Neištikimybės psichologija

Neištikimybės psichologija

Statistika byloja, kad daugiau nei pusė visų skyrybų įvyksta dėl vieno iš partnerių neištikimybės. Šiuo sunkiu momentu psichologai pataria nedaryti skubotų išvadų ir jų labiau nepriimti skubotų sprendimų.

Kad ir kaip keistai tai skambėtų, neištikimybės priežastis nėra viena - jų esama įvairių. Psichologai išskiria esmines.

Jūsų partneris jūsų nebemyli.

Deja, šioje situacijoje jau nieko nepadarysi. Kad ir kaip sunku jums būtų, pasistenkite "nepulti veidu į purvą" pradėdami įžeidinėti, žeminti arba šantažuoti partnerį. Vargu ar tuo ko nors pasieksite. Net jeigu jis ir liks su jumis, santykių jau nebebus. Ar verta eikvoti savo gyvenimą būnant po vienu stogu su žmogumi, kuris jūsų nemyli?

Tarpusavio bendravimo problemos.

Tai būtent tas atvejis, kai meilę ir gerus santykius dar galima sugrąžinti. Žinoma, su sąlyga, kad atleisite partneriui išdavystę.

Daugelis porų, išgyvenusių tokią krizę, pažymi, kad išsiaiškinę priežastis jie žengė į kitą santykių etapą ir tapo artimesni. Supratę, kad saugoti sąjungą verta, jie tampa dėmesingesni vienas kitam ir kantresni.

Partnerio dvasinės problemos.

Jų gali būti įvairių, tačiau psichologai išskiria šiuos esminius neištikimybės motyvus.

Partneris nori įsitvirtinti. Mačo ar moters vampyrės, negalinčių saugoti ištikimybės vienam asmeniui, įvaizdis jam patraukliausias. Toks žmogus mano, kad kuo daugiau partnerių jis pakeis, tuo aukštesnis jo statusas tarp kitų vyrų ar moterų.

Noras likti nepriklausomam.

Šiandien madinga gyventi be "antspaudo pase". Tai pasakytina ne tik apie poras, kurios nenori įregistruoti oficialios santuokos, bet ir apskritai apie daugelio norą gyventi laisvam nuo šeimos, nuo nuolatinių santykių, įsipareigojimų kitam žmogui. Būti ištikimam kam nors - tai neva būti priklausomam nuo jo. Todėl jeigu jūs nenorite būti priklausomas nuo santykių, įspėkite apie tai savo partnerį iš anksto, kad būtų sąžininga jo atžvilgiu.

Stereotipai.

Pats populiariausias vyrų stereotipas: "Kiekvienas tikras vyras turi turėti ir žmoną, ir meilužę." Šioje situacijoje banalus nepasitikėjimas savimi atveda prie vidinio diskomforto, kai tenka išlaikyti ir vieną, ir kitą, ir slėpti šį faktą nuo abejų.

Nepasiruošęs rimtiems santykiams.

Kai tik santykiai pribręsta išaugti į kai ką daugiau nei buvo, parteris pasuka "į kairę". Šioje situacijoe išdavystės faktas suteikia skausmo ir tam, kuris išdavė.

Kad ir kokios būtų priežastys, pastūmėjusios žmogų į neištikimybę, svarbu suprasti, kad tokiu būdu problemų (tiek vidinių, tiek ir abipusių) neišspręsite. Su kitu žmogumi visa tai pasikartos vėl. Verčiau kreipkitės konsultacijos į profesionalų psichoterapeutą, kad būtų išsiaiškinti visi vidiniai asmenybės konfliktai ir tai leistų vėliau puoselėti visaverčius santykius. Tai jums suteiks galimybę pažvelgti į situaciją kitomis akimis, užuot kentus nuoskaudą, gailėjus savęs arba save smerkus.

Sidebar placeholder