Kaip prasideda revoliucijos ir tarpusavio karai

Kaip prasideda revoliucijos ir tarpusavio karai

Svarbiausius praėjusios savaitės pasaulio politikos įvykius ir reikšmingiausias tendencijas specialiai „Respublikai" komentuoja Nepriklausomybės Atkūrimo Akto signataras, politikos apžvalgininkas ir saugumo politikos ekspertas Audrius BUTKEVIČIUS.


- Amerikoje šią savaitę paskelbtas nacionalinis perspėjimas dėl vadinamųjų antivyriausybinių ekstremistų, nepripažįstančių Džo Baideno (Joe Biden) prezidento poste, galimos terorizmo grėsmės. Ar prisidengiant saugumiečių sugalvotomis grėsmėmis dabar neprasidės susidorojimas su Dž.Baideno politiniais oponentais? Juolab kad dauguma tų oponentų seniai turi ginklus...

- Moišė muša, Moišė rėkia... Esmė ta, kad įvardijami žmonės nekonfliktuoja nei su Džo Baidenu (Joe Biden), nei su Demokratų partija, nei su naujai paskirtais pareigūnais. Konflikto esmė - bandymas pertvarkyti pasaulį, kurį kažkada sukūrė masonai, įkurdami Jungtines Amerikos Valstijas ir įteisindami privačią nuosavybę.

Tuo pagrindu susikūrė vidurinioji klasė, turinti teisę į savo turtą, o ši teisė garantavo jiems nepriklausomybę nuo karalių, baronų, turtingųjų ir pan. Dar daugiau - nepriklausomybę jiems garantavo ir teisė į ginklą, ir teisė į sukilimą, jeigu valdžia bandytų šias visas teises atimti.

Keliais metais vėliau kitas garsus masonas - Napoleonas Bonapartas - įteisino viduriniosios klasės teisę į privačią nuosavybę ir laisvę savo garsiuosiuose kodeksuose, kurių vienas ilgą laiką veikė ir lietuviškoje Suvalkijoje, nepaisant caro valdžios taikomos patvaldystės tironijos.

Taigi, Jungtinėse Valstijose šiandien vyksta senoji amžių kova, kurios vienoje pusėje yra įvairiuose ofisuose sėdintys baltakakliai, kurių sprandų nepaliečia saulė, o kitoje pusėje yra tie, kuriuos jie paniekinamai vadina „rednekais", t.y. žmonės, savo darbu ir prakaitu užsitikrinę teisę į laisvę.

Taigi, Donaldas Trampas (Donald Trump) pasinaudojo šita skirtimi ir suvienijo aplink savo vėliavas žmones, kurie nori išsaugoti savo laisves, nepriklausomai nuo jiems primetamų švabiškų (pagal Davoso forumo šeimininką Klausą Švabą) teorijų. Džo Baidenas atstovauja tai kitai pusei, kuri įsivaizduoja, jog senasis, dar Karlo Markso į pasaulį paleistas, velnias turi būti realizuotas kitais pavidalais.

Mes, kaip žmonės, matę kuo pavirsta tokios socialistinės utopijos, puikiai suprantame, kuo visa tai pasibaigs Jungtinėse Valstijose. Šiandien visai nesunku prognozuoti, jog žmonės, atstovaujantys viduriniajai klasei, ginsis, nes kaip tik jie yra sukaupę ginklų atsargas ir kaip tik pas juos guli pusautomačiai šautuvai.

Šiandien, be to, yra visiškai neaišku, ar Nacionalinės gvardijos kariai palaikys socialistus-utopistus, įgyvendinančius senąsias 1917-ųjų Lenino tezes, sakančias, jog mergina negali revoliucionieriui atsakyti lytinio akto, nes tai yra tas pats, kaip išgerti stiklinę vandens...

Šiuo metu tos tezės pavirsta 72-iem lytim, bendrais berniukų ir mergaičių tualetais, hormoninėmis nesusitupėjusių nepilnamečių intervencijomis ir kitomis panašiomis nesąmonėmis, kurios jas realizuojantiems asmenims turi liudyti, kad jie vykdo revoliucinius pokyčius...

Man, kaip kažkada studijavusiam mediciną, nekeista, kad visos jų revoliucijos pirmiausia prasideda nuo pokyčių kelnėse - matyt, ten ir yra didžiausia netvarka... Todėl rimto susidūrimo pavojus yra realus. Jeigu panašią politiką bus bandoma realizuoti Lietuvoje, iškart pamėginsiu prisiminti, kur ir kokiuose miškuose esu įrenginėjęs ginklų slėptuves...

- Tuo metu Dž.Baidenas paskyrė naują valstybės sekretorių Entonį Blinkeną (Antony Blinken) ir vis aktyviau mėgina dalyvauti užsienio politikoje, kuri mums yra aktualiausia. Kaip dabar klostysis JAV santykiai su likusiu pasauliu? Ko galime tikėtis?

- Pirmiausia, tai demonstratyvaus visų D.Trampo atliktų darbų niveliavimo ir naikinimo, ką mes ir matome, Jungtinėms Valstijoms grįžtant į absoliučiai nereformuotą Pasaulio sveikatos organizaciją (PSO), kuri daugeliu atvejų yra tiesiogiai kalta dėl korupcinių skandalų bei įvykusios krizės, nes laiku neinformavo pasaulio apie viruso atakos pavojų.

Tuomet bus grįžtama prie šilumą ir šaltį pasaulyje neva reguliuojančios sutarties, nors bet kokiam sveiko proto žmogui yra aišku, jog vadinamoji žalioji energetika savirealizacijai sunaudoja kur kas daugiau gamtinių išteklių ir išmeta į aplinką daugiau taršos, negu iškastinių energetinių žaliavų deginimas.

Taigi, vėl matysime tuščius ir demonstratyvius veiksmus pagal seną lietuvišką patarlę - „nors ir ne žmoniškai, bile kitoniškai".

- Visada, kai pasikeičia JAV vadovas, visi mėgina išprognozuoti naujos administracijos santykius su Rusija bei Kinija...

- Šioje srityje mūsų laukia dar didesnė tragedija. Jau dabar Dž.Baidenas mėgina pratęsti strateginės branduolinės ginkluotės sutartį su Maskva, ką D.Trampas iš anksto ir numatė. To kitaip, nei pataikavimu Kinijos interesams, nepavadinsi.

D.Trampas pasitraukė iš šios sutarties vien todėl, kad per jos galiojimo laikotarpį užaugo visa eilė valstybių, turinčių vidurinio nuotolio raketas, kurios patenka ir į sutarties reguliavimo sferą - tai yra Iranas, Kinija, Šiaurės Korėja, Indija ir eilė kitų, kurios patyliukais savo raketėles gamina rūsiuose...

Ir Dž.Baidenas to negali nesuprasti. Todėl mechaninis sutarties pratęsimas pirmiausia yra tragedija Izraeliui. Bet jį galima suprasti: juk grasinimas sunaikinti Izraelį leis demokratams ir toliau melžti žydelių pinigus, ką jie sėkmingai darė ištisus dešimtmečius.

Kaip gi čia neprisiminsi seno anekdoto, kai sūnus daktaras sako tėvui: „Aš išgydžiau tavo pacientą per dvi dienas, kurį tu gydei 30 metų", o tėvas atsako: „Kvaily, dėl šito paciento tu pabaigei mediciną, o mūsų šeima gyveno be rūpesčių..."

- Tuomet gal bent jau NATO klausimu viskas bus gerai?

- Ta pati tragedija: vėl bus paleistos vadžios, rusų agentūra Angelos Merkel ir kitų „šrioderiukų" pavidalu nustos mokėję pinigėlius į NATO kasą, o amerikiečiai negalės tokiais kiekiais jų kompensuoti. Todėl netrukus turėsime NATO skydo susilpnėjimą.

Tas, beje, liečia ir itališkus bei prancūziškus „šrioderiukus", taip ir nesugebančius suvokti, kas ruošia rusišką agentūrą jiems priklausančiuose nuostabiuose Alpių slėniuose... Na, o toliau viskas aišku - mandagiai besišypsant Jensui Stoltenbergui NATO neteks tų pinigų, kurie buvo sugeneruoti efektyvia D.Trampo politika.

- Jeigu JAV ir ES viskas blogai, tuomet pašnekėkime apie rusus. Ten šį savaitgalį vėl planuojami opozicijos protestai dėl Aleksejaus Navalno reikalų. Ar pagrįstai mūsų politinis elitas tuo džiaugiasi? Ar šis ponas opozicionierius tikrai mums yra geresnis variantas už dabartinį Kremliaus vadovą?

- Pirmiausia, opozicija, kuri toli gražu nėra tie obuolį graužiantys (turiu galvoje partiją „Jabloko") berniukai, rimtai kėsinasi iš V.Putino atimti valdžią ir dabar jie nusprendė, kad atėjo tam palankus momentas, todėl stipriau spustelėjus, galima priversti jį atsitraukti.

Tai, ką iškrėtė A.Navalnas, grįždamas į Rusiją ir demonstruodamas skausmingą Rusijos visuomenei informaciją, yra ne kas kita, kaip jo paties rinkiminės kampanijos pradžia. O dabar turime situaciją, kai visi vienokio ar kitokio raugo opozicionieriai pripažįsta A.Navalno teisę būti opozicijos lyderiu.

Tai yra pirmą kartą per 30 metų susiklosčiusi situacija, kuri ir yra tas sprogdiklis, išvarysiantis Rusijos visuomenę iš seniai išvažinėtų vėžių. Tačiau yra dar keli įdomūs niuansai.

Pirmiausia, tai akivaizdus išėjusių į demonstracijas asmenų agresyvumas. Taip, ten nebuvo koordinuotų veiksmų, bet jie nuo pat pradžių veikė efektyviai, atakuodami policiją bei nacionalinės gvardijos pajėgas - mano patyrusi akis aiškiai įžvelgė tą pačią ranką, kuri dresavo ir vyrukus Baltarusijoje.

Taigi, situacija yra tokia: sausio 31 d. turėsime kur kas geriau koordinuotus ir internetinių programėlių valdomus asmenis gatvėje, jie taip pat bus agresyvūs, o nacionalinė gvardija bei kitos specialiosios pajėgos veiks pasižiūrėję A.Navalno filmukus ir suvokę, jog V.Putinas jau nėra vienvaldis lyderis - nori-nenori kažkada gali tekti atsakyti už savo veiksmus, todėl spardyti senutes į pilvą bus nebemadinga...

- Tačiau ar gali V.Putinas duoti nurodymą, kad gatvėse apskritai nebūtų jokių gvardijų ar kitų pajėgų? Na, tegul jie parėkauja, pavaikščioja prospektais, vis tiek paskui ramiai išsiskirstys...

- Gali, bet tokiam scenarijui reikia nebijoti pasirodyti silpnam. Manau, šiandien V.Putinas nerizikuos veikti tokiu būdu. Toks elgesys duotų labai aiškų pranešimą ir nacionalinei gvardijai, ir kitoms jėgos struktūroms, o taip pat ir žmonėms, „vedžiojantiems už pavadėlio visus opozicijos veiksmus"...

Bet grįžkime prie A.Navalno klausimo. Tie, kurie Lietuvoje kvailai džiūgauja, žiūrėdami į jo pergales prieš V.Putiną, turėtų atsiminti, jog jis nėra išdėstęs savo užsienio politikos programos, tačiau yra ne kartą palaikęs Gruzijos teritorijų okupaciją, Krymo ir Donbaso aneksiją, padaręs eilę antisemitinių pareiškimų (tokių kaip „tost za holokost"), žaidęs rusiškų „derži-mordu" kuriamomis demonstracijomis...

Taigi, viskas gali atitikti seną rusišką patarlę, kai bėgi nuo vilko, bet užšoki ant meškos. Aš laikau V.Putiną kur kas labiau prognozuojamu - tai yra senas, ligotas, turtingas ponas, prisigimdęs vaikų nuo krūvos mergelių ir dėl to neturintis laiko karui su Anūko kvailystėmis...

Jeigu būtų galima rinktis priešininką, aš pasirinkčiau V.Putiną, bet ne A.Navalną, kuriam reikės įrodyti savo teises į valdžią.

Raktažodžiai
Sidebar placeholder