10 silpnų žmonių įpročių
10 silpnų žmonių įpročių

Stiprūs žmonės – tai ne tie, kurie neturi jokių trūkumų ir silpnybių. Stiprus žmogus anaiptol nėra nepriekaištingas, bet jis sugeba kontroliuoti savo gyvenimą.

Taip pat ir tuos charakterio bruožus, kuriuos galima vadinti trūkumais ir kurie tampa kliūtimis kelyje į sėkmę ir savirealizaciją.

Skirtingai nuo jų, silpnas žmogus būna linkęs nekovoti su jais, todėl ilgam laikui įstringa tokiame gyvenimo verpete, kurio visiškai netrokšta.

Silpni žmonės paprastai turi tokių įpročių, kurie neleidžia jiems gyventi tokio gyvenimo, kokio iš tikrųjų trokšta, rašo portalas „Flytothesky“. Kas tai per įpročiai?

1. Gyvena praeityje

Silpni žmonės būna linkę skųstis, kad geriausias momentas pasiekimams jau praleistas, kad anksčiau buvo geresni laikai (ir žolė žalesnė, ir saulė ryškiau švietė...). Jie nuolat prisimena į savo senus laimėjimus ir psichologine prasme gyvena praeityje, o tai yra didžiausia kliūtis jiems judėti pirmyn.

2. Gailisi savęs

Ir ne tik gailisi – jie dar yra linkę ieškoti aplinkinių pritarimo ir palaikymo savo gailesčiui. Tam eikvoja brangią energiją, kurią galima būtų panaudoti pozityviai. Be to, gailestis sau jiems dažnai pasitarnauja kaip neveiklumo pateisinimas.

 

Nusiminimas © www.needpix.com

3. Koncentruoja dėmesį į nemalonius dalykus

Juodi gyvenimo etapai pasitaiko kiekvienam žmogui. Tačiau jei stiprus žmogus tuo metu išbando teigiamą ir net perspektyviąją pusę, tai silpnas būna linkęs tiesiog virti nemalonumuose, kartodamas įvykius galvoje dešimtis ar net tūkstančius kartų Žinoma, kad ir išeitį iš padėties tokiomis sąlygomis surasti sunku.

4. Meta pradėtą darbą pusiaukelėje

Imdamasis kokio nors darbo, stiprus žmogus jaučia atsakomybės jausmą, kuris verčia jį pasiekti logišką pabaigą, kad ir kaip sunku tai būtų. Silpni žmonės neranda savyje motyvacijos ir valios, kad peršoktų per savo „nenoriu“ ar „negaliu“, ir palieka darbus neužbaigtus. Žinoma, iš kur tokiais atvejais gali atsirasti rezultatas?

5. Perkelia atsakomybę kitiems

Mūsų gyvenimo šeimininkai esame tik mes. Tai būtina prisiminti visada, bet kokiose situacijose. Kaltinti aplinkybes ir kitus žmones dėl savo nesėkmių yra būdinga silpniems asmenims, kurie nesugeba prisiimti atsakomybės už savo likimą.

6. Kreipia dėmesį į visuomenės nuomonę

Skaitytis su savo aplinkos nuomone yra būtina dėl normalios socializacijos, bet ne daugiau. Kurti savo gyvenimą atsižvelgiant į tai, ką apie mano kiti – pragaištinga strategija, bylojanti apie silpną charakterį.

7. Būna perfekcionistai

Galima būtų manyti, kad veržimasis į tobulybę būna įkrautas pozityvios energijos. Iš tikrųjų taip, bet su viena išimtimi – kai žmogus susiaurina savo tolerancijos ratą iki absoliučios tobulybės, kuri iš principo nepasiekiama. Šis bruožas taip pat byloja apie stiprybė priimti pasaulio ir savo netobulumą trūkumą.

Tuščias laiko leidimas © www.needpix.com

8. Kenčia neveiklume

Nerimavimas dėl to, kas gali atsitikti vienomis ar kitomis aplinkybėmis, gimdo neveiklumą. Stiprus žmogus sugeba nuslopinti savo jaudinimąsi ir pradėti veikti pagal planą. O silpnas kenčia toliau, nieko nekeisdamas savo gyvenime.

9. Bijo permainų

„O jeigu bus blogiau...“ – tai devizas, kuriuo gyvenime vadovaujasi silpni žmonės. Mat jų strategija yra vengti bet kokių problemų ir pavojų. Ši strategija yra visiškai nesėkminga, nes tik pokyčiai nulemia vystymąsi ir pasiekimus.

10. Aukoja savo interesus dėl kitų žmonių poreikių

Aukojimasis – anaiptol ne teigiamas charakterio bruožas, kaip gali pasirodyti iš pirmo žvilgsnio. Atvirkščiai, jeigu žmogus nemoka ginti savo interesų, mylėti ir gerbti savęs (kas jau savaime byloja apie jo silpnumą), tai jis niekada nesugebės duoti nieko gero tiems, kuriuos myli. Jam tiesiog neliks tam vidinių (taip pat ir materialių) resursų

Sidebar placeholder