Eismas Jūros šventės metu: ką būtina žinoti

Eismas Jūros šventės metu: ką būtina žinoti

Ir vėl - tradicinė Jūros šventė, ir vėl - tradiciniai už eismo organizavimą atsakingų institucijų prašymai miestiečiams kuo mažiau naudotis savo automobiliais ir į renginių vietas vykti visuomeniniu transportu.

Žinia, teberemontuojamas Pilies tiltas, todėl ir visa Pilies gatvė - nuo pat sankryžos su Minijos, Sausio 15-osios ir Galinio Pylimo gatvėmis uždaryta. Tai reiškia, kad savu automobiliu nebus galima privažiuoti ir iki piliavietės bei Kruizinių laivų terminalų.

Uždarytas ir Naujojo Uosto gatvės ruožas tarp Naujosios Sodo ir Danės gatvių - kaip ir Danės gatvė (iki sankryžos su J. Karoso gatve).

Tradiciškai Jūros šventės metu eismas draudžiamas Tiltų gatvėje bei Herkaus Manto gatvės atkarpoje tarp Danės ir S. Daukanto gatvių. Nebus galima naudotis ir Naująja Sodo gatve (ruože tarp Herkaus Manto ir Puodžių gatvių) bei Liepų gatvės atkarpa tarp Herkaus Manto ir J. Karoso gatvių.

Pačiame senamiestyje nebus galima važinėti Turgaus, Teatro ir Žvejų gatvėmis.

Visi šie draudimai galios iki pirmadienio paryčių.

Uždraudus eismą minėtomis gatvėmis, nebus galima pasinaudoti ir miestiečių pamėgtomis stovėjimo aikštelėmis prie piliavietės, Aukštojoje gatvėje (priešais Parodų rūmus), prie Muzikinio teatro, Teatro aikštėje, Žvejų gatvės atkarpoje Kruizinio laivų terminalo link bei Danės gatvės atkarpoje Šiaurinio rago link.

Mašinų palikti negalima ir Liepų gatvės ruože tarp J. Karoso gatvės bei Laivų skersgatvio.

Viešasis transportas šventės metu

2, 3, 4, 5, 6, 8 ir 14 maršruto autobusų trasa nuo penktadienio 19 val. iki pirmadienio dalinama į dvi dalis, pietinę ir šiaurinę. Pradinė pietinės atkarpos stotelė - "Turgaus". Šiaurinės atkarpos - "Atgimimo aikštė".

Tokia tvarka autobusais besinaudojantiems klaipėdiečiams neturi būti dideliu siurprizu - dviejų miesto dalių principas galiojo vykstant Jūros šventei ir 2009 metais. Tuomet vyko Mokyklos gatvės tilto remontas, o Pilies tiltas kurį laiką buvo pakeltas.

Norintiesiems keliauti per miestą be persėdimų rekomenduojama naudotis 4A, 6E, 8E ir 9 maršrutų autobusais, kurie visomis šventės dienomis važiuos per Mokyklos gatvės tiltą kartu su nesikeičiančiais 1 ir 15 maršruto autobusais.

Į pajūrį be persėdimų galima nuvykti 4A ir 6E maršruto autobusais. Į autobusų bei geležinkelio stotį be persėdimų veža 1, 6E, 8E ir 15 maršruto autobusai. Į miesto ligonines be persėdimų galima nuvykti 8E, 9 ir 15 maršruto autobusais.

VšĮ "Klaipėdos keleivinis transportas" atstovų teigimu, idealiai laikytis grafikų autobusų vairuotojams nepavyks, tačiau bent jau iš galinių stotelių bus stengiamasi pajudėti laiku.

Šeštadienį iki 2 valandos nakties organizuojami papildomi naktinių autobusų reisai. Šiaurinėje miesto dalyje kursuos 170 maršruto autobusas, pietinėje - 44A, 66, 88 ir 140 maršruto autobusai.

Žadama, kad naktiniai autobusai kursuos kas 10-15 minučių.

INFORMACIJA

Naktiniai autobusai

* 44A maršrutas - "Turgaus" st.-Taikos pr.-Sausio 15-osios g.-Tilžės g.- Šilutės pl.- Statybininkų pr. ir atgal (21:10-01:58);
* 66 maršrutas - "Turgaus" st.-Taikos pr.-Smiltelės g.-Mogiliovo g. ir atgal (20:25-01:43);
* 88 maršrutas - "Turgaus" st.-Taikos pr.-Smiltelės g.-Jūrininkų pr. ir atgal (20:30-01:48);
* 140 maršrutas - "Turgaus" st.-Taikos pr.-BIG ir atgal (20:22-02:08);
* 170 - "Atgimimo" st.-Herkaus Manto g.-Kretingos g.-Miesto ligoninė (21:06-02:00).

SCHEMA. Privažiuoti nuosavu transportu iki pat Jūros šventės renginių vietos bus neįmanoma - didžiojoje dalyje senamiesčio bei jo prieigose eismas bus tiesiog draudžiamas. DVI DALYS. 2, 3, 4, 5, 6, 8 ir 14 maršruto autobusų trasa nuo penktadienio pavakarės iki pirmadienio dalinama į dvi dalis - pietinę ir šiaurinę. Tai reiškia, kad iš pietinės dalies šie autobusai važiuos iki "Turgaus" stotelės ir atgal, iš šiaurinės - iki "Atgimimo aikštės" stotelės ir atgal.

Raktažodžiai
Sidebar placeholder