"Žuvėdra" - planetos vicečempionė (atnaujinta)

"Žuvėdra" - planetos vicečempionė (atnaujinta)

Šeštadienį Brėmene (Vokietija) vykusiame pasaulio Lotynų Amerikos sportinių šokių ansamblių čempionate nugalėtojos titulą gynusi Klaipėdos "Žuvėdros" pirmoji komanda pelnė sidabro medalius ir nusileido tik šeimininkams - Brėmeno "Gruen Gold Club" atstovams.

"Tik atvykęs į Brėmeną ir pamatęs teisėjus iškart pasakiau: mums šansų laimėti nėra. Viskas iškart buvo aišku, nereikėjo nė varžybų", - "Vakarų ekspresui" sakė "Žuvėdros" komandos vadovas Romaldas Idzelevičius.

Anot jo, kai teisėjauja šie jam gerai pažįstami teisėjai - visada laimi vokiečiai.

Kostiumai nepakerėjo

Daugkartinei pasaulio ir Europos čempionei pagrindinei "Žuvėdros" komandai du teisėjai (Baltarusijos ir Lietuvos) skyrė pirmąją, trys (Rusijos, Olandijos ir Belgijos) - antrąją, vienas (Vokietijos) - trečiąją ir vienas (Austrijos) - ketvirtąją vietas.

"Po teisėjų verdikto mūsų šokėjų akyse nebuvo ašarų, kadangi jau visi žinojo ir buvo susitaikę su tuo, kad nebus pirmi", - pabrėžė Klaipėdos sportinių šokių specialistas.

Bronzos medaliai atiteko Tiumenės "Vera" (Rusija) šokėjams, kurie atliko kompoziciją "Around the World".

Ketvirtąją vietą užėmė "TSZ Aachen-TSC Duesseldorf Rot-Weiss" (Vokietija), penktąją - "HSV Zwolfaxing" (Austrija), o šeštąją - "Žuvėdros" antrosios komandos šokėjai.

Klaipėdos pirmajai komandai pergalės nepadėjo išplėšti ir tai, kad specialiai šiam čempionatui jie sukūrė naują kompoziciją "Rio", kuri parengta animacinio filmuko apie papūgėlės nuotykius motyvais, bei pasisiuvo įspūdingo grožio naujus kostiumus, kainavusius maždaug 60 tūkstančių litų.

"Žuvėdros" pirmoji komanda finale šoko pirma, o kompoziciją "Viva Espana!" atlikusi antroji komanda - paskutinė, šešta. Abi "Žuvėdros" komandas treniruoja Skaistė ir R. Izdelevičiai.

"Mūsų antrosios komandos šokėjai dar visai "žali". Kai kuriems iš jų buvo pirmosios tokio rango varžybos. Manau, kad teisėjai už pirmosios komandos skriaudą skyrė jiems aukštesnius balus", - atviras buvo R. Idzelevičius.

Pasakys "atia"

Šokių specialistas, kalbėdamas su "Vakarų ekspresu", nuolat kartojo ir klausė: kodėl negalima parinkti neutralių teisėjų, o visuomet Vokietijoje teisėjauja šios šalies kaimynai - belgai, olandai, austrai.

"Juk galėtų teisėjauti neutralūs specialistai iš Italijos ar Anglijos. Kai mes su vokiečiais susitinkame neutralioje šalyje ar Lietuvoje - visuomet laimime, o kai tik nuvykstame į Vokietiją - liekame antri. Net mus pasitikęs ir visur lydėjęs čekų kilmės vokietis aiškiai mums pasakė: nesukite galvos, viskas yra nuspręsta iš anksto ir nieko čia jau nebepakeisite. Tai išties yra skaudu", - atviravo "Žuvėdros" kolektyvo vadovas.

"Žuvėdros" šokėjai dalyvavo jau 23- pasaulio čempionatuose, iš kurių devyniolikoje (nuo 1994 metų) iškovojo medalius. Klaipėdos universiteto sportinių šokių kolektyvo nariai pasaulio vicečempionais yra tapę septynis kartus. Europos čempionatuose jie triumfavo aštuonis kartus.

"Norėjosi, kad pasaulio ir Europos čempionatuose iškovotų aukso medalių skaičius būtų vienodas, tačiau likimas lėmė kitaip, nors finale ir šokome idealiai", - dar kartą nuoskaudą išliejo R. Idzelevičius.

Pasaulio čempionate Brėmene dalyvavo 18 ansamblių iš 11-os šalių. Šokėjus vertino ir teisėjas iš Lietuvos Virginijus Visockas.

Anot R. Idzelevičiaus, po šio čempionato "Žuvėdros" kolektyvą paliks daug šokėjų.

"Artimiausiame Europos čempionate, kuris vyks kitų metų gegužę Vilniuje, geriausiu atveju surinksime tik vieną komandą. Po šio čempionato mes su Skaiste ketiname nutraukti darbą su "Žuvėdra". Pasakysime "atia". Jau pernai norėjome tai padaryti, tačiau mus dar įkalbėjo. Manyčiau, kad jau atėjo laikas atsisveikinti. Kelis dešimtmečius nesu turėjęs daugiau nei tris dienas atostogų, visi savaitgaliai ir vakarai pašvęsti šokiams. Gal jau būtų pats laikas perleisti savo vietą kitiems. Man užteks veiklos: dėstysiu universitete, teisėjausiu užsienio šalyse. Tikrai nepražūsiu", - širdį atvėrė nusipelnęs "Žuvėdros" vadovas.

Sidebar placeholder