Klausimai, į kuriuos reikėtų atsakyti galvojantiems apie skyrybas

Klausimai, į kuriuos reikėtų atsakyti galvojantiems apie skyrybas

Ligos, pavojus užsikrėsti, nerimas, ekonominiai ir psichologiniai sunkumai kelia naujus išbandymus santykiams. Kai kurios poros neišlaiko įtampos ir atsiduria ant skyrybų slenksčio.

Pajutę, kad santuoka pradėjo klibėti, susiduriate su rimta dilema. Reikia nuspręsti, ar turite likti šeimoje, ar jau atėjo laikas nutraukti šiuos santykius.

Jaučiate, kad jums reikia skyrybų. Laikas nutraukti santuoką? Tačiau nesate visai tikri, kad tai bus teisingiausias sprendimas? Dažnai ne viskas būna taip paprasta. Viena jūsų dalis dar myli ir rūpinasi partneriu. Manote, kad tai nebėra tokie stiprūs jausmai, kaip buvo kadaise. Bet staiga pajuntate, kad jausmai keičiasi. Gal jūs apsirinkate, gal meilė teberusena?

Reikia pagalvoti apie vaikus ir jų jausmus? Kaip jie gyvens toliau ir kaip jūsų žingsnis paveiks juos? Galbūt neverta skubėti skirtis? Bet jūs jau seniai apie tai galvojate, gailitės savęs ir atidėliojate. Nemanote, kad pamiršite savo mintis apie skyrybas, net jeigu kažkas šeimoje pasikeis.

Arba jums patiems teko išgirsti iš savo artimo žmogaus, kad jis nori išsiskirti su jumis? Dabar jus apniko slogos mintys: „Skyrybos? Kodėl jam apskritai atėjo į galvą tokia mintis. Prieš porą savaičių dar kalbėjomės apie atostogas. Nejaugi mūsų santuoka tokia bloga?“

Dauguma knygų ir straipsnių apie skyrybas grindžiamos tuo, kad pora pasirengusi išsiskirti. Psichologai padeda ištverti šį sunkų gyvenimo etapą.

Dažnai pasitaiko, kad abu sutuoktiniai gerai nesuvokia savo sprendimo. Net kažikurie psichologai įsitikinę, kad frazė „Aš jam (ar jai) daugiau nieko nejaučiu“ yra signalas nutraukti santykius. Kai horizonte atsiranda advokatas, manoma, kad santuokai nustatyta galutinė mirties diagnozė ir sutuoktiniai pasirengę išsiskirti. Tačiau ne visada taip yra.

 

Vienatvė dviese © Pixabay.com

Skyrybos – labai svarbus sprendimas žmogaus gyvenime. Į tokį žingsnį turi rimtai pažiūrėti ir specialistais, ir pati pora.

Kodėl dauguma taip atsainiai elgiasi su savo likimu? Mat tuo momentu sutuoktiniai mano, kad kuo greičiau pasibaigs procesas, tuo geriau jiems bus. Pasibaigs stresas. Draugai ir artimieji pritars tokiam žingsniui, nes jie užjaučia ir mano, kad reikia kuo greičiau užbaigti tokius nemalonius dalykus.

Dažnai vyrui ir žmonai tiesiog nelieka laiko ir jėgų susigaudyti savo emocijose. Kiekvienas jų lieka vienas su gausybe problemų. Negalima pamiršti ir vaikų jausmų. Vaikai patiria stresą. Juk suaugusieji nusprendžia ir dėl jų likimo. Vaikui yra didelis skirtumas augti su tėvai, ar tik su vienu iš jų, ar tapti „pereinamąja gairele“ – savaitę gyventi su vienu, savaitę – su kitu.

Paanalizuokime tai, apie ką pirmiausia poroms reikėtų susimąstyti atsidūrus ant didelių permainų slenksčio. Skyrybos visada suteikia galimybę pasirinkti iš daugybės sprendimų. Jei du žmonės aiškiai neįsivaizduoja, ko konkrečiai jie nori, tai skyrybų procesas gali pareikalauti daug jėgų ir neatnešti nei ramybės, nei santarvės.

Prieš pradedant svarstyti skyrybų smulkmenas vyrui ir žmonai reikėtų pirmiausia patiems susivokti, kokį sprendimą jie ketina priimti.

Trys skyrybų dilemos

1. Aš noriu skyrybų, bet nesu tikras, kad tai teisingas sprendimas. Aš suprantu, kad skyrybos paveiks mano vaikų jausmus ir pakeis jį įprastą gyvenimo ritmą. Skyrybos pakeis ir mano finansinę padėtį. Aš suvokiu, kai sunku bus ir su kokiu dideliu spaudimu teks susidurti. Deja, nėra garantijų, kad tas spendimas – teisingas. Geriausia bus priimti tokį sprendimą, kuris nebus paskatintas momentinės nuotaikos.

2. Aš nenoriu skyrybų. Jų nori mano vyras (ar žmona). Tokioje padėtyje jaučiuosi aplinkybių auka. Man atrodo, kad kažkas ruošiasi priimti sprendimą už mane. Turiu paklausti savęs, kas iš tikrųjų man bus patogiau: atvirai pripažinti situaciją ar bandyti gyventi iliuzijų pasaulyje.? Labai sunku kontroliuoti savo jausmus, kai partneris taip smarkiai sužeidė.

3. Aš noriu skyrybų, todėl kad mano santuoka nebėra laiminga. Norėčiau išvengti išlaidų ir viso su tuo susijusio popierizmo. Vis tiek kažkam teks rašyti skyrybų prašymą, užsiimti turto dalybomis, išsikraustyti ir ieškotis naujo būsto. Apmaudas ir pyktis, kad dėl partnerio laukia tiek rūpesčių ir nemalonumų, gali pakristi sveikatą ir sugadinti nervus.

Visiems trims variantams būdingas vienas bendras dalykas: sutuoktiniai išgyvena baimę. Pirmuoju atveju kankina baimė suklysti, antruoju – baimė ir nenoras susidurti su didelėmis problemomis, trečiuoju – baimė pagaliau užbraukti brūkšnį gyvenime ir suvokti, kas atsitiko. Bet kuriuo atveju baimė padaro sutuoktinius pažeidžiamais, apakina juos ir trukdo blaiviai įvertinti situaciją.

Sidebar placeholder