Klaipėdos teatruose - VIP sąlygos visiems žiūrovams
Klaipėdos teatruose - VIP sąlygos visiems žiūrovams

Po griežto karantino šį mėnesį veiklą atnaujinę Klaipėdos teatrai ir toliau patiria didžiulius nuostolius, tačiau veiklos nestabdo. Nauji jų repertuarai užpildyti renginiais, kuriuose lankytojai šiuo metu turi progą dalyvauti itin prabangiomis sąlygomis.

Klaipėdos dramos teatro, šiemet skaičiuojančio 85-ąjį sezoną, repertuaras, pasak teatro vadovo Tomo Juočio, yra pilnas. "Bet kokiu kitu metu užpildytas repertuaras yra savaime suprantamas dalykas, tačiau šiais metais tai - drąsus žingsnis. Pats svarbiausias dalykas mums - nesustoti kurti. Eimuntas Nekrošius sakė, kad teatre negali nevykti kūrybinis procesas, jis turi nuolat rusenti, nes užgesusį laužą uždegti iš naujo sunkiau, negu palaikyti esančią ugnį", - kalbėjo T. Juočys.

Pragmatiškas sprendimas pristabdyti teatro veiklą, kol situacija pasaulyje grįš į įprastas vėžes, T. Juočio nuomone, nėra įmanomas.

"Turime atsilaikyti, atmesti racionalius sprendimus, kad neapsimoka, jei yra mažiau žiūrovų ar finansavimo. Reikia dirbti iracionaliai, kurti nepaisant visko", - sakė vadovas.

Prisitaikydamas prie esamos situacijos Lietuvoje ir pasaulyje Klaipėdos dramos teatras veiklą planuoja laikydamasis griežtų saugumo reikalavimų.

"Siūlome savo žiūrovams jaustis ramiai ir drąsiai, pagal visas rekomendacijas kuriame saugią aplinką. Visos patalpos kruopščiai dezinfekuojamos, jose veikia šiuolaikinė oro apykaitos sistema, žiūrovai salėje sodinami kas trečią kėdę ir šachmatų tvarka. Lankytojai prašomi teatre dėvėti kaukes", - sakė T. Juočys.

Pasak "Saulės vaikų" premjeroje apsilankiusių žiūrovų, kaukės - vienintelis nepatogumas, apsunkinantis malonų laisvalaikį teatre. "Sunku su kauke išsėdėti visą spektaklį, tačiau smagu, kai šachmatų tvarka sėdintys žiūrovai neužstoja vaizdo ir netenka uostyti šalia sėdinčio nepažįstamojo kvepalų, kurie ne visada patinka", - pastebi teatro mėgėjai.

Bus ir garsenybių, ir debiutantų

Rudenį, pasak vadovo, Klaipėdos dramos teatre žiūrovų laukia ne tik repertuariniai spektakliai, bet ir vasaros pradžioje atšaukto festivalio "TheATRIUM" programa. Tikimasi sulaukti vienos paslaptingiausių šiuolaikinių Lenkijos režisierių Agatos Duda-Gracz, kuri kurs spektaklį apie šventųjų gyvenimą. Gruodį ketinama pristatyti dar vieną premjerą - latvių teatro įžymybės Elmaro Senkovo režisuojamą spektaklį "Varovai".

"Šį sezoną mūsų teatre savo diplominius darbus ketina kurti du studentai iš Lietuvos muzikos ir teatro akademijos, Oskaro Koršunovo kurso, debiutuos režisierius Jokūbas Brazys. Sezono planuose yra ir Pauliaus Tamolės spektaklis vaikams "Sniego karalienė", ir darbas su vienu geidžiamiausių ir maištingiausių Europos režisierių Jan Klata iš Lenkijos", - anonsavo teatrinio sezono planus T. Juočys.

Žiūrovai nesiveržia

Vadovas neslėpė, kad, net ir siūlydamas tris kartus mažiau bilietų į spektaklius, teatras šiuo metu nesulaukia pastaraisiais metais įprasto didžiulio žiūrovų antplūdžio. "Suprantame, kad žmonės bijo planuoti, nežino, ar galės ateiti į spektaklį spalio, lapkričio mėnesį, galbūt situacija keisis. Kviečiame pirkti bilietus į spektaklius ir pažadame laisvai grąžinti už juos pinigus, jei nebus įmanoma ateiti", - užtikrino T. Juočys.

Daugiau nei teatras

Teatro kultūrinės veiklos ir žiūrovų aptarnavimo padalinio vadovė Monika Saltonė pristatė kitas šio sezono naujoves teatre. Viena jų - teatro pirmojo aukšto fojė kartu su Klaipėdos apskrities viešąja I. Simonaitytės biblioteka įkurta teatro skaitykla. Nuo antradienio iki penktadienio 12-19 val., o savaitgaliais 10-17 val. veikiančioje skaitykloje lankytojai galės patogiai įsikurti ir, gurkšnodami kavą ar arbatą, paskaityti leidinius apie scenos menus, pjeses ar tekstus apie autorius, aktorius, režisierius.

Už užkulisių verdantį teatrinį gyvenimą, kurio paprastai žiūrovai nemato, siužetus iš repeticijų, gastrolių ir teatro žmonių gyvenimo atskleis teatro laidų "Daugiau nei teatras" ciklas. Jis bus transliuojamas portalo 15min video platformoje.

Nuo sezono pradžios teatre startavo Vaikų teatro studija. Visus mokslo metus, pirmadieniais ir trečiadieniais po pietų, teatro pedagogė Kamilė Andriuškaitė mokys vaikus aktorystės ir kūrybiškumo, kūną išlaisvinančio judėjimo ir kvėpavimo technikų.

Pasak M. Saltonės, Klaipėdos dramos teatre išskirtinis dėmesys skiriamas žmonėms turintiems įvairių negalių. Klausos negalią turintiems žiūrovams rengiami titruojami spektakliai. "Šiais metais su titrais planuojama rodyti latvių režisierės Maros Kimelės "Antigonę" pagal Jeano Anouilh pjesę. Titruojama bus ir naujoji teatro laida. Taip pat planuojame spektaklį akliesiems ir silpnaregiams - jie gali ateiti anksčiau, paliesti dekoracijas, aktorius, susipažinti su aplinka ir taip įsijausti. Nuo šio sezono visada turėsime "užšaldytas" vietas žmonėms turintiems judesio negalią. Gal šiandien tik nedidelė dalis jų turi įprotį lankytis teatre, bet tikimės, kad paliktos vietos užtikrins saugumą ir norą pas mus ateiti", - vylėsi M. Saltonė.

"Branginkime laiką kartu"

Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro vadovė Laima Vilimienė, pristatydama naują teatro sezoną, taip pat pažymėjo, kad kultūros įstaigos, palyginti su prekybos centrais, kavinėmis, ar gatve, yra viena saugiausių vietų.

"Kultūros įstaigose keliami itin griežti reikalavimai dėl ventiliacijos, patalpų dezinfekavimo. Sodinant žiūrovus užtikrinami saugūs atstumai. Kultūros centro Žvejų rūmai didžiojoje salėje, talpinančioje 1 000 žiūrovų, šiuo metu spektaklius gali žiūrėti daugiausia 300 žmonių. Tai tikrai išskirtinės VIP sąlygos žiūrovams.

Tad branginkime laiką, kol galime būti kartu, čia ir dabar mėgautis menu, kuris sielą sustiprina, dvasią pakelia", - ragino L. Vilimienė.

Didingos premjeros

"Šiais metais Klaipėdos valstybinis muzikinis teatras švenčia 200 metų operos Klaipėdoje sukaktį. Ryškiausias jubiliejinių metų įvykis neabejotinai buvo operos "Skrajojantis Olandas" premjera laivų elinge. Kita dedikacija šiai ypatingai sukakčiai, anot teatro vadovės, bus didinga šokio spektaklio "Faustas" premjera.

"Johanno Wolfgango von Goethe's filosofinė tragedija "Faustas" baigta 1831 m. - tuo laikotarpiu, kai Klaipėdoje jau klestėjo Vokiečių teatras. Tad ji atspindi meninę atmosferą, kuria alsavo ir mūsų miesto muzikinis gyvenimas devyniolikto amžiaus pradžioje. Šokio spektaklį Muzikiniame teatre stato žinomas lenkų choreografas, Poznanės Didžiojo teatro baleto meno vadovas Robertas Bondara ir scenografė, kostiumų dailininkė Martyna Kander. Spektaklio premjera numatoma lapkričio 21, 22 d.", - anonsavo L. Vilimienė.

PERKĖLĖ. Klaipėdos valstybinis muzikinis teatras naują sezoną pradėjo iš pavasario perkeltais spektakliais, tarp jų ir Žako Ofenbacho operetės "Orfėjas pragare" premjera, kurios režisierė Rūta Bunikytė.

KVMT nuotr.

Teatro vadovė pažymėjo, kad šiame spektaklyje žiūrovai išvys ir naujus teatro šokėjus, kurie papildė trupę šią vasarą.

"Dabar teatro baleto trupėje šoka atlikėjai iš Lietuvos, Lenkijos, Ukrainos, Prancūzijos. Teatras siekia surinkti pačius geriausius šokėjus, su kuriais būtų galima kurti klasikinio baleto spektaklius", - lūkesčius įvardijo L. Vilimienė.

Choreografiniu Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro šokėjų talentu žiūrovai galės pasigėrėti spalio 22 dieną, renginyje "Dėmesio! Baletas". Šis projektas, sudarytas iš baleto trupės narių kurtų choreografinių kompozicijų, buvo skirtas Tarptautinei šokio dienai ir turėjo įvykti pavasarį.

Iš pavasario į naująjį sezoną, pasak vadovės, perkelti ir kiti spektakliai, tarp jų ir Ž. Ofenbacho operetės "Orfėjas pragare" premjera, pristatyta prieš savaitę. Trečiąjį premjerinį operetės spektaklį Žvejų rūmuose teatras rodys spalio 9 d.

"Spalio 1-ąją klausytojus norime pakviesti į išskirtinį koncertą "Pasaulis kaip didelė simfonija", Klaipėdos Marijos Taikos Karalienės bažnyčioje. Ludwigo van Beethoveno 250-osioms ir Mikalojaus Konstantino Čiurlionio 145-osioms gimimo metinėms skirtame koncerte Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro orkestras, vadovaujamas vyriausiojo dirigento Tomo Ambrozaičio, atliks M. K. Čiurliono simfoninę poemą "Jūra" ir L. van Beethoveno Šeštąją ("Pastoralinę") simfoniją", - artimiausią renginį pristatė L. Vilimienė.

Dėmesys jaunimui

Teatro orkestro naujovė šį sezoną, pasak vadovės, bus edukacinis renginys jaunajai publikai, pavadintas "LOL. Linksmasis orkestro laivas". Jis repertuare numatytas lapkričio 8 ir 29 dienomis Žvejų rūmuose. Teatro planuose šį sezoną numatytas ir konkursas "Renkuosi Klaipėdą!", skirtas jauniesiems Klaipėdos krašto muzikantams. Konkurso metu norima atrinkti šešis geriausius muzikantus, kurie kartu su Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro orkestru simboliškai pasitiks ateinančius metus, kai Klaipėda bus tituluojama Europos jaunimo sostine.

Originaliu "Spragtuko" pastatymu Lietuvos arenose pernai nudžiuginęs choreografas K. Simonovas ateinančiais metais su Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro kolektyvu planuoja sukurti Sergejaus Prokofjevo baletą "Romeo ir Džuljeta", kurį taip pat numatoma rodyti tiek didelėse, tiek mažesnėse erdvėse.

Sidebar placeholder