Moteriška vienatvės baimė

Moteriška vienatvės baimė

Kiekvienam žmogui vienais ar kitais savo gyvenimo momentais tenka išgyventi vienatvės jausmą. Vieni kenčia dėl artimo žmogaus trūkumo, o kai kurie jaučiasi vieniši nuolat, net būdami žmonių minioje. Kaip kovoti su vienatvės baime?

Dauguma žmonių tiesiog fiziškai negali likti vieni su savimi. Tokia būsena neigiamai veikia psichosocialinį stabilumą ir menkina savivertę. Ypač smarkiai vienatvės baimė persekioja moteris.

Ką daryti?

Vienatvės baimė – tai psichinis sutrikimas, jį vadina autofobija. Jos simptomai yra padidėjęs nervingumas, prislėgtumas, liūdesys, vidinės tuštumos jausmas ir nerimas, kai žmogus lieka vienas. Beje, nuo jos kenčia ne tik vieniši, bet ir žmonės, turintys šeimą. Baimė likti vienam gali kilti net nuo minčių, kad jį ignoruoja arba nepakankamai stipriai myli.

Daugumai merginų auklėjant įteigiamas įsitikinimas, kad svarbiausia, ką jos turi padaryti – tai ištekėti ir sukurti šeimą.

Iš čia atsiranda stiprūs visuomeniniai stereotipai:

*jeigu moteris neišteka, tai su ja kažkas ne taip (serga, negraži, turi rimtų trūkumų ir pan.);

*sėkminga ji gali tapti tik šalia vyro;

*po 30 metų moteris jau niekam nereikalinga.

Tokios psichologinės nuostatos stipriai veikia merginas. Su metais vis dažniau kyla mintys apie gyvenimą tarp kačių, jos lėtai drožia jų savivertę ir verčia nuobodžiauti santykiuose su pirmu pasitaikiusiu vyru, kuris parodo dėmesį.

Toks neapdairumas nulemia tai, kad merginos:

*išteka tik dėl žiedo ir vestuvinių nuotraukų, kurias bus galima parodyti artimiesiems ir draugams;

*užmezga santykius su mergišiais, alfonsais, alkoholikais ir veltėdžiais;

*susilaukia vaikų su nemylimu žmogumi, kad palaikytų laimingos šeimos iliuziją;

*visaip aukojasi, kad tik išsaugotų šeimą ir santykius, kai jų iš tikrųjų jau nebėra.

O jeigu tie santykiai neteikia džiaugsmo arba baigiasi, tai mergina jaučiasi nevisavertė, nereikalinga, puola į depresiją ir dar ilgai negali sureguliuoti savo gyvenimo, rašo portalas „Econet“.

Kaip kovoti su vienatvės baime?

Pabandykite objektyviai įvertinti save

Tam surašykite ant popieriaus lapo viską, ką galite apie save pasakyti. Aprašykite savo stipriąsias ir silpnąsias savybes, kas patinka ir kas nepatinka, visus laimėjimus. Kai sužinosite savo reikšmę ir vertę, tada būsite išrankesnė susipažindama su vyrais. Jeigu sunku save įvertinti, tai galima paprašyti padaryti draugų.

Nustatykite, ką jums reiškia vienatvė

Išplėskite jos požymius: „nėra ko mylėti“ arba „niekas nesirūpina“ ir pagalvokite, ar iš tikrųjų taip yra jūsų gyvenime? Ir tada paaiškės, kad su dauguma punktų sėkmingai susidoroja jūsų artimieji ir draugai, ir jums visai nebūtina leistis į toksinius santykius.

Pagalvokite, ką galite padaryti su savimi

Parašykite, kam jums reikalingi santykiai. Pavyzdžiui, „kad vyras aprūpintų“ arba „kad būtų su kuo išvažiuoti atostogauti“ ir taip toliau. Po to pažiūrėkite, ką galite padaryti jūs – užsiimti savo karjera, surasti draugų bendroms atostogoms ir taip toliau, atsižvelgiant įl surašytus punktus.

Pripildykite savo gyvenimą džiaugsmo ir pasitenkinimo

Tik jūs žinote, kas teikia jums džiaugsmo . Surašykite ir savo globalius tikslus, ir mažus malonumus – pasivaikščiojimą po parką, plaukiojimą baseine, siuvinėjimą. Stenkitės surasti savo laimę kitame žmoguje, tada neteks nusivilti, kad partneris nelaiko savo pareiga daryti jus laiminga.

Kiek jūs esate vieniša?

Aprašykite, kodėl jūs jaučiatės vieniša. Juk turite artimuosius, draugus, darbo kolegas. Apsidairykite aplinkui, galbūt jūs paprasčiausiai nepastebite tų, kurie pasirengę jus palaikyti sunkiais momentais, pasikalbėti, pasidalyti savo džiaugsmais ir rūpesčiais ar tiesiog linksmai praleisti laiką drauge.

Rūpinkitės savo sveikata

Nervinė įtampa ir psichologinės problemos gali sukelti blogą savijautą, silpnumą, poreikį, kad kas palaikytų, paskatintų, padėtų. Pasistenkite sureguliuoti savo nervus. Tą padaryti padės dažni pasivaikščiojimai gryname ore, gimnastikos ir kvėpavimo pratimai.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder