Mirė žinoma Palangos gidė Angelė Martinkėnienė

Mirė žinoma Palangos gidė Angelė Martinkėnienė

Ketvirtadienį po sunkios ligos mirė žinoma Palangos gidė Angelina Martinkėnienė. Ji buvo viena iš profesionaliausių Palangos ekskursijų vadovų, puikiai mokėjusi kelias užsienio kalbas ir iki mažiausių smulkmenų išmaniusi visus savo profesijos niuansus.

Jau kuris laikas Angelė (taip visi ją vadindavome) sunkiai sirgo, tačiau tiek ji pati, tiek artimieji tikėjosi, kad moteriai vis dėlto pavyks įveikti ligą, nes kartas nuo karto jos savijauta kiek pagerėdavo. Tačiau vakar Palangoje žinoma moteris sunkią ir ilgą kovą pralaimėjo. Angelei buvo 66 metai.

Tiek Palangos gidų gildijos nariai, tiek ją pažinoję žmonės itin gražiai atsiliepia apie šią moterį. Ponia Angelė visus žavėjo savo erudicija, nepriekaištinga gido reputacija, nuoširdumu ir geranoriškumu. Daugeliui moterų ji buvo ir neišpasakytos elegancijos pavyzdys: ji gebėjo visada atrodyti originaliai ir stilingai, pabrėždama moters savivertę ir prigimtį.

„Miela Angele, neabejoju, kad visos moterys, pažinojusios tave, tarp jų ir aš, norėjome būti panašios į Tave. Tu buvai moteriškumo, elegantiškumo pavyzdys mums visoms. Tu buvai ir liksi mūsų širdyse “La Femme Charmante”. Ilsėkis ramybėje…“, – tokius žodžius šiandien Angelės paskyroje „Facebooke“ paliko palangiškė Ramunė Gecienė, puikiai žinanti, kokia klastinga yra toji liga, kuri pasiglemžė Palangoje žinomą moterį.

A.Martinkėnienė gido profesija užsiėmė dar tais laikais, kai Palangoje veikė kelionių ir ekskursijų biuras.

Išsilavinusi moteris ekskursijas po Palangą vedė lietuvių, rusų, anglų ir prancūzų kalbomis. Jos parengti pasakojimai apie Palangos kraštą, muziejus, palangiškių gyvenimo būdą žavėjo daugelį ekskursantų. Angelė „Vakarinei Palangai“ yra pasakojusi, kaip tekdavo suktis sovietmečiu, kai galiojo griežta cenzūra: neretai kurorto svečiams, atsakant į jų klausimus, tekdavo tikrus istorijos faktus pasakoti tarp eilučių.

Angelė duoda interviu LRT. Žinoma, pasakoja apie jos mylimą Palangą. Asmeninio albumo nuotr.

Ypač dažnai, o labiausiai vasaromis A.Martinkėnienę su užsienio turistų grupėmis galima buvo sutikti Birutės parke bei Gintaro muziejuje.

„Tai buvo labai profesionali ekskursijų vadovė. Ji buvo gidų gidė, žvaigždė… Visada elegantiška, be galo stilinga, puikiai pasakojanti ekskursijos medžiagą, žinanti atsakymus į visus turistų užduodamus klausimus apie kurortą, jo istoriją. Angelė buvo ir be galo maloni, nuoširdi, draugiška. Dar iki pandemijos pradžios ji itin dažnai vesdavo ekskursijas užsieniečiams mūsų muziejuje. Po to, ligai paūmėjus, visiškai pasitraukė iš viešo gyvenimo… Žinia apie jos netektį mums kaip žaibas iš giedro dangaus, visi vylėmės, kad Angelei pavyks…“, – „Vakarinei Palangai“ šiandien kalbėjo ilgametė Palangos Gintaro muziejaus darbuotoja Regina Makauskienė.

A.Martinkėnienė dažnai buvo pasitelkiama būti gide ir tais atvejais, kai į Palangą atvykdavo mūsų Vyriausybės atstovai su užsienio svečiais, diplomatai. Angele buvo pasitikima ir dėl jos itin aukštos profesinės kvalifikacijos, puikių užsienio kalbų žinių, ir dėl jos elegancijos.

Moteris aktyviai dalyvavo Palangos frankofonų klubo veikoje. Kartu su vyru Klaipėdos universiteto Medicinos technologijų katedros vedėju profesoriumi, daktaru Arvydu Martinkėnu ji visada aktyviai lankydavo ir kultūros, ir visuomeninės veiklos renginius.

Angelė Martinkėnienė su vyru mokslininku Arvydu. Asmeninio albumo nuotr.

A.Martinkėnienė pirmadienį bus pašarvota Palangos laidojimo namuose. Antradienį 8 val. ryto bus aukojamos Šventosios Mišios, o 12 val. garsioji Palangos gidė bus palydima į paskutinę kelionę.

„Vakarinė Palanga“ nuoširdžiai užjaučia p.Arvydą Martinkėną ir visus artimuosius dėl skaudžios netekties.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder