Dalia Bielskytė bus pagerbta Italijoje

Dalia Bielskytė bus pagerbta Italijoje

Florencijoje, renesansiniuose "Palazzo Vecchio" rūmuose, Šventojo Martyno skydu šeštadienį pirmą kartą bus apdovanota lietuvė.

Apdovanojimas skiriamas onkohematologinių ligonių bendrijos "Kraujas" pirmininkei klaipėdietei Daliai Bielskytei "už stiprybę ir pasišventimą darbe su kraujo vėžiu sergančiais ligoniais ir jų artimaisiais bei nuopelnus skatinant kraujo ir kaulų čiulpų donorystę Lietuvoje".

Florencijos miesto ir Florencijos Šv. Martyno skydų instituto kasmet rengiamuose apdovanojimuose "Nuopelnų skydai" tradiciškai Šv. Martyno sidabro ir bronzos skydai bus įteikti žmonijai nusipelniusiems asmenims, kurie, kaip ir šv. Martynas, savo veikloje ir gyvenime siekia dalintis su tais, kuriems labiau reikia.

Šv. Martyno sidabro ir bronzos skydai bus taip pat įteikti Italijos, JAV, Nikaragvos, Benino ir Bangladešo atstovams bei organizacijoms.

Pagal ilgametes apdovanojimų ceremonijos tradicijas skirtingų šalių menininkai kasmet šv. Martyno tema kuria specialiai ceremonijai skirtą meno kūrinį, kuris laikomas pagrindiniu apdovanojimų ceremonijos simboliu.

Šias metais lietuvišką Šv. Martyną sukūrė ir institutui padovanojo lietuvių dailininkas Marius Jonutis. Menininkas dalyvaus ir savo kūrinį pristatys apdovanojimų ceremonijos metu.

Šv. Martyno skydų institutas buvo įkurtas 1983 metais Florencijoje. Pagrindinis instituto tikslas - padėti nuo stichinių nelaimių nukentėjusiems žmonėms teikiant humanitarinę pagalbą, taip pat skatinti žmogišką solidarumą apdovanojant aktyviausius ir labiausiai pasižymėjusius humanitarinėje veikloje asmenis ar organizacijas.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder