4 veidmainingų atsiprašymų tipai

4 veidmainingų atsiprašymų tipai

„Atleisk“ – žodis, kurį mus išmoko tarti, vos tik pradedame kalbėti ir suprasti, kad kartais padarome kažką tokio, ko neturėtume daryti.

Deja, „Atleisk“ yra tik žodis. Kur kas svarbesnis dalykas – tikrasis atsiprašančiojo žmogaus ketinimas.

Kartais būna gana lengva suprasti, kada atsiprašymas yra nenuoširdus. Pavyzdžiui, labai sarkastiškas „Na, atleisk...“, lydimas gilaus atodūsio ir akių žvilgsnio į viršų.

Kur kas sunkiau būna iššifruoti artimiausių žmonių atsiprašymus. Jie pažįsta jus per daug gerai, kad suprastų, ką ir kaip jums reikia pasakyti, iš tikrų nesuteikiant savo žodžiams jokios realios prasmės.

Atsiprašymas be jokių elgesio pakeitimų – tai ne atsiprašymas, o manipuliacijos.

Kaip vis dėlto suprasti, ar žmogus nuoširdžiai apgailestauja, ar tik kalba tai, ką jūs norite išgirsti, kad paliktumėte jį ramybėje? Štai keli pavyzdžiai, kaip paprastai atrodo veidmainingi atsiprašymai.

1. Atsiprašymas kaip dovana

Gėlės, šokoladas, bilietai į koncertą – visa tai atrodo puikiai, tačiau be lydinčiojo „Atleisk“ už padarytą kiaulystę ir savo elgesio pakeitimo ateityje. Tai – tik instrumentas dėmesiui atitraukti.

Skriaudikas iš tikrųjų nesigaili dėl to, ką negero padarė. Jis tik nenori, kad pyktumėte ant jo ar privertumėte pasikeisti. Po to, kai jis jus apipils „meile“ dovanų pavidalu, jūs pamiršite, kad jis iš tikrųjų neatsiprašė. Nedoras jo elgesys kartosis ir kartosis vėl iš naujo kaip užstrigusi vinilinė plokštelė.

2 .Gynybinis atsiprašymas

‚Man labai gaila, kad...“ – tai atsiprašymas, kuris visada perkelia kaltę jums patiems. Kitaip tariant, skriaudikas nesigaili to, ką padarė. Jis laiko savo veiksmus pateisinamais.

Po tokio „atsiprašymo“ jis skaito paskaitas apie viską, ką jūs darote ne taip, paversdamas save auka, o jus – kaltininku. Tokia taktika yra įprasta į narcisizmą linkusiems žmonėms. Galų gale jūs pradedate atsiprašinėti, nepaisant viso skausmo, kurį sukėlė skriaudikas.

 

 

Veidmainingas atsiprašymas© Pixabay.com

3. Dramatiškas atsiprašymas

Jis verkia, puola po kojomis, pasakoja, koks nelaimingas ir palaužtas jis jaučiasi. Geriausia, ką tokiu atveju galite padaryti, tai pilkti jį vieną su savo spektakliu. Jo atsiprašymai būna paskutinė narcizo manipuliacijos priemonė, kai jis pasijunta įspraustas į kampą ir nežino, ką dar galima padaryti.

Jis atitraukia jus nuo jūsų nuoskaudos ir priverčia pasijusti kaltu( ar kalta). Tokie atsiprašymai niekada nebūna tikri.

4. Atsiprašymas, kuris perkelia kaltę

Žmonės paprastai naudoja šią taktiką, kai jaučia pasitikėjimą iš jūsų pusės. Skirtingai nuo situacijos su ginamaisiais atsiprašymais, šiuo atveju žmogus net ir neketina atsiprašyti. Kai tik jūs pareiškiate apie tai, kad jus įskaudino, kaltininkas iškart perkelia kaltę jums, įrodinėdamas, kad neteisingai pasielgėte tik jūs.

Paprastai tie kaltinimai visai neatitinka tikrovės. Žmogus stengiasi įtikinti, kad tai jūs savo veiksmais išprovokavote jį. Juk jis paprasčiausiai neturėjęs kito pasirinkimo. Jis naudojasi jūsų meile ir širdies gerumu, kad manipuliuotų jumis.

Asmenys, kurie griebiasi tokių atsiprašymų, nėra tokie žmonės, kuriems būtų verta eikvoti savo laiką, rašo portalas „Kluber“. Jie toliau naudosis jumis ir manipuliuos tol, kol leisite jiems tą daryti. Todėl verta parodyti tvirtą charakterį ir išeiti iš šio uždaro rato,

Gemius

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder