporto klube "Šansas" dirbame su neįgaliaisiais ir kaskart jais maloniai stebimės", - pabrėžė šįkart "Žmonių su negalia sporto festivalyje" net keturias rungtis (hantelio laikymas, štangos spaudimas atsigulus, giros kilnojimas ir rankų lenkimas) kuravę Klaipėdos sporto klubo "Šansas" atstovai tėvas ir sūnus Arūnas ir Žilvinas Jociai.

Jie pabrėžė, kad neturi būti jokios prarajos tarp žmonių, nesvarbu, ar esi jaunas ir sveikas, ar senas, ar neįgalus.

"Visi privalome būti lygūs. Šiame renginyje būtent ir jaučiama toji minėta lygybė", - akcentavo A. Jocys.

Sportišku renginiu, puikiu oru ir gera nuotaika tryško kone visas rungtis išbandęs BĮ neįgaliųjų centro "Klaipėdos lakštutė" atstovas Stanislovas Jankus.

"Šaunus renginys. Kasmet su nekantrumu laukiu šios šventės. Visada stengiuosi sudalyvauti kuo daugiau rungčių, o tai, kad pavyksta laimėti ir prizų - dvigubas džiaugsmas. Gera visiems kartu susiburti, pabendrauti, galima susirasti ir naujų draugų, išbandyti naujas sporto rūšis ir smagiai praleisti laiką", - sakė draugų Stasiuku vadinamas klaipėdietis.

Vaišino košė ir gėrimais

Šįkart šventėje buvo galima parungtyniauti 4 komandinėse - bočios, badmintono, paplūdimio tinklinio, krepšinio varžybose ir išbandyti 13 individualių sporto rungčių - smiginį, šaškes, rankų lenkimą, šaudymą iš lanko, baudų mėtymą sėdint, triračius "Race Runners", lengvąją atletiką, sunkumų kilnojimą, orientavimosi sportą, diskgolfą, vežimėlių lenktynes, taiklumo varžybas, specialiąsias mankštas. Šįkart dėl tam tikrų aplinkybių nebuvo tik planuoto kulkinio šaudymo.

Tarp rungčių pertraukėliu metu dalyviai galėjo mėgautis koše, gaiviaisiais gėrimais, vandeniu ir šiltu bendravimu.

Dalyvavimas festivalyje kasmet yra nemokamas, visų užsiregistravusių ir bent vieną rungtį išbandžiusių dalyvių laukė atminimo medaliai, ne mažiauk aip penkias rungtis (pasirinktinai) įveikę dalyviai buvo apdovanoti specialiais prizais. Komandinėse ir individualiose varžybose buvo kovojama dėl nugalėtojų taurių.

Sporto festivalio nuotraukų albumą rasite paspaudę ČIA.


Visų renginio dalyvių buvo prašoma laikytis pagrindinių atsargumo priemonių, saugantis nuo COVID-19 sukeliamos infekcijos.

Renginio dalyviams buvo rekomenduojama dėvėti nosį ir burną dengiančias apsaugos priemones (veido kaukės, respiratoriai ar kitos tam skirtos priemonės).

Festivalio dalyvius pasitiko akcija-konkursas "Foto bičiulis", kurio metu buvo galima nusifotografuoti prie specialios foto sienelės ir gauti nemokamą momentinę nuotrauką.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder