Ką veikia žinomų klaipėdiečių vaikai?
Ką veikia žinomų klaipėdiečių vaikai?

Žiniasklaida mirga apie garsių klaipėdiečių darbus ir gyvenimą, tačiau apie jų atžalas žinome nedaug. "Vakarų ekspresas" nusprendė pakalbinti garsius miestiečius ir sužinoti, ką gi veikia jų vaikai. Nors dalis jų sėkmingai seka tėvų pėdomis, o kiti, dar vaikystėje nesižavėję sunkiu jų darbu, pasuko priešingais keliais, daugelį jų vienija prisirišimas prie gimtojo miesto.

"Per Kalėdas, Velykas ar gimtadienius prie stalo susėdame gal dvidešimt žmonių. Džiaugiuosi, kad visi vaikai ir anūkai Lietuvoje. Niekada nesistengėme jiems pernelyg diegti lietuvybės. Mes tik sakėme, kad reikia gerai mokytis ir turėti tikslą. O šeimoje mes visuomet gyvenome lietuviškai, laikėmės tradicijų, tad, matyt, niekam ir nekilo minčių kur nors išvažiuoti", - supažindindamas su gausia šeima kalbėjo vienas iš Klaipėdos jūrų krovinių kompanijos "Bega" steigėjų, kompanijos valdybos pirmininkas Aloyzas Kuzmarskis.

Uostas patraukė ir atžalas

A. Kuzmarskis džiaugėsi, kad abu jo sūnus patraukė uostas. Tačiau nė vienam iš jų puiki karjera nebuvo padėta ant lėkštutės - abiem teko sunkiai ir ilgai kopti karjeros laipteliais bei įrodyti, jog yra puikūs specialistai. Vyresnysis Egidijus baigė elektronikos studijas ir dabar jau maždaug penkiolika metų dirba Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijoje, o šiuo metu jis eina Uosto režimo ir technologijų departamento direktoriaus pareigas.

Jaunesnysis sūnus Karolis dirba "Begoje" komercijos direktoriumi. Prieš tai jis krimto studijas Klaipėdos universitete, vėliau tęsė mokslus Švedijoje. "Begoje" jis dirba kone dešimtmetį. Karjerą šioje kompanijoje jis pradėjo kaip ir daugelis - nuo eilinio dokininko, vėliau padėjėjo, kol galiausiai pasiekė direktoriaus pareigas", - pastebėjo pašnekovas.

A. Kuzmarskis pasidžiaugė ir savo dukra Gaile, kuri su šeima gyvena Šilutėje ir sėkmingai vysto su sveikatos centrais susijusią veiklą. Regis, matydami sėkmingus tėvų pavyzdžius, mokslus sėkmingai kremta ir jų atžalos. Dvi A. Kuzmarskio anūkės studijuoja mediciną, kiti trys mokosi licėjuje, o mažiausioji, Karolio dukrytė, dar darželinukė.

"Tokia ta mūsų gausi šeima. Puiku, kad visi gyvena visai šalia, Lietuvoje, nėra nė šventės ar savaitgalio, kad visi kartu nesusitiktume", - teigė "Begos" valdybos pirmininkas.

Klaipėdos patriotė

Laikinai Klaipėdos universiteto rektoriaus pareigas einančio Artūro Razbadausko dukra Indrė Razbadauskaitė-Venskė - tikra aktyvistė ir savo gimtojo miesto patriotė. Be to, kad įsteigė savo renginių organizavimo įmonę, mergina dėsto LCC universitete, Lietuvos verslo kolegijoje bei užsienio aukštosiose mokyklose. Taip pat prisijungė prie asociacijos "Mano miestas Klaipėda" veiklos, yra Lietuvos marketingo asociacijos Klaipėdos skyriaus pirmininkė, "Klaipėda International Business Club" asociacijos narė, "Choose Klaipėda" ambasadorė, visuomenininkė.

Baigusi bakalauro studijas Klaipėdoje, Indrė išvyko studijuoti tarptautinės rinkodaros ir prekinio ženklo valdymo Lundo universitete, Švedijoje. Po studijų mergina turėjo galimybę ten pasilikti, tačiau vis dėlto nusprendė sugrįžti į Klaipėdą.


AKTYVISTĖ. Laikinai Klaipėdos universiteto rektoriaus pareigas einančio Artūro Razbadausko dukra Indrė yra tikra aktyvistė. Po studijų Švedijoje grįžusi mergina čia turi begalę veiklų: dėsto aukštosiose mokyklose, įkūrė renginių organizavimo įmonę, prisijungė prie asociacijos "Mano miestas Klaipėda" veiklos ir t. t.

"Į užsienį išvažiavęs jaunas žmogus dažnai ten ir lieka, nes galbūt susiklosto karjera ar šeiminis gyvenimas. Mano nuomone, maža tikimybė, kad jis grįš į savo gimtąjį miestą. Taigi labai džiaugiuosi, kad mano dukra sugrįžo į Klaipėdą. Ji tikra savo miesto patriotė, - pasidžiaugė A. Razbadauskas. - Nors Indrė labai aktyvi ir turi begalę veiklų, nuolat palaikome ryšį - dažnai su ja susitinkame ar bent jau susiskambiname."

Klaipėda, pasak pašnekovo, yra puikus miestas savirealizacijai - tik reikia norėti. Beje, šalia jūra, čia aktyvus kultūrinis gyvenimas, nėra automobilių spūsčių.

Pasiteiravus, ar patriotizmas buvo atžalai nuo mažens diegiama vertybė, pašnekovas teigė, jog specialiai to nedarė. "Vaikas juk mato savo tėvus kaip pavyzdį, girdi, apie ką jie kalba, kaip gyvena. Matyt, patriotizmas atsiranda savaime", - pastebėjo pašnekovas.

Teko vaidinti filme su Angelina Jolie

Dailininkas, keramikas, Klaipėdos kultūros magistras Isroildžon Baroti iš ankstesnės santuokos turi dukrą Teklę ir sūnų Jokūbą. Šiuo metu dukra siekia aktorės karjeros užsienyje, o vyresnysis sūnus Klaipėdoje dirba baldų dizaineriu.

Sūnus dizaino studijas krimto Vilniaus dailės akademijoje, vėliau studijas tęsė Klaipėdoje, o dabar gimtajame mieste sukūrė šeimą, turi sūnelį. Na, o dukra, dar būdama moksleive, norėjo išvažiuoti į užsienį - likti uostamiestyje minčių nebuvo. Paskutinėse klasėse intensyviai mokėsi anglų kalbos, o šios kalbos brandos egzaminą išlaikė šimtuku. Pati intensyviai ieškojo universiteto ir išvažiavo į Liverpulį, kur studijavo muzikos ir teatro vadybą. Vėliau noras siekti aukštumų nuvedė į Londoną.


ARTIMI. "Telefonu su dukra Tekle kalbamės po kelias valandas. Esame labai artimi, taip pat mus sieja emigranto likimas. Kadangi ir aš buvau emigrantas, negailiu jai patarimų, kaip integruotis svetur", - pastebėjo Isroildžon Baroti.

Mergina, pasak I. Baroti, ten sukasi it voverė. Lankė vaidybos kursus, o šiuo metu ji vaidina teatruose, kine, reklamose, mezga ryšius ir su Vilniaus kino studija. Laisvu laiku uždarbiauja papildomai - dirba restorane. Pašnekovas pasidžiaugė, jog jo atžalai neseniai netgi teko vaidinti viename filme su garsiąja Holivudo aktore Angelina Jolie.

Nors grįžti į Lietuvą mergina, pasak pašnekovo, minčių turi, tačiau Klaipėdoje vietos ji nerastų - čia juk beveik nėra kino. Taigi dukra sau vietą atrastų nebent Vilniuje, kur šiuo metu kino industrija patiria tikrą atgimimą.

Šiuo metu Teklė gyvena tokį aktyvų gyvenimą, kad su ja sudėtinga susisiekti net tėčiui. Vis dėlto jis pasidžiaugė, kad jo dukra neatitrūko nuo savo gimtojo miesto ir dažnai čia sugrįžta - po du ar tris kartus per metus. Ne sykį merginą aplankyti teko ir pačiam I. Baroti. "Telefonu su dukra kalbamės ir po kelias valandas. Esame labai artimi, taip pat mus sieja emigranto likimas. Kadangi kadaise ir aš buvau emigrantas, negailiu jai patarimų, kaip integruotis užsienio šalyje", - pastebėjo menininkas.

Nors jaunoji klaipėdietė labai užsidegusiai siekia savo tikslų ir ji sėkmingai skinasi kelius į kino ekranus, I. Baroti juokėsi, kad ją vis bandė atkalbėti nuo menų specialybės. "Menininkams nėra lengva, bandžiau atkalbėti, bet ką jau padarysi", - juokėsi pašnekovas.

Panėrė į rytietiškos kultūros paieškas

"Taip, jis mano sūnus, susitinkame, bendraujame. Bet mes esame tokie skirtingi žmonės, kad mažai ką galėčiau pasakyti apie tai, kaip jis gyvena. Jei jis būtų skulptorius, galėčiau papasakoti daugiau", - apie savo sūnų Mantą su humoru kalbėjo klaipėdietis skulptorius, Nacionalinės premijos laureatas Arūnas Sakalauskas.

Iš ankstesnės A. Sakalausko santuokos sūnus Mantas baigė dizaino studijas, o vėliau jis bandė įsitvirtinti Klaipėdoje, dirbo dizaino srityje, reklamos agentūroje, tačiau, gavęs geresnį darbo pasiūlymą, išvyko į sostinę. Šiuo metu jis užsidirba kurdamas grafinį, vaizdo, 3D dizainą.


SKIRTINGI. Skulptoriaus Arūno Sakalausko sūnus Mantas šiuo metu labai įsigilinęs į Rytų kultūrą, holistinę mediciną, filosofiją. Taip pat įkūrė karatė mokyklą. Kartu su šeima gyvena šalia Vilniaus, yra subūręs bendruomenę. Nors gyvenimo būdas, kurį propaguoja sūnus, tėčiui yra gana neįprastas, nepaisant to, jie dažnai susitinka, bendrauja.

Be to, Mantas labai įsigilinęs į Rytų kultūrą, holistinę mediciną, filosofiją, taip pat turi karatė mokyklą. Kartu su šeima gyvena šalia Vilniaus, yra subūrę bendruomenę. A. Sakalauskas pripažino, kad gyvenimo būdas, kurį propaguoja sūnus, jam yra gana neįprastas, tačiau, nepaisant to, dažnai susitinka, bendrauja.

"Šios bendruomenės nariai netgi patys pasistatė namus iš šiaudų ir molio. Bendruomenė ten turi savo vaikų darželį, netrukus planuoja pasistatyti ir mokyklą", - pasakojo A. Sakalauskas.

Medicina nesužavėjo medikų vaikų

Klaipėdos Jūrininkų ligoninės vyriausiasis gydytojas Jonas Sąlyga apgailestavo, kad nors būta didelių vilčių, nė vienas iš judviejų su žmona Jolanta, taip pat gydytoja, vaikų nepasirinko mediko kelio. Jonė Barbora šiuo metu Vilniaus universitete studijuoja anglų filologiją, o sūnus Jokūbas gyvena Jungtinėje Karalystėje ir Notingemo universitete baigia doktorantūros studijas. Studijuoja Politikos ir tarptautinių santykių mokslus.

"Abudu su žmona labai norėjome, kad bent vienas vaikas studijuotų mediciną. Tačiau, matyt, būta senelio įtakos, - juokdamasis gūžčiojo pečiais pašnekovas. - Žinoma, mediko kelias be galo sunkus. Vaikai matė, kaip sunkiai dirba mama ir tėtis, o toks pavyzdys, matyt, juos atbaidė nuo šio pasirinkimo. Vaikams turbūt trūko tėvų, kurie kone kasdien grįždavo vakarais, dėmesio.


PASIRINKIMAI. Nė vienas Jono Sąlygos ir žmonos Jolantos vaikas nepasirinko mediko kelio. Dukra Jonė Barbora studijuoja anglų filologiją, o sūnus Jokūbas - politikos ir tarptautinių santykių mokslus.

Nors, kaip teigė J. Sąlyga, jie nebuvo griežti tėvai, būta bandymų įkalbinti dukrą studijuoti mediciną ir ji netgi buvo įstojusi mokytis šią specialybę. Tačiau netrukus studijas metė... "Vaikai patys pasirinko savo kelią. Kadangi prievarta teisus niekada nebūsi, pernelyg kištis į jų gyvenimus turbūt nereikia", - pastebėjo pašnekovas.

Jūrininkų ligoninės vyriausiasis gydytojas pasidžiaugė, kad Sąlygų šeimyną sieja ypač stiprus ryšys. Sūnus namo grįžta tris ar keturis kartus per metus, o Jonė - bent kartą per mėnesį. "Labai džiaugiamės savo vaikais. Tikiu, kad jie yra laimingi. O laimingi vaikai reiškia laimingus tėvus, - pažymėjo pašnekovas. - Tik labai norėtųsi, kad, baigę studijas, jie gyventų gimtinėje. Nors kol kas sūnus neplanuoja grįžti, o Jonė dar žada tęsti mokslus užsienyje, tikiu, kad ateityje jie grįš į Lietuvą ir bus čia naudingi."

Aloyzas Kuzmarskis su žmona Regina Kuzmarskiene. Vaikai (iš kairės): sūnus Egidijus Kuzmarskis su žmona Diana, dukra Gailė Benkunskienė su vyru Giedriumi, sūnus Karolis Kuzmarskis su žmona Olga. GAUSI. "Tokia ta mūsų gausi šeima. Puiku, kad visi gyvena visai šalia, Lietuvoje, nėra nė šventės ar savaitgalio, kai visi kartu nesusitiktume", - teigė "Begos" valdybos pirmininkas Aloyzas Kuzmarskis. Akimirka iš "Meridiano" septyniasdešimtmečio šventės.

Sidebar placeholder