5 patarimai, kaip nesijausti nelaimingiems, kad ir kas būtų

5 patarimai, kaip nesijausti nelaimingiems, kad ir kas būtų

Išgyvename tikrai sudėtingą suvaržymų ir grėsmių periodą. Net per šventes negalime linksmintis didelėmis kompanijomis, vaikščioti po barus. Kaip čia neliūdėsi?

Kartais net turėdami visas priežastis džiaugtis gyvenimu, mes jaučiamės blogai. Ar pažįstama tokia būsena?

Ukrainiečių psichologė Vlada Berezinskaja siūlo tokiais atvejais išbandyti penkis būdus, kurie turėtų pagerinti savijautą.

Nuspręskite, kad viskas su jumis yra gerai

Net jei iš tikrųjų jūsų reikalai klostosi ne itin gerai, nuspręskite, kad viskas puiku ir jūs esate laimingi. Nėra prasmės sėdėti ir sukti be perstojo savo problemą kaip seną plokštelę. Tikriausiai pažįstate žmonių, kurie, nepaisant nieko, visada būna geros nuotaikos. Jiems visada viskas gerai ir, atrodo, kad jokių problemų jie niekada neturi.

Tai netiesa. Jie taip pat turi problemų, jie taip pat patenka į situacijas, kur jaučiasi nelaimingi, tačiau nusprendžia žengti toliau. Jie susimąsto ir pasako sau: „Žinau, kad ši problema yra laikina. Man viskas gerai ir visada bus gerai. Toks gyvenimas! Visi patiria nemalonumų, todėl man neverta liūdėti, judėsiu pirmyn“. Taip mąstyti yra geriau, nei sėdėti ir liūdėti, kaltinti save ir nusiminti.

 

Gyvenimo džiaugsmas © Pixabay.com

Neliūdėkite ilgai

Liūdesys – normalus dalykas. Ne visi žmonės gali pasakyti sau: „Viskas gerai ir vis tiek esu laimingas“. Kai kuriems reikia truputį paliūdėti. Čia yra raktinis žodis. Truputį – tai daugiausia vieną dieną. Jeigu suvokiate, kad liūdesys tęsiasi ilgiau kaip vieną dieną, iškart stabdykite save. Nemanykite, kad jums reikia išlaukti, kol viskas savaime praeis. Jei laiku nesustosite, depresinė būsena gali užsitęsti kelias savaites ar net mėnesius.

Rūpinkitės savimi, dovanokite sau dovanas

Jums liūdna? Jaučiatės nelaimingi? Tik jūs galite ištaisyti tokią padėtį. Kuo dažniau dovanokite sau mažas dovanėles: pasilepinkite vonioje su aromatingais aliejais, grožio procedūromis, užsisakykite internetu naujus batelius ar suknelę, pažiūrėkite įdomų filmą su mylimu žmogumi, pasigaminkite gardžią vakarienę ir pan. Svarbu neužversti savęs dovanomis, kai apima liūdesys, o daryti tai saikingai, protingai. Tada kiekviena diena atneš jums ką nors gero.

Užsirašykite geras naujienas

Stenkitės kasdien prisiminti malonius momentus, įvykusius per dieną. Įpraskite kasdien užsirašyti mažiausiai 3 geras naujienas ar įvykius. Net jei diena buvo visai neypatinga, vis tiek vakare suraskite tris gerus jos momentus. Kai po kurio laiko pavartysite sąsiuvinį, aptiksite jame laimingo žmogaus prisiminimus. Kai vėl pasijusite blogai, galėsite paskaityti savo sąsiuvinį, ir nuotaika iškart pasitaisys.

Neprisiriškite prie nesėkmių ir nelaimingo žmogaus būsenos

Ką reiškia prisirišti? Tai yra kalbėti visiems ir visur, kaip jums yra blogai. Jeigu pasirenkate nelaimingo žmogaus kelią, jūs išgyvenate nuoskaudas, jaučiatės nelaimingi ir stengiatės pasidalyti savo situacija su kiekvienu. Jūs pasakojate savo nesėkmės smulkmenas draugams ir pažįstamiems, skundžiatės, kad jus kažkas nuskriaudė.

Jeigu pasirinksite laimingo žmogaus kelią, tai dėl nesėkmės liūdėsite ne ilgiau kaip vieną dieną, o išryto pabudę pasakysite sau, jog supratote savo klaidą ir pasimokėte iš jos. Būdami geros nuotaikos pradėsite savo naują dieną, kursite naujus planus ir stengsitės įgyvendinti savo troškimus.

Šaltinis: Woman.ua.

Sidebar placeholder