„Aš paklausiu, kaip laikotės, jūs atsakysite, kad normaliai. Kodėl? Todėl, kad aš daugiau nieko nebeklausčiau”, - pavyzdį pateikė pašnekovas „Žinių radijo” laidoje „Ryto espresso”.
Kūrybingumas nulemia galimybę meluoti
Melas, psichologo tikinimu, pagal moralinius principus yra neigiamas dalykas. Visgi nuo jo niekas nėra apsaugotas. Paklausus, kas meluoja geriau, A. Kaluginas vienareikšmiškai atsakė, kad moterys.
„Taip, kadangi moterų yra labiau išvystytas dešinysis pusrutulis, tad jos yra labai kūrybingos. Kadangi melas yra tiesiogiai susijęs su fantazija ir kūryba, tai vaikai ir moterys tikrai meluoja geriau“, - teigė psichologas.
Manoma, kad moteris, kuri naudoja makiažą, taip pat yra melagė, nes slepia savo veidą. Visgi specialistas pastebi, kad toks melas nėra piktybinis, o daugiau dėl mandagumo.
Melagių profesijos
Psichologas tikina, kad yra tokių priemonių, kada 90 proc. galima nuspėti, jog žmogus meluoja. Pasak jo, tai lemia kūno kalba: reikia stebėti, kaip žmogus kalba. Melas neurofiziologine prasme yra stresinė reakcija, tikina psichologas.
Taip pat A. Kaluginas pripažįsta, kad yra nemažai profesijų, kur melas yra neatsiejama jų dalis.
„Pagrindinė tokia profesija yra aktoriai, kurie scenoje vaidina ne savo gyvenimą. Jie vaidina kitų žmonių likimus. Antrą vietą užimtų iliuzionistai, fokusininkai. Melas yra jų pagrindinė profesija. Žvalgai meluoja vardan Tėvynės, šnipinėjimas yra jų profesija. Taip pat yra kontrabandininkai, diplomatai, advokatai, daktarai“, - pasakojo specialistas.
A. Kalugino nuomone, labai daug ir profesionaliai meluoja politikai, ypač per rinkimines kampanijas.
Parengė Laura Bagdžiūnaitė
Laida „Ryto espresso“ transliuojama darbo dienomis nuo 6.05 val.
Rašyti komentarą