Miego pozos ir charakteris

Miego pozos ir charakteris

Mokslininkų teigimu, tos pozos, kuriomis mes miegame (arba bandome užmigti), gali nemažai papasakoti apie tai, kokie žmonės esame.

Profesorius Krisas Idzikovskis (Chris Idzikowski), Didžiosios Britanijos miego konsultacijų centro direktorius, išanalizavo šešias pagrindines žmogaus miego pozicijas. Paaiškėjo, kad kiekviena iš jų atitinka tam tikrą asmens charakterio tipą.

Embrionas

eigu mėgstate susiriesti kaip embrionas, jus galima apibūdinti kaip griežtą, nuoseklų ir tvirtą, tačiau kartu labai jautrios širdies žmogų. Šia poza miega apie 41 proc. iš 1000 žmonių, kurie buvo apklausti atliekant tyrimą. Moterų tarp jų dukart daugiau nei vyrų.

Kareivis

Guli ant nugaros, rankos - prie šonų. Tokie žmonės tylūs, uždari. Jiems nepatinka triukšmas ir sąmyšis.

Rąstas

Žmonės, kurie miega ant šono ištiesę kojas ir nuleidę rankas, yra komunikabilūs, su jais lengva atrasti bendrą kalbą. Jie pasitiki kitais, tačiau dažnai elgiasi pernelyg lengvabūdiškai.

Siekėjas

Jeigu žmogus miega gulėdamas ant šono ir atkišęs rankas pirmyn (lyg ko nors siektų), greičiausiai jis yra įtarus ir gana ciniškas. Sprendimus priima ilgai, bet kai ką nors nusprendžia - tai visam laikui.

Laisvas kritimas

Jeigu miegate gulėdami ant pilvo, rankas pakišę pagalve, o galva pasukta į vieną pusę - greičiausiai esate drąsus, kartais netgi įžūlus, taip pat šiek tiek nervingas ir lengvai pažeidžiamas žmogus. Jūs nepakenčiate kritikos ir ekstremalių situacijų.

Jūrų žvaigždė

Miega ant nugaros, jo rankos ir kojos išskėstos. Tokie žmonės lengvai susiranda draugų, nes moka išklausyti kitus, pasiūlyti jiems pagalbą, nors patys nemėgsta būti dėmesio centre.

Įvairiai

Tam tikra dalis tyrime dalyvavusių žmonių teigė, kad jie miega skirtingomis pozomis arba tiesiog nežino, kokiomis. Profesorius K. Idzikovskis tyrinėjo ir skirtingų pozų poveikį miegui. Jis priėjo išvadą, kad "laisvo kryčio" poza skatina virškinimą, "jūros žvaigždė" ir "kareivis" sukelia knarkimą ir pablogina miegą.

Pasak profesoriaus, jeigu žmogus guli ant pilvo, tai reiškia, kad virškinimas vyksta kur kas intensyviau, o tie, kurie miega ant nugaros, visada knarks, jų kvėpavimas bus sunkus, todėl miegas bus prastesnis. Gulint ant pilvo - mažiau priežasčių atsibusti.

Tyrimo metu taip pat paaiškėjo, kad dauguma žmonių nemėgsta keisti įprastos miego pozos. Tik 5 proc. apklaustųjų pasakė, kad kiekvieną naktį guli vis kitaip.

Kito tyrimo autorius britų neverbalinės komunikacijos ekspertas Robertas Fipsas (Robert Phipps) teigia, kad tie, kurie miega embriono poza, pasąmoningai siekia grįžti į saugią, patogią aplinką. Jie sąžiningi, tvarkingi, tačiau nerimastingi, linkę hiperbolizuoti problemas.

Pagalvė

Miego tyrinėtojai taip pat pastebėjo, kad be pagalvės miega tiesmuki ir atlapaširdžiai žmonės. Apsikabinę pagalvę - stokojanties artumo ir meilės. Pagalvė, atsidūrusi tarp kojų, rodo atramos poreikį arba nesąmoningą bandymą pabėgti nuo kažkieno spaudimo.

Noras miegoti su daugybe pagalvių rodo, kad žmogus išgyvena ypatingą periodą savo gyvenime.

Ruoštis iš anksto

Kad ir kokia poza esame įpratę gultis, ruoštis geram miegui turime sąmoningai ir iš anksto, pataria garsus psichologas Deividas Servanas - Šreiberis (David Servan-Schreiber). Vakarienė turi būti lengva, galimi pieniški produktai (jie skatina serotonino gamybą), oras miegamajame - grynas ir vėsus, ir jokių šviesos šaltinių (net šviečiančio ciferblato), užuolaidos - tvirtos.

Nesėdėkite vėlų vakarą prie televizoriaus ir kompiuterio: mūsų smegenims būtina gauti laiko nusiraminti ir nusiteikti miegui.

Jeigu naktinio miego trūksta, tris kartus per dieną po 2-5 minutes atsipalaiduokite: užmerkite akis ir pakvėpuokite lygiai, giliai. Tokie mikroseansai ne tik atgaivina, bet ir padeda sureguliuoti naktinį miegą.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder