Klaipėdos medicininė slaugos ligoninė: profesionali slauga ir sveikatą atkuriančios paslaugos

Klaipėdos medicininė slaugos ligoninė: profesionali slauga ir sveikatą atkuriančios paslaugos

Tradiciškai žmonės mano, kad slaugos ligoninėse slaugomi sunkiai sergantys ligoniai. Ir jie neapsirinka. Tačiau slauga - tik dalis sveikatos priežiūros paslaugų, teikiamų specializuotose slaugos ir palaikomojo gydymo ligoninėse. Klaipėdos medicininės slaugos ligoninėje pacientai slaugomi, gydomi, jiems teikiamos reabilitacijos, masažo, kineziterapijos paslaugos. O esant būtinybei, pacientams į pagalbą atskuba ligoninės socialinis darbuotojas.

Gydo ir slaugo profesionalai

Tačiau ne tik paslaugų spektras išskiria Klaipėdos medicininės slaugos ligoninę iš panašaus profilio įstaigų. Tai ilgametė patirtis, itin profesionalus medicinos personalas, kuris specializuojasi teikdamas ir paliatyviosios slaugos, t. y. ypač sunkių ligonių priežiūros paslaugas. Ne paslaptis, jog sunkių ligonių priežiūros neretai vengia slaugos paslaugas teikiantys privatininkai, tokių ligonių priežiūra namuose taip pat yra labai sudėtinga. Specializuota slaugos ligoninė reikalinga tam ligoniui, kuris pats ar jo artimieji nori, kad paskutinės gyvenimo dienos būtų lengvesnės, be kančių, skausmo, prižiūrint profesionaliems gydytojams ir slaugytojoms.

Kita dalis Klaipėdos medicininės slaugos ligoninės pacientų – tai nuo įvairių ligų sveikstantys žmonės, pavyzdžiui atvykę iš kitų gydymo įstaigų po operacijų, patirtų insultų, infarktų, kurie yra per silpni naudotis įprastų reabilitacijos įstaigų paslaugomis ar tiesiog norintys sustiprėti esant senatvinių, lėtinių ligų poveikiui, taip pat patyrusieji įvairias traumas.

Priimamajame laukti nereikia

Atvykstančius į ligoninę pasitinka Priėmimo skyriuje dirbanti bendrosios praktikos slaugytoja Irina Ponomariova ir socialinė darbuotoja Ramunė Gustienė. Čia, priešingai nei įprasta bedrojo profilio gydymo įstaigose, nėra nė vieno laukiančio paciento. Kiekvienas atvykstantis priimamas iš karto, nes jau iš anksto susitariama ir žinoma, kada koks pacientas ir iš kur atvyks. Tris dešimtmečius ligoninėje dirbanti I. Ponomariova sako, jog kartais tenka per dieną paguldyti 10-12 pacientų, tada tik spėk suktis. “Kartais, kada pirmą kartą atvyksta žmonės gydytis į ligoninę iš namų – šiek tiek sudėtingiau. Mat tenka daug slaugos klausimų aptarti su artimaisiais, kurie stresuoja, yra pasimetę, ne iš karto priima jiems suteikiamą informaciją. Kartais reikia ir pajuokauti, ir nuraminti žmogų, per tiek metų jaučiuosi lyg psichologijos aukštąjį mokslą baigusi”, - šypsosi Irina.

Ligoninės kineziterapeutas Giedrius Jackevičius įdeda daug pastangų, kad pacientai norėtų judėti, mankštintis, nes judėjimas - tai sveikata.

Sprendžia ir socialines problemas

Daugėja vienišų, ligotų žmonių, vaikai išvykę, jais nesirūpina. Kai kurie pacientai atvyksta be reikiamų dokumentų, neturintys nuolatinės gyvenamosios vietos. Tuomet į pagalbą ateina ligoninės socialinė darbuotoja R. Gustienė. Sprendžiant paciento problemas, jai tenka bendradarbiauti su daugybe įstaigų: nuo butų ūkių bendrovių, socialinės paramos skyrių, Sodros, nedarbingumo nustatymo komisijos iki globos, nakvynės namų ir kitų įstaigų.

Kad greičiau sugytų kaulų lūžiai, žaizdos, mažiau skaudėtų sąnariai, rūpinasi slaugytoja Svetlana Kuliešė, dirbanti "Bioptron" šviesos terapijos įrenginiu.

“Su kolegėmis pajuokaujame: verta gultis pas mus į ligoninę vien dėl to, kad dokumentai pašalpoms sutvarkomi, žmogus bent kokias pajamas gauna. Būna ir taip, kad po ligoninės surandame vietą nakvynės namuose, tačiau buvęs pacientas pasiima daiktus ir dingsta…Bet tokių vienetai, dauguma labai dėkoja, džiaugiasi, kad padedame išspręsti jų problemas. Pastebėjau, kad žmomėms labai svarbu dėmesys, galimybė išsikalbėti, tuomet jiems akivaizdžiai palengvėja”,- pasakojo ligoninės socialinė darbuotoja R. Gustienė.

Masažai ir terapija

“Kaip smagu pajudėti, kai pagaliau atgauni jėgas ir jau gali atsikelti iš lovos! Kokios geros sesutės ir gydytojai, tik dar nežinau jų pavardžių. Jei dukra mane ligoninėje paliks, norėčiau čia ir karšintis – man labai čia patinka!” – gera nuotaika spinduliavo trys pakalbintos garbaus amžiaus pacientės. Viena besigydanti ir dar gulinti, o kitos dvi jau pakilusios iš lovelių ir vaikštinėjančios ligoninės koridoriais su vaikštynėmis, medikų prižiūrimos.

Ligoninės kineziterapeutas Giedrius Jackevičius įdeda daug pastangų, kad pacientai norėtų judėti, mankštintis, nes judėjimas - tai sveikata. Mankštos yra pačios įvairiausios, pritaikytos ir gulintiems, ir galintiems sėdėti, ir šiek tiek vaikščioti pacientams. Ir koks džiaugsmas pacientėms pavaikščioti, kai ilgą laiką jos negalėjo nė atsistoti. Ne veltui maloniai bendraujantys, visada su šypsena Giedrius su kolega kineziterapeutu Laurynu Gečiumi pacientų palatose labai laukiami.

 O kad greičiau sugytų kaulų lūžiai, žaizdos, mažiau skaudėtų sąnariai, rūpinasi slaugytoja Svetlana Kuliešė, dirbanti "Bioptron" šviesos terapijos įrenginiu. Tai dar viena ligoninės teikiamų fizioterapinių paslaugų rūšių pacientams tarp masažų, mankštų, judėjimo vaikštynėmis ir kitų, atkuriančių sveikatą, padedančių sustiprėti, atgauti jėgas.

Klaipėdos medicininės slaugos ligoninė teikia profesionalias palaikomojo gydymo ir slaugos bei paliatyviosios pagalbos, reabilitacijos paslaugas Klaipėdos miesto gyventojams.
- tai ilgametę patirtį, aukštos kvalifikacijos gydytojus ir slaugytojus turinti medicinos įstaiga.
- čia garantuojamas pacientų privatumas, pagarba ir žmogiškasis orumas.
- pacientams teikiamos reabilitacijos, masažo, kineziterapijos paslaugos.
- patogios palatos su sanitariniais mazgais ir dušais, yra vienviečių ir dviviečių.
- slaugai naudojama šiuolaikiška įranga, yra liftai, sava skalbykla, jaukus uždaras kiemelis.
- pacientams yra tiekiamas kokybiškas maistas pagal dietologo rekomendacijas.
Prašome kreiptis tel.: (8 46) 410079 (Priėmimo skyrius), (8 46) 41 00 71, adresu K. Donelaičio g. 15, LT – 92141 Klaipėda, el. paštas [email protected],  
www.kmslig.lt 

Agnė Gedmintienė

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder