Formalumų spąstuose: kol užpildė anketas, nebespėjo išplaukti

Formalumų spąstuose: kol užpildė anketas, nebespėjo išplaukti

Vytautas Sadauskas su šeima pateko į nepavydėtiną situaciją - kol pildė reikiamas anketas Kylio uoste, baigėsi registracijos į keltą laikas ir į laivą jie nebepateko, nors už bilietus buvo sumokėję iš anksto. Teko savo automobiliu važiuoti į Lietuvą per Lenkiją. Pinigų už bilietus neatgavo, tik bendrovės padėką, kad keliavo kartu.

"Su mumis pasielgė negražiai. Tiesiog biurokratiškai, nekreipė dėmesio, kad keliaujame su vaikais", - piktinasi klaipėdiečių šeima. AB "DFDS Seaways" atstovai aiškina, kad veikė pagal visus nustatytus reikalavimus ir taisykles.

V. Sadauskas su šeima į Dubajų pailsėti keliavo iš Vokietijos Diuseldorfo miesto. Į Vokietiją plaukė "DFDS Seaways" keltu, juo ketino grįžti ir atgal į Klaipėdą. Nusipirko bilietus 5 asmenims ir automobiliui vasario 9 d. ir vasario 21 d. Pokalbininko teigimu, vasario 21 d. prie kelto Kylyje jie atvyko maždaug 19.15 val., o registracija turėjo baigtis 19.30 val.

"Atvažiavome laiku. Priėjome prie kasų, pasitiko malonus lietuviškai kalbantis vaikinas ir paklausė, ar užpildėme NVSC anketas. Bilietų be jų nedavė, teko jas pildyti vietoje. Tai užtruko, nes pildžiau internetu penkias anketas - sau, žmonai ir vaikams iš vieno telefono. Nusiuntus prašė pataisyti - nurodyti kajutės numerį.

To negalėjome padaryti, nes neturėjome bilietų, tad nurodėme tos kajutės numerį, kuria naudojomės plaukdami į priekį. Pagaliau priėmė visas tas penkias anketas, laimingi prieiname prie kasos, tačiau mus pamatęs vaikinas iškart nuleido žaliuzes. Manau, jis mus tiesiog pamiršo", - pasakojo ponas Vytautas.

Tada jis priėjo prie kitos kasos, kurioje buvo vokietė. Ji taip pat nedavė bilietų, paaiškino, kad automobilių registracija į keltą baigiasi prieš pusantros valandos iki jo išvykimo.

"Prisibeldžiau pas tą vaikiną. Jis pasakė, kad jo buvo paklausta, ar registracija baigta, jis pasakęs, kad taip. Paklaustas kodėl, aiškino neprivalantis rūpintis kiekvienu vairuotoju. Prašiau, kad skambintų į keltą ir pasakytų, kad dar yra 5 keleiviai, kad baigtų tą biurokratiją", - pasakojo V. Sakalauskas.

Jo vaikai buvo pavargę, žmona pradėjo verkti. Nevilties apimtas vyras bandė automobiliu įvažiuoti į uostą, bet nesugebėjo, nes ten, pasak jo, tiek užkardų - kaip karinėje bazėje.

Uoste prabuvo iki 20.30 val., bet nieko nepešė. Tad šeima išvažiavo savo automobiliu iki Lenkijos, permiegojo viešbutyje ir kitos dienos vėlų vakarą buvo Klaipėdoje.

O vasario 23 d. V. Sadauskas gavo elektroninį laišką - šilčiausius DFDS linkėjimus: "Sveiki, tikimės, kad kelionė buvo maloni ir jos metu patyrėte tik geriausius įspūdžius, o tikslą pasiekėte patogiai pailsėję"...

Nieko nepažeidė, pinigų negrąžins

V. Sadauskas dėl šio incidento kreipėsi į "DFDS Seaways". Paprašė grąžinti pinigus už neįvykusią kelionę keltu iš Kylio į Klaipėda - 318 eurų, kompensuoti dėl kelionės per Lenkiją patirtas išlaidas - 238 eurus. Iš viso susidarė 556 eurai.

"Visos šios istorijos esmė yra ne pinigai, o tai, kad keltų bendrovė nesirūpina žmonėmis", - sakė V. Sadauskas.

Kovo 2 d. jis gavo "DFDS Seaways" atsakymą. Jame teigiama, kad buvo peržiūrėti darbuotojų paaiškinimai, ir konstatuojama, kad jis atvyko likus 10 minučių iki registracijos pabaigos, o dokumentus pateikė jau pasibaigus registracijai. Nurodoma, kad aktuali informacija keliautojams skelbiama NVSC svetainėje, ir t. t. Atsiprašoma, kad po kelionės jis gavo automatinį naujienlaiškį.

"DFDS nepažeidė teisėtų interesų ar teisės aktų ir kompensacijos prašymas nėra teisiškai pagrįstas. DFDS supranta jūsų situaciją, nuoširdžiai apgailestaujame, kad teko patirti nesklandumų, tačiau nėra galimybės sugrąžinti pinigus už nepanaudotą bilietą", - rašoma atsakyme. Patariama draustis kelionę ir kreiptis į Vartotojų teisių apsaugos tarnybą.

"Plaukiant į Kylį niekas mums tų anketų pildyti nedavė, apie tai, kad jas reikės pildyti, niekas nesakė. Galėjo pasakyt, mes važiuodami jas būtume užpildę. Su mumis pasielgė tiesiog biurokratiškai, nekreipė dėmesio, kad keliaujame su vaikais. Juk jie mato, kad 5 keleiviai dar neužregistruoti.

Nesuprantu, kodėl niekas nesugebėjo paskambinti į laivą ir pranešti, kad dar yra keleivių. Išvarė mus lauk, ir viskas. Taip neturėtų būti. Ketinu kreiptis į advokatą", - sakė pašnekovas.

Nemaloni istorija

Vaidas KLUMBYS, AB "DFDS Seaways" komunikacijos vadovas Baltijos šalims

Tai išties labai nemaloni istorija. Suprantu, kad mūsų apgailestavimas nieko nepakeis ir kliento nepasitenkinimo nesumažins. Tiesiog norime paprašyti vykstančių žmonių laikytis taisyklių, būti atidžius ir pasidomėti visa su pandemijos ribojimais susijusia informacija.

Mes, kaip keltų operatorius, privalome laikytis Vyriausybės ir ekstremalių situacijų operacijų vadovo sprendimų ir į keltą neįleisti keleivių, kurie registracijos metu nepateikia įrodymų apie užpildytą NVSC anketą, o dabar - ir apie neigiamą koronaviruso testą.

Ši informacija yra pateikta mūsų svetainėje, ją keleivis mato ir savo užsakymo patvirtinime, kurį gauna el. laišku - atkreipiu dėmesį į tai, kad el. pašto adresą klientas privalo pateikti pirkdamas bilietus.

Mūsų turima informacija rodo, kad keleiviai į Kylio uostą atvyko 19.15 val., likus 15 minučių iki registracijos pabaigos, kai uždaromi įvažiavimo vartai. Kadangi jie neturėjo anketų, buvo paprašyta paskubėti ir kiek įmanoma greičiau jas užpildyti.

Deja, užpildytos anketos buvo pateiktos per vėlai, kelios minutės po 20 valandos, kai tuo tarpu registracijos pabaiga yra 19.30 val. ir kai dėl kelto pakrovos procedūrų, kurios yra sudėtingas ir iš anksto suplanuotas procesas, nieko nebebuvo įmanoma padaryti.

Taigi, mūsų darbuotojai veikė pagal visus nustatytus reikalavimus ir taisykles.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder