Muzika prezidentės Dalios Grybauskaitės ausims

Muzika prezidentės Dalios Grybauskaitės ausims

Šiandien vakare aikštėje prie prezidentūros vyks padėkos koncertas kadenciją baigiančiai prezidentei Daliai Grybauskaitei „Ačiū - už 10 metų kartu“, kuriame atlikėjai sutiko pasirodyti nemokamai.

Pasak politologo Vytauto Dumbliausko, tai pirmasis Lietuvos istorijoje padėkos prezidentui koncertas. Jam šis renginys kelia daug prieštaringų minčių. Visų pirma jis nesuvokia, už ką muzikantai dėkingi D.Grybauskaitei.

Šiandien išskirtinis renginys sostinės S.Daukanto aikštėje startuos jau 11.30 val.: visi bus laukiami piknike, kur gros muzika ir veiks „Open Kitchen“ - kokybiško maisto restoranai.

O 19 val. S.Daukanto aikštėje prasidės koncertas, kuriame pasirodys grupės „Biplan“ ir „Lemon Joy“, Ieva Narkutė, Jurga, Donatas Montvydas, Vaidas Baumila, Domantas Razauskas ir grupė „Vos Vos“.

Prezidentūros Spaudos tarnyba „Vakaro žinioms“ patvirtino, kad koncerte dalyvaus ir D.Grybauskaitė. Koncerto organizatorė - Lietuvos gretutinių teisių asociacija AGATA.

Asociacijos atstovė spaudai Indrė Zalieskienė „Vakaro žinioms“ sakė, kad visi atlikėjai sutiko pasirodyti nemokamai, organizatoriams kainuos tik scenos montavimas.

„Padėkos idėja kilo dėl ilgametės bendrystės su prezidente. Kiekvieną rudenį nemažai metų organizuodavome atlikėjų pasirodymą prezidentūros erdvėse. O dabar nusprendėme jį perkelti iš rudens į birželį“, - teigė I.Zalieskienė.

Politologas V.Dumbliauskas, paklaustas, ar prisimena bent vieną kokiam nors politikui skirtą padėkos koncertą, turėjo gerokai pagalvoti.

„Bet ne, neatsimenu tikrai. Man idėja yra labai keista. D.Grybauskaitė praktiškai nesilankydavo viešose vietose. Lietuvos nacionaliniame operos ir baleto teatre yra speciali ložė, bet neteko girdėti, kad ji ten lankytųsi. Lietuvos nacionalinėje filharmonijoje nėra specialios ložės, reikėtų sėdėti kartu su visais žiūrovais, bet ir tai Algirdas Butkevičius, būdamas premjeru, ateidavo.

Esu klasikinės muzikos gerbėjas, tai dažnai ten lankausi ir jį matydavau. O D.Grybauskaitės niekada nemačiau.

Ji apskritai yra labai uždara. Štai Valdas Adamkus šiandien (pokalbis su V.Dumbliausku vyko vakar, - aut. past.) per interviu pasakė, kad per 10 metų D.Grybauskaitė jam nė karto nėra skambinusi.

Sako: lyg kas būtų telefono laidą nukirpęs. O juk kaimynystėje gyvena. V.Adamkus labai taktiškas žmogus, bet neišlaikė ir pasakė. D.Grybauskaitė su pramogų pasaulio atstovais irgi nebendrauja.

Todėl man tokia muzikantų iniciatyva yra labai keista“, - kalbėjo V.Dumbliauskas.

Politologas svarstė, kad galbūt muzikantai dėkingi, nes prezidentė bandė prastumti kokį nors jiems naudingą įstatymą. Tačiau kiek pagalvojęs pripažino, kad tokio atvejo neprisimena. Todėl iškėlė ir kitas versijas.

Pavyzdžiui, galbūt muzikantai sutiko dalyvauti, nes koncerto organizatorė - AGATA, su kuria atlikėjai nenori pyktis. O gal nori nemokamos reklamos, nes koncertą transliuos LRT.

„Kita vertus, aš, jei būčiau muzikantas, irgi turbūt neatsisakyčiau atlikti vieną ar dvi dainas. Aš, pavyzdžiui, prezidentei turiu daugiau „ačiū“ nei „ne ačiū“.

Dėl vidaus politikos prezidentę tikrai galima kritikuoti, ji daug kaprizų rodė, buvo daug keistų sprendimų. Tačiau esu dėkingas už užsienio politiką.

Juk būtent D.Grybauskaitės iniciatyva NATO parengė gynybos planus Baltijos šalims. Tai - labai svarbu, nes su Rusija - ne juokai. Ukrainiečiai žūsta kasdien - Jungtinių Tautų duomenimis, jau 13 tūkst. žuvo, nors pernai buvo 10 tūkst.

Kiek rusų žuvo - nežinome. „Chebra“ išėjusi iš proto, todėl niekada negalima žinoti, ar nesugalvos surengti kokios nors provokacijos tarp Klaipėdos ir Karaliaučiaus. Nužudys kokius 5 tūkst. lietuvių ir kas jiems ką padarys? Juk matote, kad Ukrainos atveju Europa nieko nedaro.

D.Grybauskaitė, mano galva, sureagavo labai adekvačiai, pavadindama Rusiją teroristine valstybe, ateities istorikai ją tikrai gerbs, nes ES lyderiai pasirodė skysti, tikri skudurai. ES didžiausia problema ir yra ta, kad neturi kietosios galios - viską bando minkštąja galia išspręsti. Chuliganas daužosi, o jį glosto“, - stebėjosi V.Dumbliauskas.

Pasak jo, ir vidaus politikoje neatsirado nė vieno „kietesnio“ už D.Grybauskaitę.

„Darė klaidas, bet kadangi kiti buvo skystesni, tai tylėjo. Ir A.Kubilius, būdamas premjeras, tylėjo, ir A.Butkevičius, nors socialdemokratai turėjo daugumą ir galėjo apkalta pagrasinti, tylėjo.

Šaipėsi iš A.Butkevičiaus Vyriausybės, o jie tylėjo kaip viščiukai. Sutikite, D.Grybauskaitė - kieta. 

Apie Gitaną Nausėdą aš patylėsiu, bet dėl D.Grybauskaitės pakartosiu, kad ji - kieta moteriškė“, - teigė V.Dumbliauskas.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder