Visuomenininkus pašiurpino LGBT propaganda per LRT
Visuomenininkus pašiurpino LGBT propaganda per LRT

Kelios šeimų ir tėvų organizacijos kreipėsi į valdžios institucijas, LRT tarybą bei LRT administraciją, reikšdamos pasipiktinimą, kad per laidas, skirtas vaikams, nacionalinis transliuotojas varo homoseksualistų propagandą.

Kreipimasis adresuotas Seimo Švietimo ir mokslo komitetui, Švietimo, mokslo ir sporto ministerijai, LRT tarybai bei administracijai, Visuomenės informavimo etikos asociacijai, Lietuvos radijo ir televizijos komisijai, Žurnalistų etikos inspektoriaus tarnybai.

„Lietuvos tėvus ir šeimas atstovaujančios organizacijos yra sunerimusios dėl per nacionalinį transliuotoją LRT transliuojamų laidų „Įdomiosios pamokos", kurios skirtos vaikams, turinio. Laida transliuojama dienos metu nuo 15.45 val. iki 16.40 val., kuomet didžioji tėvų dalis dar dirba.

2020-12-15 buvo transliuojama vaikams skirta laida "Įdomiosios pamokos". Laidos metu svečiuose viešėjo save „lytiškumo ugdymo ekspertėmis" pristatančios lektorės iš Įvairovės ir edukacijos namų: Lina Juškevičiūtė ir VU ugdymo mokslų instituto doktorantė Akvilė Giniotaitė.

Laidos metu didžioji paskaitos dalis puikiai sukonstruota, išsami bei įdomiai pateikta.

Tačiau pamokos metu pasigirsta teiginys, kuriame akcentuojama įvairovė, konkrečiai - lytiniai santykiai tarp tos pačios lyties žmonių, ir jie yra prilyginami vienodai vertingi kaip ir santykiai tarp moters ir vyro.

Kalbama, jog visa meilė yra svarbi ,,ir nesvarbu, ar esi berniukas, ar mergaitė, ar interlytis vaikas, ar paauglys", - rašoma kreipimesi.

2021 sausio 11 d. per tą patį LRT buvo transliuojama kita „Įdomiosios pamokos" laida ir joje tos pačios lektorės, prisistatančios lytiškumo ekspertėmis, dėstė LGBT istoriją, homoseksualių santykių legalizavimo raidą.

„Homoseksualūs santykiai pateikiami lygiaverčiais moters ir vyro santykiams.

Remiantis laidos turiniu, akivaizdu, kad laida skatino kitokius, negu įtvirtinti Konstitucijoje ir Civiliniame kodekse, santykius, santuokos sudarymo ir šeimos kūrimo sampratą", - konstatuojama kreipimesi.

Sidebar placeholder